Resultat Julklappsspelen 2017-11-25                              
  Råby-Rekarne FIF arrangerade i MunktellArenan, Eskilstuna.                            
                                     
  P15 60 M HEAT 1                                
1 Joakim Pettersson -03 Kungsängen FK 8,15 Final                            
2 Tushar Nyqvist -03 Råby-Rekarne FIF 8,39 Final                            
3 Kristoffer Eriksson -03 IFK Mariefred 8,84                              
4 Ludvig Wallén -04 Bromma IF 8,84                              
5 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 8,88                              
6 Isaac Ryding -04 IFK Mariefred 10,09                              
                                     
  P15 60 M HEAT 2                                
1 Jonathan Segato -03 Katrineholms SK 8,30 Final                            
2 Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 8,32 Final                            
3 Olle Billgren -04 Hellas Friidrott 8,59                              
4 Melker Andersson -04 Västerås FK 8,78                              
5 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 8,91                              
6 Mikael Alm -03 IFK Tumba 9,30                              
                                     
  P15 60 M HEAT 3                                
1 Erik Wrede -03 Råby-Rekarne FIF 7,80 Final                            
2 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 7,84 Final                            
3 David Steinberg -04 Bromma IF 8,42                              
4 Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 8,54                              
5 Nils Gähler -04 Bromma IF 8,68                              
- Viktor Samuelsson -03 IFK Mariefred DNS                              
                                     
  P15 60 M FINAL                                
1 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 7,81                              
2 Erik Wrede -03 Råby-Rekarne FIF 7,84                              
3 Joakim Pettersson -03 Kungsängen FK 8,14                              
4 Jonathan Segato -03 Katrineholms SK 8,24                              
5 Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 8,25                              
6 Tushar Nyqvist -03 Råby-Rekarne FIF 8,29                              
                                     
  P15 800 M                                  
1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 2.16,17                              
2 Simon Öberg -03 Västerås FK 2.16,42                              
3 Mikael Alm -03 IFK Tumba 2.31,86                              
4 Kristoffer Eriksson -03 IFK Mariefred 2.31,87                              
5 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 2.32,36                              
6 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 2.36,52                              
                                     
  P15 60 M HÄCK                                  
1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 9,28                              
2 David Steinberg -04 Bromma IF 9,64                              
3 Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 9,96                              
4 Olle Billgren -04 Hellas Friidrott 10,22                              
5 Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 10,29                              
6 Viktor Samuelsson -03 IFK Mariefred 10,57                              
                                     
  P15 HÖJD                                  
1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 1,70                              
2 Joakim Pettersson -03 Kungsängen FK 1,61                              
3 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 1,61                              
4 Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 1,58                              
5 William Peiro -03 Åkersberga SK 1,52                              
6 Dennis Varonen -04 Huddinge AIS 1,40                              
7 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 1,35                              
8 Mikael Alm -03 IFK Tumba 1,35                              
- Anton Södergren -04 Västerås FK DNS                              
- Vincent Siwek -04 Nyköpings BIS DNS                              
                                     
  P15 LÄNGD                                  
1 Jonathan Segato -03 Katrineholms SK 5,36                              
2 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 5,21                              
3 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 5,10                              
4 Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 5,05                              
5 Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 5,00                              
6 David Steinberg -04 Bromma IF 4,89                              
7 Olle Billgren -04 Hellas Friidrott 4,52                              
8 Melker Andersson -04 Västerås FK 4,51                              
9 Kristoffer Eriksson -03 IFK Mariefred 4,39                              
10 Ludvig Wallén -04 Bromma IF 4,21                              
11 Mikael Alm -03 IFK Tumba 4,16 4,14                            
12 Nils Gähler -04 Bromma IF 4,16 4,09                            
13 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 4,16 3,91                            
14 Vincent Siwek -04 Nyköpings BIS 4,07                              
15 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 4,00                              
16 Dennis Varonen -04 Huddinge AIS 3,87                              
17 Anton Södergren -04 Västerås FK 3,37                              
18 Isaac Ryding -04 IFK Mariefred 2,68                              
- Jacob Rabe -04 Bromma IF DNS                              
- Erik Lång -04 Västerås FK DNS                              
                                     
  P15 KULA 4,0                                  
1 Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 11,23                              
2 Tushar Nyqvist -03 Råby-Rekarne FIF 10,58                              
3 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 10,05                              
4 Rasmus Andersén -03 Katrineholms SK 9,39                              
5 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 8,93                              
6 Jonathan Segato -03 Katrineholms SK 8,44                              
7 Olle Billgren -04 Hellas Friidrott 7,83                              
8 Ludvig Wallén -04 Bromma IF 7,52                              
9 Gustav Wiberg -03 Råby-Rekarne FIF 7,20                              
10 Dennis Varonen -04 Huddinge AIS 7,11                              
11 Nils Gähler -04 Bromma IF 6,35                              
12 Melker Andersson -04 Västerås FK 6,24                              
                                     
  Melker Andersson  566   624   620                                    
  Gustav Wiberg  649   632   720                                    
  Ludvig Wallén  729   750   752   691   732   723                            
  Lukas Setthammar  893   893   856   840   848   861                            
  Rasmus Andersén  929   857   932   939   920   860                            
  Ludvig Jaasund 1005   945   932   929   984   908                            
  Tushar Nyqvist  947   996  1058     x   992     x                            
  Viktor Rydåker 1057  1112  1074     x  1123     x                            
  Olle Billgren  666   671   755   783   687   718                            
  Jonathan Segato  844   798   802   840   822   767                            
  Nils Gähler    x   600   635                                    
  Dennis Varonen  693   661   711                                    
                                     
  P13 60 M HEAT 1                                
1 Viktor Rahm -05 Västerås FK 8,70 A-final                          
2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 8,74 A-final                          
3 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 9,21 B-final                          
4 Mattias Leek -05 Kungsängen FK 9,36                              
- Oscar Heaton -05 Huddinge AIS DNS                              
- Benjamin Grahm -05 Bromma IF DNS                              
                                     
  P13 60 M HEAT 2                                
1 Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 8,22 A-final                          
2 Gabriel Dag -05 Västerås FK 8,56 A-final                          
3 Filip Ekström -05 Bromma IF 9,09 B-final                          
4 Victor Johnson -05 Bromma IF 9,67                              
- Alexsander Heaton -05 Huddinge AIS DNS                              
                                     
  P13 60 M HEAT 3                                
1 Nicklas Unonius Östlund -05 IFK Lidingö 8,97 B-final                          
2 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 9,12 B-final                          
3 Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF 9,26 B-final                          
- Malte Djusberg -05 IFK Mariefred DNS                              
- Leon Hed -05 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P13 60 M HEAT 4                                
1 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 8,82 A-final                          
2 William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 8,88 A-final                          
3 Christian Varonen -05 Huddinge AIS 9,07 B-final                          
4 Lucas Dittmer -05 IFK Mariefred 9,60                              
- Adrian Siwek -05 Nyköpings BIS DNS                              
                                     
  P13 60 M A-FINAL                                
1 Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 8,16                              
2 Gabriel Dag -05 Västerås FK 8,54                              
3 Viktor Rahm -05 Västerås FK 8,74                              
4 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 8,88                              
5 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 8,96                              
6 William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 9,10                              
                                     
  P13 60 M B-FINAL                                
1 Nicklas Unonius Östlund -05 IFK Lidingö 9,02                              
2 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 9,07                              
3 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 9,37                              
4 Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF 9,37                              
- Filip Ekström -05 Bromma IF DNS                              
- Christian Varonen -05 Huddinge AIS DNS                              
                                     
  P13 800 M HEAT 1                                
1 Viktor Rahm -05 Västerås FK 2.36,83                              
2 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 2.41,53                              
3 Wille Winejo -05 Råby-Rekarne FIF 2.51,28                              
- Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF DNS                              
                                     
  P13 800 M HEAT 2                                
1 Markus Andersson -05 Västerås FK 2.38,99                              
2 Nicklas Unonius Östlund -05 IFK Lidingö 2.40,14                              
3 Benjamin Grahm -05 Bromma IF 2.47,59                              
4 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 2.58,22                              
5 Victor Johnson -05 Bromma IF 3.01,21                              
                                     
  P13 800 M SAMLAD LISTA                                
1 Viktor Rahm -05 Västerås FK 2.36,83                              
2 Markus Andersson -05 Västerås FK 2.38,99                              
3 Nicklas Unonius Östlund -05 IFK Lidingö 2.40,14                              
4 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 2.41,53                              
5 Benjamin Grahm -05 Bromma IF 2.47,59                              
6 Wille Winejo -05 Råby-Rekarne FIF 2.51,28                              
7 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 2.58,22                              
8 Victor Johnson -05 Bromma IF 3.01,21                              
- Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF DNS                              
                                     
  P13 60 M HÄCK HEAT 1                                
1 Alexsander Heaton -05 Huddinge AIS 11,73 Final                            
2 Markus Andersson -05 Västerås FK 11,83 Final                            
3 Oscar Heaton -05 Huddinge AIS 12,49 Final                            
4 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 12,90                              
5 Gustav Rydåker -05 Örbyhus IF 12,95                              
                                     
  P13 60 M HÄCK HEAT 2                                
1 Christian Varonen -05 Huddinge AIS 11,00 Final                            
2 Victor Johnson -05 Bromma IF 11,73 Final                            
3 Benjamin Grahm -05 Bromma IF 12,69 Final                            
4 Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF 12,78                              
- Filip Ekström -05 Bromma IF DNS                              
                                     
  P13 60 M HÄCK FINAL                                
1 Christian Varonen -05 Huddinge AIS 11,17                              
2 Alexsander Heaton -05 Huddinge AIS 11,36                              
3 Victor Johnson -05 Bromma IF 11,69                              
4 Benjamin Grahm -05 Bromma IF 13,05                              
5 Markus Andersson -05 Västerås FK 16,49                              
- Oscar Heaton -05 Huddinge AIS DNS                              
                                     
  P13 HÖJD                                  
1 Albin Tengbrand -05 Råby-Rekarne FIF 1,49                              
2 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 1,44                              
3 Filip Ekström -05 Bromma IF 1,41                              
4 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 1,41                              
5 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 1,41                              
6 Adrian Siwek -05 Nyköpings BIS 1,38                              
7 Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 1,38                              
8 Alexsander Heaton -05 Huddinge AIS 1,35                              
9 Gustav Rydåker -05 Örbyhus IF 1,25                              
10 Victor Johnson -05 Bromma IF 1,15                              
- Gabriel Dag -05 Västerås FK DNS                              
- Oscar Heaton -05 Huddinge AIS DNS                              
                                     
  P13 LÄNGD ZON                                  
1 Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 5,19                              
2 Gabriel Dag -05 Västerås FK 5,10                              
3 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 4,67                              
4 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 4,47                              
5 Filip Ekström -05 Bromma IF 4,37                              
6 Markus Andersson -05 Västerås FK 4,16                              
7 Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF 4,15                              
8 William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 4,12                              
9 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 4,10                              
10 Viktor Rahm -05 Västerås FK 4,09                              
11 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 4,03                              
12 Mattias Leek -05 Kungsängen FK 3,89                              
13 Nicklas Unonius Östlund -05 IFK Lidingö 3,83                              
14 Victor Johnson -05 Bromma IF 3,79                              
15 Benjamin Grahm -05 Bromma IF 3,63                              
- Adrian Siwek -05 Nyköpings BIS DNS                              
- Oskar Lambertz -05 Åkersberga SK DNS                              
- Alexsander Heaton -05 Huddinge AIS DNS                              
- Oscar Heaton -05 Huddinge AIS DNS                              
- Christian Varonen -05 Huddinge AIS DNS                              
- Leon Hed -05 Eskilstuna FI DNS                              
- Albin Tengbrand -05 Råby-Rekarne FIF DNS                              
                                     
  P13 KULA 3,0                                  
1 Albin Tengbrand -05 Råby-Rekarne FIF 10,65                              
2 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,73                              
3 Hampus Nyqvist -05 Eskilstuna FI 9,02                              
4 Filip Ekström -05 Bromma IF 8,49                              
5 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 8,21                              
6 Adrian Siwek -05 Nyköpings BIS 8,04 8,04                            
7 Gustav Rydåker -05 Örbyhus IF 8,04 7,71                            
8 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 7,53                              
9 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 7,01                              
10 Alexander Arrelöv -05 Österhaninge IF 6,51                              
11 Nicklas Unonius Östlund -05 IFK Lidingö 6,01                              
12 Victor Johnson -05 Bromma IF 5,71                              
- Oskar Lambertz -05 Åkersberga SK DNS                              
                                     
  P12 60 M HEAT 1                                
1 Elias Dahlström -06 Täby IS 8,97 Final                            
2 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 9,34 Final                            
3 Kim Wingren -06 Bromma IF 9,73 Final                            
4 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 9,92 Final                            
5 Gustav Malmkvist -06 Katrineholms SK 10,05                              
                                     
  P12 60 M HEAT 2                                
1 Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 9,24 Final                            
2 Freddy Segato -06 Katrineholms SK 9,51 Final                            
3 Leon Helldén -06 Bromma IF 9,99                              
4 Enzo Öhman -06 Bromma IF 10,12                              
5 Arvid Wegler -06 Bromma IF 10,33                              
                                     
  P12 60 M FINAL                                
1 Elias Dahlström -06 Täby IS 8,91                              
2 Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 9,28                              
3 Freddy Segato -06 Katrineholms SK 9,33                              
4 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 9,42                              
5 Kim Wingren -06 Bromma IF 9,78                              
6 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 10,09                              
                                     
  P12 800 M                                  
1 Enzo Öhman -06 Bromma IF 2.51,71                              
2 Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 2.58,92                              
3 Arvid Wegler -06 Bromma IF 3.08,71                              
4 Leon Helldén -06 Bromma IF 3.28,54                              
5 Kim Wingren -06 Bromma IF 3.32,43                              
- Elias Dahlström -06 Täby IS DNS                              
                                     
  P12 60 M HÄCK HEAT 1                                
1 Filip Olsson -06 Bromma IF 11,43 Final                            
2 Kim Wingren -06 Bromma IF 12,40 Final                            
3 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 14,29                              
4 Leon Helldén -06 Bromma IF 14,63                              
                                     
  P12 60 M HÄCK HEAT 2                                
1 Arvid Wegler -06 Bromma IF 12,60 Final                            
2 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 12,72 Final                            
3 Elias Dahlström -06 Täby IS 13,01 Final                            
4 Melvin Braneby -06 Västerås FK 13,05 Final                            
                                     
  P12 60 M HÄCK FINAL                                
1 Filip Olsson -06 Bromma IF 11,65                              
2 Kim Wingren -06 Bromma IF 11,94                              
3 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 12,23                              
4 Arvid Wegler -06 Bromma IF 12,52                              
5 Melvin Braneby -06 Västerås FK 12,86                              
- Elias Dahlström -06 Täby IS DNS                              
                                     
  P12 HÖJD                                  
1 Freddy Segato -06 Katrineholms SK 1,39                              
2 Filip Olsson -06 Bromma IF 1,36                              
3 Kim Wingren -06 Bromma IF 1,36                              
4 Oscar Setthammar -06 Västerås FK 1,30                              
5 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 1,30                              
6 Gustav Malmkvist -06 Katrineholms SK 1,25                              
7 Melvin Braneby -06 Västerås FK 1,20                              
8 Enzo Öhman -06 Bromma IF 1,15                              
9 Leon Helldén -06 Bromma IF 1,10                              
10 Arvid Wegler -06 Bromma IF 1,05                              
- Norbert Druga -06 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P12 LÄNGD ZON                                  
1 Oscar Setthammar -06 Västerås FK 4,28                              
2 Kim Wingren -06 Bromma IF 3,95 3,89                            
3 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 3,95 3,88                            
4 Gustav Malmkvist -06 Katrineholms SK 3,87 3,84                            
5 Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 3,87 3,82                            
6 Elias Dahlström -06 Täby IS 3,85                              
7 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 3,78                              
8 Arvid Wegler -06 Bromma IF 3,60                              
9 Enzo Öhman -06 Bromma IF 3,54                              
10 Leon Helldén -06 Bromma IF 3,35                              
11 Melvin Braneby -06 Västerås FK 3,29                              
12 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 2,95                              
13 Herman Zetterlund -06 IFK Strängnäs 2,78                              
- Freddy Segato -06 Katrineholms SK DNS                              
- Maysam Asaad Namaq -06 Eskilstuna FI DNS                              
- Filip Olsson -06 Bromma IF DNS                              
- Elias Press -06 Råby-Rekarne FIF DNS                              
- Tobias Gothilander -06 Västerås FK DNS                              
                                     
  P12 KULA 3,0                                  
1 Elias Dahlström -06 Täby IS 8,65                              
2 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 8,61                              
3 Oscar Setthammar -06 Västerås FK 7,87                              
4 Alex Henoc -06 Eskilstuna FI 7,26                              
5 Freddy Segato -06 Katrineholms SK 7,24                              
6 Gustav Malmkvist -06 Katrineholms SK 6,50                              
7 Enzo Öhman -06 Bromma IF 5,99                              
8 Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 5,94                              
9 Kim Wingren -06 Bromma IF 5,22                              
10 Leon Helldén -06 Bromma IF 5,17                              
11 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 4,86                              
12 Arvid Wegler -06 Bromma IF 4,78                              
- Maysam Asaad Namaq -06 Eskilstuna FI DNS                              
- Filip Olsson -06 Bromma IF DNS                              
- Elias Press -06 Råby-Rekarne FIF DNS                              
- Tobias Gothilander -06 Västerås FK DNS                              
                                     
  P11 60 M HEAT 1                                
1 Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 9,39 Final                            
2 Gustav Karlén -07 Västerås FK 9,91 Final                            
3 Vidar Lundin -07 Upsala IF 10,01 Final                            
4 Fathi Anis -07 Eskilstuna FI 10,19 Final                            
5 Samuel Rydell -07 Bromma IF 10,65                              
6 Viktor Sundberg -07 Ösmo Nynäs FIK 10,71                              
                                     
  P11 60 M HEAT 2                                
1 Hugo Cederborg -07 Västerås FK 9,84 Final                            
2 Francis Weardina -07 Eskilstuna FI 10,53 Final                            
3 Japheth Shewa -07 Bromma IF 10,56                              
4 Didrik Gunnarsson -07 Nyköpings BIS 10,93                              
- Viggo Segato -07 Katrineholms SK DNS                              
                                     
  P11 60 M FINAL                                
1 Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 9,40                              
2 Hugo Cederborg -07 Västerås FK 9,72                              
3 Gustav Karlén -07 Västerås FK 9,83                              
4 Vidar Lundin -07 Upsala IF 9,90                              
5 Fathi Anis -07 Eskilstuna FI 10,29                              
6 Francis Weardina -07 Eskilstuna FI 10,90                              
                                     
  P11 600 M                                  
1 Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 1.55,26                              
2 Japheth Shewa -07 Bromma IF 2.17,01                              
3 Samuel Rydell -07 Bromma IF 2.18,35                              
4 Vidar Lundin -07 Upsala IF 2.18,63                              
- Francis Weardina -07 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P11 HÖJD                                  
1 Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 1,20                              
2 Fathi Anis -07 Eskilstuna FI 1,15                              
3 Gustav Karlén -07 Västerås FK 1,15                              
4 Hugo Cederborg -07 Västerås FK 1,05                              
5= Viktor Sundberg -07 Ösmo Nynäs FIK 1,00                              
5= Japheth Shewa -07 Bromma IF 1,00                              
7 Samuel Rydell -07 Bromma IF 0,95                              
- Didrik Gunnarsson -07 Nyköpings BIS DNS                              
                                     
  P11 LÄNGD ZON                                  
1 Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 4,26                              
2 Fathi Anis -07 Eskilstuna FI 3,66                              
3 Hugo Cederborg -07 Västerås FK 3,56                              
4 Lowe Wängelin -07 Upsala IF 3,46                              
5 Vidar Lundin -07 Upsala IF 3,39                              
6 Japheth Shewa -07 Bromma IF 3,24                              
7 Samuel Rydell -07 Bromma IF 3,22                              
8 Viggo Segato -07 Katrineholms SK 3,07 3,02                            
9 Francis Weardina -07 Eskilstuna FI 3,07 3,00                            
10 Didrik Gunnarsson -07 Nyköpings BIS 2,98                              
11 Viktor Sundberg -07 Ösmo Nynäs FIK 2,73                              
- Gustav Matsson -07 Västerås FK DNS                              
                                     
  P11 KULA 2,0                                  
1 Lowe Wängelin -07 Upsala IF 8,62                              
2 Fathi Anis -07 Eskilstuna FI 7,17                              
3 Gustav Karlén -07 Västerås FK 6,09                              
4 Japheth Shewa -07 Bromma IF 5,83                              
5 Viktor Sundberg -07 Ösmo Nynäs FIK 5,68                              
6 Samuel Rydell -07 Bromma IF 5,58                              
7 Didrik Gunnarsson -07 Nyköpings BIS 4,53                              
- Viggo Segato -07 Katrineholms SK DNS                              
                                     
  P10 60 M HEAT 1                                
1 Ethan Lindström -08 Västerås FK 9,67 Final                            
2 Valter Silverhult -08 Västerås FK 9,87 Final                            
3 Noel Björklund -08 IFK Mariefred 10,25 Final                            
4 Karl Setthammar -08 Västerås FK 10,48                              
5 Erik Jansson -08 Kungsängen FK 10,81                              
                                     
  P10 60 M HEAT 2                                
1 Liam Jonsson -08 Västerås FK 9,39 Final                            
2 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 10,33                              
3 Emil Karlsson -08 Västerås FK 10,54                              
4 Ingmar Westfeldt -08 Upsala IF 11,18                              
                                     
  P10 60 M HEAT 3                                
1 David Wallén -08 Västerås FK 9,44 Final                            
2 Eskil Hasselvärn -08 Nyköpings BIS 10,11 Final                            
3 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 10,69                              
4 Jonathan Arrelöv -08 Österhaninge IF 11,26                              
                                     
  P10 60 M FINAL                                
1 Liam Jonsson -08 Västerås FK 9,36                              
2 David Wallén -08 Västerås FK 9,46                              
3 Ethan Lindström -08 Västerås FK 9,80                              
4 Valter Silverhult -08 Västerås FK 9,88                              
5 Noel Björklund -08 IFK Mariefred 10,21                              
6 Eskil Hasselvärn -08 Nyköpings BIS 10,23                              
                                     
  P10 600 M                                  
1 Liam Jonsson -08 Västerås FK 2.02,09                              
2 Ethan Lindström -08 Västerås FK 2.18,52                              
3 Noel Björklund -08 IFK Mariefred 2.21,99                              
4 Ingmar Westfeldt -08 Upsala IF 2.24,55                              
                                     
  P10 HÖJD                                  
1 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 1,20                              
2 David Wallén -08 Västerås FK 1,15                              
3 Valter Silverhult -08 Västerås FK 1,15                              
4 Ethan Lindström -08 Västerås FK 1,10                              
5 Eskil Hasselvärn -08 Nyköpings BIS 1,10                              
6 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 1,00                              
7 Erik Jansson -08 Kungsängen FK 0,90                              
- Jonathan Arrelöv -08 Österhaninge IF DNS                              
- Silas Eliasson -08 Västerås FK DNS                              
- Ali Al-Joburi -10 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P10 LÄNGD ZON                                  
1 David Wallén -08 Västerås FK 3,94                              
2 Liam Jonsson -08 Västerås FK 3,79 3,75                            
3 Ethan Lindström -08 Västerås FK 3,79 3,74                            
4 Valter Silverhult -08 Västerås FK 3,75                              
5 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 3,52                              
6 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 3,49                              
7 Karl Setthammar -08 Västerås FK 3,30                              
8 Oliver Persson -08 Nyköpings BIS 3,12                              
9 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 3,09                              
10 Erik Jansson -08 Kungsängen FK 2,98                              
11 Eskil Hasselvärn -08 Nyköpings BIS 2,95                              
12 Ingmar Westfeldt -08 Upsala IF 2,72                              
- Vide Starborg -08 Nyköpings BIS DNS                              
- Emil Karlsson -08 Västerås FK DNS                              
- Filip Grimheden -08 Västerås FK DNS                              
- Jonathan Arrelöv -08 Österhaninge IF DNS                              
- Silas Eliasson -08 Västerås FK DNS                              
                                     
  P10 KULA 2,0                                  
1 Karl Setthammar -08 Västerås FK 8,57                              
2 Liam Jonsson -08 Västerås FK 7,05 6,87                            
3 Oliver Persson -08 Nyköpings BIS 7,05 6,73                            
4 Emil Karlsson -08 Västerås FK 6,88                              
5 Jonathan Arrelöv -08 Österhaninge IF 6,62                              
6 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 6,12                              
7 Ethan Lindström -08 Västerås FK 5,37                              
8 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 4,76                              
9 Ingmar Westfeldt -08 Upsala IF 3,44                              
- Silas Eliasson -08 Västerås FK DNS                              
                                     
  P9 60 M HEAT 1                                
1 William Daun -09 Katrineholms SK 9,65 Final                            
2 Leo Lindholm -09 Gefle IF 10,26 Final                            
3 Simon Sund -09 Råby-Rekarne FIF 10,56                              
4 Max Raben-Skov -09 Bromma IF 10,58                              
5 Alexander Watter -09 Västerås FK 11,16                              
                                     
  P9 60 M HEAT 2                                
1 Ivar Olsson -09 Bromma IF 9,66 Final                            
2 Lukas Rörborn -09 Västerås FK 9,74 Final                            
3 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 10,33 Final                            
4 Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF 10,82                              
5 Leon Lundborg -09 Katrineholms SK 11,04                              
                                     
  P9 60 M HEAT 3                                
1 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 10,27 Final                            
2 Gustav Svensson Drobny -09 Kungsängen FK 10,54                              
3 Benjamin Blomqvist -09 Eskilstuna FI 10,80                              
4 Teodor Claesson -09 IFK Mariefred 11,48                              
5 Rasmus Kerstell -09 Kungsängen FK 12,08                              
                                     
  P9 60 M FINAL                                
1 William Daun -09 Katrineholms SK 9,53                              
2 Ivar Olsson -09 Bromma IF 9,54                              
3 Lukas Rörborn -09 Västerås FK 9,65                              
4 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 9,97                              
5 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 10,29                              
6 Leo Lindholm -09 Gefle IF 10,30                              
                                     
  P9 400 M HEAT 1                                
1 William Daun -09 Katrineholms SK 1.18,42                              
2 Leo Lindholm -09 Gefle IF 1.22,84                              
3 Simon Sund -09 Råby-Rekarne FIF 1.27,19                              
- Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF DNF                              
                                     
  P9 400 M HEAT 2                                
1 Lukas Rörborn -09 Västerås FK 1.22,47                              
2 Gustav Svensson Drobny -09 Kungsängen FK 1.25,78                              
3 Ivar Olsson -09 Bromma IF 1.27,49                              
4 Leon Lundborg -09 Katrineholms SK 1.27,96                              
5 Max Raben-Skov -09 Bromma IF 1.28,87                              
                                     
  P9 400 M SAMLAD LISTA                                
1 William Daun -09 Katrineholms SK 1.18,42                              
2 Lukas Rörborn -09 Västerås FK 1.22,47                              
3 Leo Lindholm -09 Gefle IF 1.22,84                              
4 Gustav Svensson Drobny -09 Kungsängen FK 1.25,78                              
5 Simon Sund -09 Råby-Rekarne FIF 1.27,19                              
6 Ivar Olsson -09 Bromma IF 1.27,49                              
7 Leon Lundborg -09 Katrineholms SK 1.27,96                              
8 Max Raben-Skov -09 Bromma IF 1.28,87                              
- Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF DNF                              
                                     
  P9 LÄNGD ZON                                  
1 Benjamin Blomqvist -09 Eskilstuna FI 3,79                              
2 Ivar Olsson -09 Bromma IF 3,67 3,67                            
3 William Daun -09 Katrineholms SK 3,67 3,65                            
4 Lukas Rörborn -09 Västerås FK 3,54                              
5 Leo Lindholm -09 Gefle IF 3,42                              
6 Love Almén-Djupström -09 Råby-Rekarne FIF 3,36                              
7 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 3,33                              
8 Filip Thunell -09 IFK Lidingö 3,12                              
9 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 3,11                              
10 Max Raben-Skov -09 Bromma IF 3,02                              
11 Leon Lundborg -09 Katrineholms SK 2,95                              
12 Alexander Watter -09 Västerås FK 2,52                              
13 Rasmus Kerstell -09 Kungsängen FK 2,50                              
14 Teodor Claesson -09 IFK Mariefred 2,45                              
15 Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF 2,41                              
- Viggo Hanikat -09 Spårvägen FK DNS                              
                                     
  P9 KULA 2,0                                  
1 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 5,52                              
2 Lukas Rörborn -09 Västerås FK 5,51                              
3 Benjamin Blomqvist -09 Eskilstuna FI 5,42                              
4 Filip Thunell -09 IFK Lidingö 5,12                              
5 William Daun -09 Katrineholms SK 5,10                              
6 Ivar Olsson -09 Bromma IF 5,02                              
7 Leo Lindholm -09 Gefle IF 4,91                              
8 Leon Lundborg -09 Katrineholms SK 4,74                              
9 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 4,68                              
10 Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF 4,45                              
11 Alexander Watter -09 Västerås FK 4,24                              
12 Rasmus Kerstell -09 Kungsängen FK 4,07                              
13 Max Raben-Skov -09 Bromma IF 3,64                              
14 Teodor Claesson -09 IFK Mariefred 3,51                              
- Ali Al-Joburi -10 Eskilstuna FI 3,84 Utom tävlan                          
- Viggo Hanikat -09 Spårvägen FK DNS                              
                                     
  P8 60 M HEAT 1                                
1 Theodor Persson -10 Nyköpings BIS 10,73 Final                            
2 Jason Jonasson -10 Södra vi IF 10,86 Final                            
3 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 10,89 Final                            
4 Viggo Berggren -10 IFK Mariefred 12,15                              
5 Gösta Karlsson -10 Ösmo Nynäs FIK 13,63                              
- Lukas Druga -10 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P8 60 M HEAT 2                                
1 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 10,46 Final                            
2 Nino Frössevi -10 Katrineholms SK 10,86 Final                            
3 Olle Aleby -10 IFK Mariefred 11,17 Final                            
4 Edvin Skoog -10 Katrineholms SK 11,34                              
5 Elias Aren -10 Eskilstuna FI 11,38                              
6 Liam Ståhl -10 Eskilstuna FI 11,47                              
                                     
  P8 60 M FINAL                                
1 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 10,47                              
2 Jason Jonasson -10 Södra vi IF 10,70                              
3 Theodor Persson -10 Nyköpings BIS 10,71                              
4 Nino Frössevi -10 Katrineholms SK 10,75                              
5 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 10,95                              
6 Olle Aleby -10 IFK Mariefred 11,02                              
                                     
  P8 200 M HEAT 1                                
1 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 35,16                              
2 Nino Frössevi -10 Katrineholms SK 39,12                              
3 Olle Aleby -10 IFK Mariefred 40,39                              
- Lukas Druga -10 Eskilstuna FI DNS                              
- Edvin Skoog -10 Katrineholms SK DNS                              
                                     
  P8 200 M HEAT 2                                
1 Jason Jonasson -10 Södra vi IF 38,29                              
2 Liam Ståhl -10 Eskilstuna FI 39,66                              
3 Elias Aren -10 Eskilstuna FI 39,87                              
4 Viggo Berggren -10 IFK Mariefred 45,42                              
- Gösta Karlsson -10 Ösmo Nynäs FIK DNS                              
                                     
  P8 200 M SAMLAD LISTA                                
1 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 35,16                              
2 Jason Jonasson -10 Södra vi IF 38,29                              
3 Nino Frössevi -10 Katrineholms SK 39,12                              
4 Liam Ståhl -10 Eskilstuna FI 39,66                              
5 Elias Aren -10 Eskilstuna FI 39,87                              
6 Olle Aleby -10 IFK Mariefred 40,39                              
7 Viggo Berggren -10 IFK Mariefred 45,42                              
- Lukas Druga -10 Eskilstuna FI DNS                              
- Edvin Skoog -10 Katrineholms SK DNS                              
- Gösta Karlsson -10 Ösmo Nynäs FIK DNS                              
                                     
  P8 LÄNGD ZON                                  
1 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 2,99                              
2 Jason Jonasson -10 Södra vi IF 2,90                              
3 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 2,84                              
4 Elias Aren -10 Eskilstuna FI 2,83                              
5 Olle Aleby -10 IFK Mariefred 2,72                              
6 Theodor Persson -10 Nyköpings BIS 2,68                              
7 Nino Frössevi -10 Katrineholms SK 2,58                              
8 Edvin Skoog -10 Katrineholms SK 2,52                              
9 Liam Ståhl -10 Eskilstuna FI 2,45                              
10 Viggo Berggren -10 IFK Mariefred 2,39                              
11 Gösta Karlsson -10 Ösmo Nynäs FIK 1,79                              
- Lukas Druga -10 Eskilstuna FI DNS                              
- Ali Al-Joburi -10 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P7 60 M                                  
1 Sebastian Jansson -11 Flens FS 11,10                              
2 Ivar Steinberga -11 KFUM Örebro Friidrott 11,25                              
3 Edvin Otterström -11 Ösmo Nynäs FIK 12,20                              
4 Elias Druga -11 Eskilstuna FI 13,47                              
5 Arvid Sundberg -11 Ösmo Nynäs FIK 14,68                              
6 Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK 17,34                              
                                     
  P7 200 M                                  
1 Ivar Steinberga -11 KFUM Örebro Friidrott 43,54                              
2 Edvin Otterström -11 Ösmo Nynäs FIK 47,36                              
3 Arvid Sundberg -11 Ösmo Nynäs FIK 53,50                              
- Elias Druga -11 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  P7 LÄNGD ZON                                  
1 Sebastian Jansson -11 Flens FS 2,85                              
2 Ivar Steinberga -11 KFUM Örebro Friidrott 2,44                              
3 Edvin Otterström -11 Ösmo Nynäs FIK 1,74                              
4 Arvid Sundberg -11 Ösmo Nynäs FIK 1,51                              
5 Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK 1,31                              
- Noel Otterström -11 Ösmo Nynäs FIK DNS                              
- Hugo Liljegren -11 Katrineholms SK DNS                              
- Elias Druga -11 Eskilstuna FI DNS                              
                                     
  F15 60 M HEAT 1                                
1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 8,92 B-final                          
2 Tea Husberg -03 IFK Strängnäs 8,94                              
3 Adelina Söderblom -04 Huddinge AIS 9,08                              
4 Moa Gustafsson -04 Råby-Rekarne FIF 9,26                              
5 Amanda Bainimara -03 Råby-Rekarne FIF 9,36                              
6 Ida Östling -04 Hellas Friidrott 9,44                              
                                     
  F15 60 M HEAT 2                                
1 Vera Lindblad -04 Bromma IF 8,33 A-final                          
2 Sara Winberg -04 Täby IS 8,56 A-final                          
3 Emma Helander -03 Eskilstuna FI 8,66 B-final                          
4 Linn Gabrielli-Gustafsson -03 Råby-Rekarne FIF 9,09                              
5 Maya Anundby -04 Huddinge AIS 9,29                              
                                     
  F15 60 M HEAT 3                                
1 Stella Andersson -04 Nyköpings BIS 8,53 A-final                          
2 Lia Cederberg -04 Täby IS 8,59 A-final                          
3 Smilla Gejdeman -03 Eskilstuna FI 8,62 A-final                          
4 Minna Silvell -04 Huddinge AIS 8,71 B-final                          
5 Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö 8,71 B-final                          
6 Alva Nordvarg -04 Upsala IF 8,73 B-final                          
                                     
  F15 60 M HEAT 4                                
1 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 8,51 A-final                          
2 Amanda Eklund -03 Nyköpings BIS 8,76 B-final                          
3 Ebba Hedin -04 Västerås FK 9,09                              
4 Sissela Epstein -04 Hellas Friidrott 9,40                              
5 Alice Åsell -04 Västerås FK 9,54                              
                                     
  F15 60 M A-FINAL                                
1 Vera Lindblad -04 Bromma IF 8,31                              
2 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 8,40                              
3 Lia Cederberg -04 Täby IS 8,50                              
4 Stella Andersson -04 Nyköpings BIS 8,51                              
5 Sara Winberg -04 Täby IS 8,60                              
- Smilla Gejdeman -03 Eskilstuna FI DQ F 4.3.10                          
                                     
  F15 60 M B-FINAL                                
1 Emma Helander -03 Eskilstuna FI 8,64                              
2 Amanda Eklund -03 Nyköpings BIS 8,68                              
3 Alva Nordvarg -04 Upsala IF 8,84                              
4 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 9,24                              
- Minna Silvell -04 Huddinge AIS DNS                              
- Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö DNS                              
                                     
  F15 800 M HEAT 1                                
1 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 2.38,64                              
2 Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF 2.44,88                              
3 Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 2.57,16                              
4 Elin Lundgren -03 Ösmo Nynäs FIK 3.22,95                              
                                     
  F15 800 M HEAT 2                                
1 Louise Eliasson -04 Bromma IF 2.31,37                              
2 Lia Cederberg -04 Täby IS 2.31,40                              
3 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 2.32,62                              
4 Alicia Larsten -04 IFK Lidingö 2.39,90                              
                                     
  F15 800 M SAMLAD LISTA                                
1 Louise Eliasson -04 Bromma IF 2.31,37                              
2 Lia Cederberg -04 Täby IS 2.31,40                              
3 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 2.32,62                              
4 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 2.38,64                              
5 Alicia Larsten -04 IFK Lidingö 2.39,90                              
6 Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF 2.44,88                              
7 Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 2.57,16                              
8 Elin Lundgren -03 Ösmo Nynäs FIK 3.22,95                              
                                     
  F15 60 M HÄCK HEAT 1                                
1 Louise Eliasson -04 Bromma IF 10,48 Final                            
2 Alva Nordvarg -04 Upsala IF 11,35                              
3 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 11,59                              
4 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 12,49                              
                                     
  F15 60 M HÄCK HEAT 2                                
1 Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 9,95 Final                            
2 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 10,21 Final                            
3 Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö 10,41 Final                            
4 Hanna Löfgren -03 Nyköpings BIS 10,55 Final                            
5 Nellie Mella -04 Hellas Friidrott 10,96                              
                                     
  F15 60 M HÄCK HEAT 3                                
1 Sara Winberg -04 Täby IS 9,49 Final                            
2 Vilda Dahllöf -04 Hellas Friidrott 11,01                              
3 Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 11,10                              
- Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF DNS                              
                                     
  F15 60 M HÄCK FINAL                                
1 Sara Winberg -04 Täby IS 9,30                              
2 Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 9,81                              
3 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 10,05                              
4 Hanna Löfgren -03 Nyköpings BIS 10,20                              
5 Louise Eliasson -04 Bromma IF 10,25                              
6 Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö 10,53                              
                                     
  F15 HÖJD                                  
1 Elvira Magnusson -03 IFK Tumba 1,60                              
2 Emma Karlsson-Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 1,57                              
3 Hanna Löfgren -03 Nyköpings BIS 1,57                              
4 Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 1,48                              
5= Louise Eliasson -04 Bromma IF 1,39                              
5= Alice Åsell -04 Västerås FK 1,39                              
7 Nellie Mella -04 Hellas Friidrott 1,33                              
8= Anna Levin -03 Linköpings GIF 1,33                              
8= Minna Silvell -04 Huddinge AIS 1,33                              
10= Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF 1,30                              
10= Elin Rörborn -04 Västerås FK 1,30                              
10= Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 1,30                              
13= Vilda Dahllöf -04 Hellas Friidrott 1,30                              
13= Adelina Söderblom -04 Huddinge AIS 1,30                              
- Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF DNS                              
- Alva Nordvarg -04 Upsala IF DNS                              
- Moa Holm -03 Västerås FK DNS                              
                                     
  F15 LÄNGD                                  
1 Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 4,97                              
2 Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö 4,89                              
3 Alva Nordvarg -04 Upsala IF 4,74                              
4 Elvira Magnusson -03 IFK Tumba 4,65                              
5 Emma Helander -03 Eskilstuna FI 4,64 4,64                            
6 Minna Silvell -04 Huddinge AIS 4,64 4,63                            
7 Sara Winberg -04 Täby IS 4,64 4,61                            
8 Stella Andersson -04 Nyköpings BIS 4,59                              
9 Hanna Löfgren -03 Nyköpings BIS 4,48                              
10 Vera Lindblad -04 Bromma IF 4,43                              
11 Amanda Eklund -03 Nyköpings BIS 4,39                              
12 Tea Husberg -03 IFK Strängnäs 4,38                              
13 Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 4,24                              
14 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 4,19                              
15 Alice Åsell -04 Västerås FK 4,18 4,06                            
16 Vilda Dahllöf -04 Hellas Friidrott 4,18 3,87                            
17 Maya Anundby -04 Huddinge AIS 4,11                              
18 Moa Gustafsson -04 Råby-Rekarne FIF 4,04 4,00                            
19 Sissela Epstein -04 Hellas Friidrott 4,04 3,66                            
20 Nellie Mella -04 Hellas Friidrott 4,03                              
21 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 4,01                              
22 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 3,99                              
23 Ida Östling -04 Hellas Friidrott 3,95                              
24 Amanda Bainimara -03 Råby-Rekarne FIF 3,79                              
25 Ebba Hedin -04 Västerås FK 3,77 3,66                            
27 Adelina Söderblom -04 Huddinge AIS 3,77 3,61                            
- Alicia Larsten -04 IFK Lidingö DNS                              
- Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF DNS                              
                                     
  F15 KULA 3,0                                  
1 Linn Gabrielli-Gustafsson -03 Råby-Rekarne FIF 10,64                              
2 Amanda Eklund -03 Nyköpings BIS 9,54                              
3 Emma Karlsson-Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 9,30                              
4 Elvira Magnusson -03 IFK Tumba 9,14                              
5 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 9,06                              
6 Hanna Bertilsson -04 Eskilstuna FI 8,94                              
7 Vilda Dahllöf -04 Hellas Friidrott 8,33                              
8 Minna Silvell -04 Huddinge AIS 7,73                              
9 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 7,50                              
10 Nellie Mella -04 Hellas Friidrott 7,41                              
11 Alice Åsell -04 Västerås FK 7,12                              
12 Ida Östling -04 Hellas Friidrott 6,30                              
13 Ebba Hedin -04 Västerås FK 5,79 5,63                            
14 Maya Anundby -04 Huddinge AIS 5,79 5,60                            
15 Elin Lundgren -03 Ösmo Nynäs FIK 5,47                              
                                     
  F13 60 M HEAT 1                                
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 8,80 A-final                          
2 Amanda Hägg -05 Västerås FK 9,03 B-final                          
3 Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS 9,41                              
4 Astrid Krusemo -05 Upsala IF 9,46                              
5 Medea Arbinger Wargclou -05 Nyköpings BIS 9,99                              
                                     
  F13 60 M HEAT 2                                
1 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 8,66 A-final                          
2 Maja Forssten -05 Upsala IF 8,83 A-final                          
3 Linnea Backlund -05 Ösmo Nynäs FIK 9,70                              
4 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 9,78                              
5 Carola Druga -05 Eskilstuna FI 10,07                              
- Mina Björnsson -06 Upsala IF 9,51 Utom tävlan                          
                                     
  F13 60 M HEAT 3                                
1 Filippa Eklund -05 Upsala IF 8,99 B-final                          
2 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 9,00 B-final                          
3 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 9,25 B-final                          
4 Lovisa Larsson -05 Hellas Friidrott 9,36                              
5 Jennifer Thor -05 Upsala IF 9,52                              
6 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 10,44                              
                                     
  F13 60 M HEAT 4                                
1 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 8,80 A-final                          
2 Emilia Stawarz -05 Upsala IF 9,35                              
3 Tilda Åstrand -05 Upsala IF 9,54                              
4 Ingrid Lundin -05 Upsala IF 9,59                              
5 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 9,66                              
                                     
  F13 60 M HEAT 5                                
1 Moa Lindkvist -05 Åkersberga SK 9,35                              
2 Vera Haglund -05 IFK Tumba 9,56                              
3 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 9,79                              
4 Elin Järvall -05 Nyköpings BIS 10,17                              
5 Alice Eriksson -05 Upsala IF 10,24                              
                                     
  F13 60 M HEAT 6                                
1 Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 8,55 A-final                          
2 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 8,94 B-final                          
3 Filippa Östling -05 Hellas Friidrott 9,74                              
4 Ida Palm -05 Åkersberga SK 9,75                              
5 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 9,83                              
6 Alva Haglund-Nilsson -05 Upsala IF 9,84                              
                                     
  F13 60 M HEAT 7                                
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 8,45 A-final                          
2 Amanda Lindén -05 Kungsängen FK 9,32 B-final                          
3 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 9,41                              
4 Lisa Carlborg -05 Upsala IF 9,83                              
5 Moa Lundgren -05 Ösmo Nynäs FIK 9,83                              
                                     
  F13 60 M A-FINAL                                
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 8,48                              
2 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 8,52                              
3 Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 8,66                              
4 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 8,71                              
5 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 8,71                              
6 Maja Forssten -05 Upsala IF 8,93                              
                                     
  F13 60 M B-FINAL                                
1 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 9,01                              
2 Amanda Hägg -05 Västerås FK 9,05                              
3 Filippa Eklund -05 Upsala IF 9,13                              
4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 9,14                              
5 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 9,23                              
6 Amanda Lindén -05 Kungsängen FK 9,23                              
                                     
  F13 800 M HEAT 1                                
1 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 2.54,08                              
2 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 2.54,89                              
3 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 2.56,15                              
4 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 3.00,16                              
5 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 3.11,35                              
- Moa Lindkvist -05 Åkersberga SK DNF                              
- Ida Palm -05 Åkersberga SK DNS                              
                                     
  F13 800 M HEAT 2                                
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 2.40,59                              
2 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 2.42,08                              
3 Thea Miilus-Larsen -05 Åkersberga SK 2.43,40                              
4 Vera Haglund -05 IFK Tumba 2.51,35                              
5 Jennifer Thor -05 Upsala IF 3.03,63                              
6 Ingrid Lundin -05 Upsala IF 3.12,59                              
7 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 3.24,69                              
                                     
  F13 800 M SAMLAD LISTA                                
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 2.40,59                              
2 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 2.42,08                              
3 Thea Miilus-Larsen -05 Åkersberga SK 2.43,40                              
4 Vera Haglund -05 IFK Tumba 2.51,35                              
5 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 2.54,08                              
6 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 2.54,89                              
7 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 2.56,15                              
8 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 3.00,16                              
9 Jennifer Thor -05 Upsala IF 3.03,63                              
10 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 3.11,35                              
11 Ingrid Lundin -05 Upsala IF 3.12,59                              
12 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 3.24,69                              
- Moa Lindkvist -05 Åkersberga SK DNF                              
- Ida Palm -05 Åkersberga SK DNS                              
                                     
  F13 60 M HÄCK HEAT 1                                
1 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 9,96 Final                            
2 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 10,52 Final                            
3 Filippa Eklund -05 Upsala IF 11,38                              
4 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 11,72                              
5 Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS 12,11                              
6 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 13,40                              
                                     
  F13 60 M HÄCK HEAT 2                                
1 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 10,39 Final                            
2 Thea Miilus-Larsen -05 Åkersberga SK 10,49 Final                            
3 Astrid Krusemo -05 Upsala IF 11,50                              
4 Tilda Åstrand -05 Upsala IF 12,01                              
5 Ida Palm -05 Åkersberga SK 12,34                              
6 Matilda Bergström -05 Hellas Friidrott 12,99                              
                                     
  F13 60 M HÄCK HEAT 3                                
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,65 Final                            
2 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 10,09 Final                            
3 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 11,47                              
4 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 12,20                              
5 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 12,65                              
6 Elin Järvall -05 Nyköpings BIS 13,95                              
                                     
  F13 60 M HÄCK FINAL                                
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,60                              
2 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 10,05                              
3 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 10,07                              
4 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 10,10                              
5 Thea Miilus-Larsen -05 Åkersberga SK 10,64                              
6 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 10,65                              
                                     
  F13 HÖJD                                  
1 Filippa Eklund -05 Upsala IF 1,46                              
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 1,46                              
3 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 1,43                              
4 Jennifer Thor -05 Upsala IF 1,40                              
5 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 1,40                              
6 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 1,40                              
7 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 1,34                              
8 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 1,34                              
9= Thea Miilus-Larsen -05 Åkersberga SK 1,31                              
9= Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 1,31                              
11 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 1,31                              
12 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 1,28                              
13= Matilda Bergström -05 Hellas Friidrott 1,25                              
13= Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS 1,25                              
15 Tilda Åstrand -05 Upsala IF 1,25                              
16= Medea Arbinger Wargclou -05 Nyköpings BIS 1,25                              
16= Ida Palm -05 Åkersberga SK 1,25                              
18= Frida Westfeldt -05 Upsala IF 1,25                              
18= Sofia Elleborn -05 IF Linnea 1,25                              
20 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 1,20                              
21= Alva Haglund-Nilsson -05 Upsala IF 1,15                              
21= Carola Druga -05 Eskilstuna FI 1,15                              
23 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 1,15                              
- Moa Lindkvist -05 Åkersberga SK DNS                              
- Mellanie Neudinger Nellmer -05 IF Linnea DNS                              
                                     
  F13 LÄNGD ZON                                  
1 Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 4,91                              
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 4,67                              
3 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 4,60                              
4 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 4,38                              
5 Filippa Eklund -05 Upsala IF 4,37                              
6 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 4,32                              
7 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 4,31                              
8 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 4,30                              
9 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 4,22                              
10 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 4,21                              
11 Emilia Stawarz -05 Upsala IF 4,18                              
12 Maja Forssten -05 Upsala IF 4,15                              
13 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 4,12 4,02                            
14 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 4,12 3,97                            
15 Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS 4,10 4,04                            
16 Ida Palm -05 Åkersberga SK 4,10 3,85                            
17 Jennifer Thor -05 Upsala IF 4,09                              
18 Vera Haglund -05 IFK Tumba 4,04 3,88                            
19 Amanda Hägg -05 Västerås FK 4,04 3,76                            
20 Lisa Carlborg -05 Upsala IF 4,00                              
21 Tilda Åstrand -05 Upsala IF 3,93                              
22 Ingrid Lundin -05 Upsala IF 3,86                              
23 Lovisa Larsson -05 Hellas Friidrott 3,82                              
24 Astrid Krusemo -05 Upsala IF 3,81                              
25 Mathilda Persson -05 Råby-Rekarne FIF 3,75                              
26 Moa Lindkvist -05 Åkersberga SK 3,70                              
27 Thea Miilus-Larsen -05 Åkersberga SK 3,67                              
28 Amanda Lindén -05 Kungsängen FK 3,66                              
29 Alva Haglund-Nilsson -05 Upsala IF 3,61                              
30 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 3,59                              
31 Moa Lundgren -05 Ösmo Nynäs FIK 3,56                              
32 Linnea Backlund -05 Ösmo Nynäs FIK 3,54                              
33 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 3,48                              
34 Medea Arbinger Wargclou -05 Nyköpings BIS 3,38                              
35 Carola Druga -05 Eskilstuna FI 3,36                              
36 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 3,35                              
37 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 3,31                              
38 Elin Järvall -05 Nyköpings BIS 3,25                              
39 Alice Eriksson -05 Upsala IF 3,08                              
- Mina Björnsson -06 Upsala IF 4,23 Utom tävlan                            
- Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK DNS                              
- Mellanie Neudinger Nellmer -05 IF Linnea DNS                              
- Filippa Östling -05 Hellas Friidrott DNS                              
                                     
  F13 KULA 2,0                                  
1 Tindra Dahlberg -05 Upsala IF 9,81                              
2 Ida Palm -05 Åkersberga SK 9,35                              
3 Linnea Backlund -05 Ösmo Nynäs FIK 8,95                              
4 Emelie Holmvin -05 Västerås FK 8,85                              
5 Sara Johansson -05 Åkersberga SK 8,81                              
6 Sofia Elleborn -05 IF Linnea 8,68                              
7 Amanda Lindén -05 Kungsängen FK 8,23                              
8 Maya Bergström-Weekes -05 Upsala IF 8,08                              
9 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 7,63                              
10 Filippa Östling -05 Hellas Friidrott 7,58                              
11 Meja Wolwan -05 Upsala IF 7,42                              
12 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF 7,27                              
15 Moa Lundgren -05 Ösmo Nynäs FIK 7,04                              
16 Tilda Åstrand -05 Upsala IF 6,93                              
17 Elin Järvall -05 Nyköpings BIS 6,91                              
18 Matilda Bergström -05 Hellas Friidrott 6,79                              
19 Victoria Eriksson -05 Bromma IF 6,70                              
20 Suzanne Lesage -05 Bromma IF 6,42                              
21 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 6,41                              
22 Lilly Marklund -05 Nyköpings BIS 5,94                              
23 Alva Haglund-Nilsson -05 Upsala IF 5,82                              
24 Carola Druga -05 Eskilstuna FI 5,44                              
25 Alice Eriksson -05 Upsala IF 4,99                              
- Mellanie Neudinger Nellmer -05 IF Linnea DNS                              
                                     
  F12 60 M HEAT 1                                
1 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 9,30 A-final                          
2 Ida Jansson -06 Flens FS 9,54 B-final                          
3 Agnes Kullborg -06 Västerås FK 9,57 B-final                          
4 Ella Grimheden -06 Västerås FK 9,58                              
5 Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 9,98                              
                                     
  F12 60 M HEAT 2                                
1 Linnéa Skoglund -06 Karlskoga Friidrott 9,18 A-final                          
2 Michelle Funck -06 Bromma IF 9,53 B-final                          
3 Lova Jonsson -06 Västerås FK 9,55 B-final                          
4 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 9,94                              
5 Filippa Zellin -06 IFK Strängnäs 10,36                              
                                     
  F12 60 M HEAT 3                                
1 Ella Thunell -06 IFK Lidingö 9,63                              
2 Ella Hansson -06 Bromma IF 9,64                              
3 Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 10,07                              
4 Tova Erlandsson -06 Åkersberga SK 10,47                              
5 Alice Argenius -06 Nyköpings BIS 10,86                              
                                     
  F12 60 M HEAT 4                                
1 Lii Jabbour-Clarke -06 Hammarby IF 8,73 A-final                          
2 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 9,38 B-final                          
3 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 9,73                              
4 Maggie Dahllöf -06 Hellas Friidrott 9,79                              
5 Carolina Nyblom -06 Västerås FK 10,02                              
                                     
  F12 60 M HEAT 5                                
1 Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 8,98 A-final                          
2 Maja McCarthy -06 Hellas Friidrott 9,43 B-final                          
3 Tyra Skoog -06 Katrineholms SK 9,59                              
4 Matilda Martini -06 Skeninge IK 9,67                              
5 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 9,98                              
6 Majken Sjölander -06 Bromma IF 10,23                              
                                     
  F12 60 M HEAT 6                                
1 Meja Hänsel -06 Täby IS 8,88 A-final                          
2 Emma Thorén -06 Bromma IF 9,26 A-final                          
3 Olivia Holmström -06 Bromma IF 9,81                              
4 Fanny Kruus -06 IFK Mariefred 9,95                              
5 Ebba Berggren -06 IFK Mariefred 10,48                              
                                     
  F12 60 M A-FINAL                                
1 Lii Jabbour-Clarke -06 Hammarby IF 8,67                              
2 Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 8,92                              
3 Meja Hänsel -06 Täby IS 8,94                              
4 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 9,02                              
5 Emma Thorén -06 Bromma IF 9,09                              
6 Linnéa Skoglund -06 Karlskoga Friidrott 9,23                              
                                     
  F12 60 M B-FINAL                                
1 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 9,41                              
2 Michelle Funck -06 Bromma IF 9,48                              
3 Ida Jansson -06 Flens FS 9,52                              
4 Agnes Kullborg -06 Västerås FK 9,54                              
5 Maja McCarthy -06 Hellas Friidrott 9,63                              
6 Lova Jonsson -06 Västerås FK 9,69                              
                                     
  F12 800 M HEAT 1                                
1 Matilda Martini -06 Skeninge IK 2.57,16                              
2 Tyra Skoog -06 Katrineholms SK 2.58,62                              
3 Lova Jonsson -06 Västerås FK 3.14,32                              
4 Michelle Funck -06 Bromma IF 3.27,22                              
- Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS DNS                              
- Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS DNS                              
                                     
  F12 800 M HEAT 2                                
1 Liv Hanell -06 IFK Tumba 2.48,24                              
2 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 2.54,54                              
3 Emma Eriksson -06 IK Westmannia 2.55,71                              
4 Tova Erlandsson -06 Åkersberga SK 3.13,91                              
5 Olivia Holmström -06 Bromma IF 3.19,43                              
6 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 3.26,64                              
- Ella Hansson -06 Bromma IF DNS                              
                                     
  F12 800 M SAMLAD LISTA                                
1 Liv Hanell -06 IFK Tumba 2.48,24                              
2 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 2.54,54                              
3 Emma Eriksson -06 IK Westmannia 2.55,71                              
4 Matilda Martini -06 Skeninge IK 2.57,16                              
5 Tyra Skoog -06 Katrineholms SK 2.58,62                              
6 Tova Erlandsson -06 Åkersberga SK 3.13,91                              
7 Lova Jonsson -06 Västerås FK 3.14,32                              
8 Olivia Holmström -06 Bromma IF 3.19,43                              
9 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 3.26,64                              
10 Michelle Funck -06 Bromma IF 3.27,22                              
- Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS DNS                              
- Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS DNS                              
- Ella Hansson -06 Bromma IF DNS                              
                                     
  F12 60 M HÄCK HEAT 1                                
1 Matilda Martini -06 Skeninge IK 11,69 A-final                          
2 Majken Sjölander -06 Bromma IF 11,99 A-final                          
3 Maggie Dahllöf -06 Hellas Friidrott 12,03 B-final                          
4 Maja Busk -06 Västerås FK 13,94                              
                                     
  F12 60 M HÄCK HEAT 2                                
1 Linnéa Skoglund -06 Karlskoga Friidrott 11,86 A-final                          
2 Ella Grimheden -06 Västerås FK 12,20 B-final                          
3 Michelle Funck -06 Bromma IF 12,75                              
4 Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 13,60                              
5 Alice Argenius -06 Nyköpings BIS 14,49                              
                                     
  F12 60 M HÄCK HEAT 3                                
1 Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 10,21 A-final                          
2 Liv Hanell -06 IFK Tumba 12,21 B-final                          
3 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 12,33 B-final                          
4 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 12,79                              
5 Meja Karp -06 Nyköpings BIS 13,93                              
                                     
  F12 60 M HÄCK HEAT 4                                
1 Emma Thorén -06 Bromma IF 11,49 A-final                          
2 Olivia Holmström -06 Bromma IF 11,70 A-final                          
3 Ella Hansson -06 Bromma IF 12,10 B-final                          
4 Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 12,72 B-final                          
5 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 13,22                              
                                     
  F12 60 M HÄCK A-FINAL                                
1 Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 10,22                              
2 Emma Thorén -06 Bromma IF 10,96                              
3 Olivia Holmström -06 Bromma IF 11,52                              
4 Matilda Martini -06 Skeninge IK 11,59                              
5 Linnéa Skoglund -06 Karlskoga Friidrott 11,85                              
6 Majken Sjölander -06 Bromma IF 12,22                              
                                     
  F12 60 M HÄCK B-FINAL                                
1 Maggie Dahllöf -06 Hellas Friidrott 11,84                              
2 Ella Hansson -06 Bromma IF 11,91                              
3 Ella Grimheden -06 Västerås FK 11,93                              
4 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 11,99                              
5 Liv Hanell -06 IFK Tumba 12,17                              
6 Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 12,55                              
                                     
  F12 HÖJD                                  
1 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 1,43                              
2 Meja Hänsel -06 Täby IS 1,43                              
3 Linnéa Skoglund -06 Karlskoga Friidrott 1,31                              
4 Agnes Kullborg -06 Västerås FK 1,28                              
5 Ella Hansson -06 Bromma IF 1,28                              
6 Carolina Nyblom -06 Västerås FK 1,28                              
7 Emma Eriksson -06 IK Westmannia 1,28                              
8= Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 1,25                              
8= Ella Thunell -06 IFK Lidingö 1,25                              
10= Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 1,20                              
10= Ella Grimheden -06 Västerås FK 1,20                              
12 Ida Jansson -06 Flens FS 1,20                              
13 Emma Thorén -06 Bromma IF 1,20                              
14 Matilda Martini -06 Skeninge IK 1,20                              
15 Maja McCarthy -06 Hellas Friidrott 1,20                              
16 Majken Sjölander -06 Bromma IF 1,20                              
17= Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 1,15                              
17= Mira Axelson -06 Bromma IF 1,15                              
19 Olivia Holmström -06 Bromma IF 1,10                              
20 Meja Karp -06 Nyköpings BIS 1,05                              
- Alice Argenius -06 Nyköpings BIS IGF                              
- Tove Holmberg-Nerman -06 IK Westmannia DNS                              
- Ebba Berggren -06 IFK Mariefred DNS                              
- Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS DNS                              
- Johanna Fernberg -06 IK Westmannia DNS                              
- Hanna Palm -06 Katrineholms SK DNS                              
- Ella Fallope -06 Turebergs FK DNS                              
- Fanny Kruus -06 IFK Mariefred DNS                              
- Michelle Funck -06 Bromma IF DNS                              
                                     
  F12 LÄNGD ZON                                  
1 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 4,40                              
2 Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 4,39                              
3 Meja Hänsel -06 Täby IS 4,35                              
4 Maja McCarthy -06 Hellas Friidrott 4,13                              
5 Matilda Martini -06 Skeninge IK 4,05                              
6 Ella Thunell -06 IFK Lidingö 4,04                              
7 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 4,03                              
8 Ella Hansson -06 Bromma IF 3,93                              
9 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 3,92                              
10 Emma Eriksson -06 IK Westmannia 3,91                              
11 Emma Thorén -06 Bromma IF 3,89                              
12 Ida Jansson -06 Flens FS 3,87                              
13 Maggie Dahllöf -06 Hellas Friidrott 3,85 3,85                            
14 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 3,85 3,78                            
15 Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 3,84                              
16 Carolina Nyblom -06 Västerås FK 3,82 3,81                            
17 Agnes Kullborg -06 Västerås FK 3,82 3,75                            
18 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 3,81 3,74                            
19 Liv Hanell -06 IFK Tumba 3,81 3,56                            
20 Fanny Kruus -06 IFK Mariefred 3,77                              
21 Ella Grimheden -06 Västerås FK 3,71                              
22 Tyra Skoog -06 Katrineholms SK 3,70                              
23 Linnéa Skoglund -06 Karlskoga Friidrott 3,63                              
24 Michelle Funck -06 Bromma IF 3,58                              
25 Olivia Holmström -06 Bromma IF 3,57                              
26 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 3,52                              
27 Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 3,34                              
28 Tova Erlandsson -06 Åkersberga SK 3,22                              
29 Meja Karp -06 Nyköpings BIS 3,15                              
30 Alice Argenius -06 Nyköpings BIS 3,04                              
31 Filippa Zellin -06 IFK Strängnäs 3,02                              
32 Mira Axelson -06 Bromma IF 2,85                              
- Johanna Fernberg -06 IK Westmannia DNS                              
- Lisa Wåhlander -06 Kungsängen FK DNS                              
- Tove Holmberg-Nerman -06 IK Westmannia DNS                              
- Ella Fallope -06 Turebergs FK DNS                              
                                     
  F12 KULA 2,0                                  
1 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 10,07                              
2 Emma Thorén -06 Bromma IF 9,05                              
3 Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 9,03                              
4 Meja Hänsel -06 Täby IS 8,92                              
5 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 7,98                              
6 Maggie Dahllöf -06 Hellas Friidrott 7,81                              
7 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 7,78                              
8 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 7,52                              
9 Foos Anis -06 Eskilstuna FI 7,05                              
10 Michelle Funck -06 Bromma IF 6,93                              
11 Ella Grimheden -06 Västerås FK 6,68                              
12 Carolina Nyblom -06 Västerås FK 6,66                              
13 Ella Hansson -06 Bromma IF 6,58                              
14 Agnes Kullborg -06 Västerås FK 6,57                              
15 Matilda Martini -06 Skeninge IK 6,40                              
16 Mira Axelson -06 Bromma IF 6,38                              
17 Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 6,29                              
18 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 5,49                              
19 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 5,45                              
20 Majken Sjölander -06 Bromma IF 4,79                              
21 Tova Erlandsson -06 Åkersberga SK 3,90                              
- Johanna Fernberg -06 IK Westmannia DNS                              
- Ella Fallope -06 Turebergs FK DNS                              
- Tove Holmberg-Nerman -06 IK Westmannia DNS                              
                                     
  F11 60 M HEAT 1                                
1 Amanda Cederberg -07 Åkersberga SK 9,69 B-final                          
2 Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS 9,75 B-final                          
3 Tuva Boman -07 Upsala IF 9,89                              
4 Ella Alvarado Kallin -07 Bromma IF 10,38                              
5 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 10,62                              
                                     
  F11 60 M HEAT 2                                
1 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 9,87                              
2 Bea Jansson -07 Åkersberga SK 9,91                              
3 Noomi Lewin -07 Upsala IF 9,99                              
4 Julia Silverhult -07 Västerås FK 10,27                              
5 Rose Masoudi -07 Bromma IF 10,47                              
                                     
  F11 60 M HEAT 3                                
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 8,92 A-final                          
2 Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 9,25 A-final                          
3 Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS 9,64 B-final                          
4 Tilde Norrbrand -07 Kungsängen FK 9,95                              
5 Ida Lund -07 Flens FS 11,16                              
                                     
  F11 60 M HEAT 4                                
1 Ebba Jägare -07 Bromma IF 9,09 A-final                          
2 Lova Bäckman -07 Upsala IF 9,83 B-final                          
3 Cherrie Arvidsson -07 Nyköpings BIS 10,15                              
4 Elin Engberg -07 Nyköpings BIS 10,26                              
5 Selma Aro -07 Nyköpings BIS 10,61                              
6 Ingrid Steinberga -07 KFUM Örebro Friidrott 10,72                              
                                     
  F11 60 M HEAT 5                                
1 Nova Raitis -07 Spårvägen FK 9,13 A-final                          
2 Sonja Ekholm -07 Upsala IF 9,69 B-final                          
3 Nina Persson -07 Bromma IF 10,15                              
4 Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 10,68                              
5 Chajwan Haidar -07 Eskilstuna FI 11,40                              
6 Monira Mohammed -07 Nyköpings BIS 13,02                              
                                     
  F11 60 M HEAT 6                                
1 Alva Mella -07 Hellas Friidrott 9,37 A-final                          
2 Freja Lannefors -07 Västerås FK 9,52 A-final                          
3 Filippa Engström -07 Västerås FK 9,54 B-final                          
4 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 9,96                              
5 Estelle Raspe -07 Hellas Friidrott 10,11                              
6 Molly Dahllöf -07 Hellas Friidrott 10,86                              
                                     
  F11 60 M A-FINAL                                
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 8,96                              
2 Nova Raitis -07 Spårvägen FK 9,08                              
3 Ebba Jägare -07 Bromma IF 9,17                              
4 Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 9,27                              
5 Alva Mella -07 Hellas Friidrott 9,40                              
6 Freja Lannefors -07 Västerås FK 9,69                              
                                     
  F11 60 M B-FINAL                                
1 Sonja Ekholm -07 Upsala IF 9,52                              
2 Filippa Engström -07 Västerås FK 9,74                              
3 Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS 9,75                              
4 Amanda Cederberg -07 Åkersberga SK 9,78                              
5 Lova Bäckman -07 Upsala IF 9,79                              
6 Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS 9,85                              
                                     
  F11 600 M HEAT 1                                
1 Ebba Jägare -07 Bromma IF 2.11,21                              
2 Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS 2.12,51                              
3 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 2.14,03                              
4 Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS 2.22,16                              
5 Rose Masoudi -07 Bromma IF 2.27,35                              
6 Nina Persson -07 Bromma IF 2.32,52                              
                                     
  F11 600 M HEAT 2                                
1 Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 1.52,08                              
2 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1.54,09                              
3 Isabelle Thor -07 Upsala IF 2.09,73                              
4 Noomi Lewin -07 Upsala IF 2.18,50                              
5 Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 2.19,46                              
- Nova Raitis -07 Spårvägen FK DNF                              
                                     
  F11 600 M SAMLAD LISTA                                
1 Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 1.52,08                              
2 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1.54,09                              
3 Isabelle Thor -07 Upsala IF 2.09,73                              
4 Ebba Jägare -07 Bromma IF 2.11,21                              
5 Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS 2.12,51                              
6 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 2.14,03                              
7 Noomi Lewin -07 Upsala IF 2.18,50                              
8 Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 2.19,46                              
9 Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS 2.22,16                              
10 Rose Masoudi -07 Bromma IF 2.27,35                              
11 Nina Persson -07 Bromma IF 2.32,52                              
- Nova Raitis -07 Spårvägen FK DNF                              
                                     
  F11 HÖJD                                  
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1,32                              
2 Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 1,29                              
3 Alva Mella -07 Hellas Friidrott 1,26                              
4 Freja Lannefors -07 Västerås FK 1,20                              
5 Amanda Cederberg -07 Åkersberga SK 1,20                              
6= Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 1,15                              
6= Nova Raitis -07 Spårvägen FK 1,15                              
8 Tilde Norrbrand -07 Kungsängen FK 1,10                              
9= Ingrid Steinberga -07 KFUM Örebro Friidrott 1,10                              
9= Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS 1,10                              
9= Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 1,10                              
9= Lova Bäckman -07 Upsala IF 1,10                              
13= Noomi Lewin -07 Upsala IF 1,05                              
13= Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK 1,05                              
15= Tuva Boman -07 Upsala IF 1,05                              
15= Cherrie Arvidsson -07 Nyköpings BIS 1,05                              
17 Selma Aro -07 Nyköpings BIS 1,05                              
18= Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS 0,95                              
18= Nina Persson -07 Bromma IF 0,95                              
- Monira Mohammed -07 Nyköpings BIS IGF                              
- Rose Masoudi -07 Bromma IF DNS                              
- Filippa Hanikat -07 Spårvägen FK DNS