Resultat Julklappsspelen 2019-12-07                      
Råby-Rekarne FIF arrangerade i MunktellArenan, Eskilstuna                      
                           
  P15 60 M HEAT 1                      
1 Babu Badjie -05 Bromma IF 7,83 Final                  
2 Brando Abbo -05 Eskilstuna FI 8,04 Final                  
3 Robin Andersson -06 Nyköpings BIS 8,23                    
4 Victor Johnson -05 Bromma IF 8,66                    
5 William Wilkman -05 Ösmo Nynäs FIK 8,70                    
6 Enzo Öhman -06 Bromma IF 9,37                    
                           
  P15 60 M HEAT 2                      
1 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 7,99 Final                  
2 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 8,12 Final                  
3 Kim Wingren -06 Bromma IF 8,31                    
4 Michel-Ange Baraka Muhindo -06 Eskilstuna FI 8,62                    
5 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 8,65                    
6 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 9,05                    
                           
  P15 60 M HEAT 3                      
1 Filip Olsson -06 Bromma IF 7,76 Final                  
2 Filip Ekström -05 Bromma IF 8,00 Final                  
3 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 8,14                    
4 Alexander Sigurbjörnsson -06 IFK Strängnäs 9,43                    
5 Arvid Wegler -06 Bromma IF 9,44                    
- Roman Ali -06 IFK Märsta DNS                    
                           
  P15 60 M FINAL                      
1 Filip Olsson -06 Bromma IF 7,70                    
2 Babu Badjie -05 Bromma IF 7,72                    
3 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 7,98                    
4 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 7,98                    
5 Brando Abbo -05 Eskilstuna FI 8,00                    
6 Filip Ekström -05 Bromma IF 8,04                    
                           
  P15 200 M HEAT 1                      
1 Brando Abbo -05 Eskilstuna FI 26.66                    
2 Simon Johansson -05 Bromma IF 26.89                    
3 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 28.53                    
                           
  P15 200 M HEAT 2                      
1 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 29.02                    
- Michel-Ange Baraka Muhindo - Eskilstuna FI DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Victor Johnson -05 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P15 200 M HEAT 3                      
1 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 25.58                    
2 Kim Wingren -06 Bromma IF 27.03                    
3 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 27.08                    
- Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P15 200 M HEAT 4                      
1 David Hedlund Carlson -05 Bromma IF 24.60                    
2 Filip Olsson -06 Bromma IF 25.33                    
- Filip Ekström -05 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Babu Badjie -05 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P15 200 M SAMLAD LISTA                      
1 David Hedlund Carlson -05 Bromma IF 24.60                    
2 Filip Olsson -06 Bromma IF 25.33                    
3 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 25.58                    
4 Brando Abbo -05 Eskilstuna FI 26.66                    
5 Simon Johansson -05 Bromma IF 26.89                    
6 Kim Wingren -06 Bromma IF 27.03                    
7 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 27.08                    
8 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 28.53                    
9 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 29.02                    
- Michel-Ange Baraka Muhindo - Eskilstuna FI DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Victor Johnson -05 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Filip Ekström -05 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Babu Badjie -05 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P15 1000 M                        
1 Simon Johansson -05 Bromma IF 3.20,24                    
2 Enzo Öhman -06 Bromma IF 3.20,72                    
3 Linus Barenstedt -05 IFK Lidingö 3.21,29                    
                           
  P15 HÖJD                        
1 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 1,61                    
2 Kim Wingren -06 Bromma IF 1,58                    
3 Jack Forsberg -06 Västerås FK 1,46                    
4 Enzo Öhman -06 Bromma IF 1,40                    
- Babu Badjie -05 Bromma IF DNS                    
- Victor Johnson -05 Bromma IF DNS                    
                           
  P15 TRESTEG                        
1 Filip Olsson -06 Bromma IF 11,90                    
2 Babu Badjie -05 Bromma IF 11,69                    
3 Kim Wingren -06 Bromma IF 11,39                    
4 Simon Johansson -05 Bromma IF 10,76                    
5 Victor Johnson -05 Bromma IF 10,09                    
6 Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,53                    
7 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 9,51                    
8 William Wilkman -05 Ösmo Nynäs FIK 9,33                    
9 Ludvig Fredman -06 IFK Märsta 9,11                    
10 Jonathan Lyktberg -07 Bromma IF 8,97                    
11 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 8,77                    
12 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 8,48                    
13 Jack Forsberg -06 Västerås FK 7,81                    
                           
  P15 KULA 4,0                        
1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 15,41                    
2 Filip Ekström -05 Bromma IF 11,20                    
3 David Hedlund Carlson -05 Bromma IF 11,17                    
4 Ludvig Fredman -06 IFK Märsta 10,73                    
5 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,85                    
6 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 9,84                    
7 William Wilkman -05 Ösmo Nynäs FIK 9,65                    
8 Simon Johansson -05 Bromma IF 8,91                    
9 Victor Johnson -05 Bromma IF 7,92                    
10 Michel-Ange Baraka Muhindo -06 Eskilstuna FI 7,90                    
11 Kim Wingren -06 Bromma IF 7,46                    
12 Enzo Öhman -06 Bromma IF 6,73                    
13 Alexander Sigurbjörnsson -06 IFK Strängnäs 5,35                    
14 Arvid Wegler -06 Bromma IF 4,87                    
                           
  P15 VIKT                        
1 Filip Ekström -05 Bromma IF 10,74                    
2 Lowe Wängelin -07 Upsala IF 9,65                    
3 Fabian Gyldén-Svensson -05 IFK Lidingö 9,46                    
4 Ludvig Fredman -06 IFK Märsta 8,26                    
5 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 7,08                    
6 Victor Johnson -05 Bromma IF 6,71                    
                           
  P13 60 M HEAT 1                      
1 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 8,65 Final                  
2 Simon Lindström -07 Turebergs FK 8,67 Final                  
3 Jonathan Lyktberg -07 Bromma IF 8,78 Final                  
                           
  P13 60 M HEAT 2                      
1 Oskar Tennhed -07 Råby-Rekarne FIF 8,55 Final                  
2 Ivar Hjorton-Vessby -07 Upsala IF 9,00 Final                  
3 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 9,39 Final                  
4 Gustav Karlén -07 Västerås FK 9,48                    
                           
  P13 60 M FINAL                      
1 Oskar Tennhed -07 Råby-Rekarne FIF 8,53                    
2 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 8,63                    
3 Jonathan Lyktberg -07 Bromma IF 8,65                    
4 Simon Lindström -07 Turebergs FK 8,90                    
5 Ivar Hjorton-Vessby -07 Upsala IF 9,03                    
6 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 9,37                    
                           
  P13 200 M                        
- Jonathan Lyktberg -07 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Elias Nilsson -07 IFK Gnesta DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P13 800 M Sprang tillsammans med P12                    
1 Ivar Hjorton-Vessby -07 Upsala IF 2.42,31                    
                           
  P13 HÖJD                        
1 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1,52                    
2 Simon Lindström -07 Turebergs FK 1,44                    
3 Elias Nilsson -07 IFK Gnesta 1,35                    
4 Gustav Karlén -07 Västerås FK 1,25                    
5 Ivar Hjorton-Vessby -07 Upsala IF 1,15                    
- William Wellstedt -07 Bromma IF DNS                    
                           
  P13 LÄNGD ZON                        
1 Simon Lindström -07 Turebergs FK 4,79                    
2 Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 4,70                    
3 Elias Nilsson -07 IFK Gnesta 4,68                    
4 Oskar Tennhed -07 Råby-Rekarne FIF 4,34 4,34                  
5 Ivar Hjorton-Vessby -07 Upsala IF 4,34 4,28                  
6 Jonathan Lyktberg -07 Bromma IF 4,26                    
7 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 4,14                    
- William Wellstedt -07 Bromma IF DNS                    
                           
  P13 KULA 3,0                        
1 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 11,95                    
2 Lowe Wängelin -07 Upsala IF 10,05                    
3 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 9,74                    
4 Gustav Fabretto -07 Västerås FK 9,07                    
5 Oscar Fabretto -07 Västerås FK 8,53                    
6 Gustav Karlén -07 Västerås FK 7,22                    
7 Elias Nilsson -07 IFK Gnesta 6,23                    
- Simon Lindström -07 Turebergs FK DNS                    
- William Wellstedt -07 Bromma IF DNS                    
                           
  P12 60 M HEAT 1                      
1 Oskar Thews -08 Bromma IF 9,20 Final                  
2 Ricky Wahlberg -08 Hammarby IF 9,48 Final                  
3 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 9,72 Final                  
4 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 10,37                    
5 Elias Fredman -08 IFK Märsta 12,57                    
                           
  P12 60 M HEAT 2                      
1 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 9,65 Final                  
2 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 9,93 Final                  
3 Filip Egrér -08 Flens FS 9,95 Final                  
4 Emil Hasselbo -08 Ösmo Nynäs FIK 10,78                    
                           
  P12 60 M FINAL                      
1 Oskar Thews -08 Bromma IF 9,21                    
2 Ricky Wahlberg -08 Hammarby IF 9,36                    
3 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 9,52                    
4 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 9,64                    
5 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 10,02                    
6 Filip Egrér -08 Flens FS 10,26                    
                           
  P12 200 M HEAT 1                      
1 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 32.09                    
2 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 34.05                    
3 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 35.09                    
                           
  P12 200 M HEAT 2                      
1 Oskar Thews -08 Bromma IF 31.37                    
2 Filip Egrér -08 Flens FS 35.41                    
- Ricky Wahlberg -08 Hammarby IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P12 200 M SAMLAD LISTA                      
1 Oskar Thews -08 Bromma IF 31.37                    
2 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 32.09                    
3 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 34.05                    
4 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 35.09                    
5 Filip Egrér -08 Flens FS 35.41                    
6 Ricky Wahlberg -08 Hammarby IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  P12 800 M Sprang tillsammans med P13                    
1 David Wallén -08 Västerås FK 2.38,38                    
2 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 2.42,76                    
3 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 2.53,54                    
4 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 2.54,24                    
- Oskar Thews -08 Bromma IF DNS                    
                           
  P12 HÖJD                        
1 David Wallén -08 Västerås FK 1,42                    
2 Valter Silverhult -08 Västerås FK 1,39                    
3 Oskar Thews -08 Bromma IF 1,33                    
4 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 1,30                    
5 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 1,25                    
6 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 1,20                    
7 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 1,20                    
- Emil Hasselbo -08 Ösmo Nynäs FIK DNS                    
- Zakaria Taabit -08 Eskilstuna FI DNS                    
- Ethan Lindström -08 Västerås FK DNS                    
                           
  P12 LÄNGD ZON                        
1 David Wallén -08 Västerås FK 4,50                    
2 Oskar Thews -08 Bromma IF 4,22                    
3 Ricky Wahlberg -08 Hammarby IF 4,20                    
4 Valter Silverhult -08 Västerås FK 4,15                    
5 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 3,79                    
6 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 3,55                    
7 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 3,50                    
8 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 3,39                    
9 Filip Egrér -08 Flens FS 3,39                    
10 Emil Hasselbo -08 Ösmo Nynäs FIK 3,12                    
- Ethan Lindström -08 Västerås FK DNS                    
- Zakaria Taabit -08 Eskilstuna FI DNS                    
- Elton Ådemark -08 Västerås FK DNS                    
- Anton Larsson -08 Ösmo Nynäs FIK DNS                    
- Lano Ahmed -08 Eskilstuna FI DNS                    
- Oscar Karlsson -08 Nyköpings BIS DNS                    
                           
  P12 KULA 3,0                        
1 Ricky Wahlberg -08 Hammarby IF 8,74                    
2 Victor Skoglund -08 Karlskoga Friidrott 7,14                    
3 Vilgot Didrikson -08 Bromma IF 7,05                    
4 Oscar Karlsson -08 Nyköpings BIS 6,63                    
5 Valter Silverhult -08 Västerås FK 6,35                    
6 Johan Åkerström -08 Kungsängen FK 6,26                    
7 Filip Egrér -08 Flens FS 6,03                    
8 Oskar Thews -08 Bromma IF 5,76                    
9 Oskar Halfwordson -08 Bromma IF 5,32                    
10 Lano Ahmed -08 Eskilstuna FI 4,97                    
11 Elias Fredman -08 IFK Märsta 3,90                    
- Anton Larsson -08 Ösmo Nynäs FIK DNS                    
- Zakaria Taabit -08 Eskilstuna FI DNS                    
                           
  P11 60 M HEAT 1                      
1 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 9,23 Final                  
2 Hubert Bylund Karlsson -09 IFK Gnesta 9,43 Final                  
3 Gustaf Carlsson -09 Västerås FK 9,84                    
4 Valdemar Svensson -09 Råby-Rekarne FIF 10,54                    
5 Noah Johansson -09 Trosa Vagnhärad SK 13,21                    
                           
  P11 60 M HEAT 2                      
1 Eliah Andersson -09 Bromma IF 9,81 Final                  
2 Lysander van der Capellen -09 Bromma IF 10,61                    
3 Ludvig Björeman -09 Fredrikhofs FiF 11,18                    
4 Oskar Nordqvist -09 Bromma IF 11,99                    
                           
  P11 60 M HEAT 3                      
1 Ivar Olsson -09 Bromma IF 9,07 Final                  
2 Svante Rignell -09 Bromma IF 9,07 Final                  
3 Elliot Simu -09 Råby-Rekarne FIF 9,81 Final                  
4 Fergus Hagström -09 Säters IF 9,84                    
5 Khaled Al-Zahabi -09 Eskilstuna FI 10,35                    
                           
  P11 60 M FINAL                      
1 Ivar Olsson -09 Bromma IF 8,94                    
2 Svante Rignell -09 Bromma IF 8,95                    
3 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 9,05                    
4 Hubert Bylund Karlsson -09 IFK Gnesta 9,41                    
5 Elliot Simu -09 Råby-Rekarne FIF 9,73                    
6 Eliah Andersson -09 Bromma IF 9,83                    
                           
  P11 200 M                        
1 Ivar Olsson -09 Bromma IF 31,28                    
2 Svante Rignell -09 Bromma IF 31,45                    
3 Elliot Simu -09 Råby-Rekarne FIF 33,85                    
4 Khaled Al-Zahabi -09 Eskilstuna FI 35,64                    
5 Lysander van der Capellen -09 Bromma IF 40,76                    
6 Eliah Andersson -09 Bromma IF 43,61                    
- Ludvig Björeman -09 Fredrikhofs FiF DNS                    
                           
  P11 HÖJD                        
1 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 1,40                    
2 Ivar Olsson -09 Bromma IF 1,40                    
3 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 1,25                    
4= Filip Thunell -09 IFK Lidingö 1,20                    
4= Hubert Bylund Karlsson -09 IFK Gnesta 1,20                    
6 Fergus Hagström -09 Säters IF 1,15                    
7 Svante Rignell -09 Bromma IF 1,10                    
8 Khaled Al-Zahabi -09 Eskilstuna FI 1,10                    
9 Gustaf Carlsson -09 Västerås FK 1,00                    
10 Eliah Andersson -09 Bromma IF 1,00                    
                           
  P11 LÄNGD ZON                        
1 Wilmer Åkerlund -09 Västerås FK 4,47                    
2 Ivar Olsson -09 Bromma IF 4,34                    
3 Svante Rignell -09 Bromma IF 3,96                    
4 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 3,87                    
5 Hubert Bylund Karlsson -09 IFK Gnesta 3,76                    
6 Filip Thunell -09 IFK Lidingö 3,68                    
7 Fergus Hagström -09 Säters IF 3,62                    
8 Gustaf Carlsson -09 Västerås FK 3,59                    
9 Khaled Al-Zahabi -09 Eskilstuna FI 3,41                    
10 Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF 3,32                    
11 Eliah Andersson -09 Bromma IF 3,31                    
12 Lysander van der Capellen -09 Bromma IF 3,13                    
13 Valdemar Svensson -09 Råby-Rekarne FIF 2,97                    
14 Ludvig Björeman -09 Fredrikhofs FiF 2,90                    
15 Oskar Nordqvist -09 Bromma IF 2,46                    
                           
  P11 KULA 2,0                        
1 Fergus Hagström -09 Säters IF 7,39                    
2 Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 7,38                    
3 Ivar Olsson -09 Bromma IF 7,05                    
4 Filip Thunell -09 IFK Lidingö 6,46                    
5 Eliah Andersson -09 Bromma IF 5,49                    
6 Oskar Nordqvist -09 Bromma IF 4,52                    
7 Noah Johansson -09 Trosa Vagnhärad SK 3,68                    
- Svante Rignell -09 Bromma IF DNS                    
- Simon Isenberg Erlandson -09 Bromma IF DNS                    
- Khaled Al-Zahabi -09 Eskilstuna FI DNS                    
                           
  P10 60 M                        
1 Alfred Hjorton-Vessby -10 Upsala IF 9,70                    
2 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 9,78                    
3 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 9,97                    
4 Malte Widholm -10 IFK Mariefred 10,07                    
5 Felix Lokrantz -10 Trosa Vagnhärad SK 10,82                    
6 Isak Pettersson -10 Eskilstuna FI 11,88                    
                           
  P10 200 M                        
- Alfred Hjorton-Vessby -10 Upsala IF DNS                    
                           
  P10 HÖJD                        
1 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 1,20                    
2 Alfred Hjorton-Vessby -10 Upsala IF 1,15                    
3 Mohamad Al-Zahbi -10 Eskilstuna FI 1,05                    
- Isak Pettersson -10 Eskilstuna FI IGF                    
- Noah Muhrbeck -10 Trosa Vagnhärad SK IGF                    
- Erik Zakirov Westlund -10 Eskilstuna FI DNS                    
- Felix Lokrantz -10 Trosa Vagnhärad SK DNS                    
- Hanwen Dong -10 Danderyds SK DNS                    
                           
  P10 LÄNGD ZON                        
1 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 3,60                    
2 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 3,43                    
3 Malte Widholm -10 IFK Mariefred 2,97                    
4 Mohamad Al-Zahbi -10 Eskilstuna FI 2,70                    
5 Ali Al-Joburi -10 Eskilstuna FI 2,62                    
6 Noah Muhrbeck -10 Trosa Vagnhärad SK 2,60                    
- Hanwen Dong -10 Danderyds SK DNS                    
- Felix Lokrantz -10 Trosa Vagnhärad SK DNS                    
- Alfred Hjorton-Vessby -10 Upsala IF DNS                    
- Erik Zakirov Westlund -10 Eskilstuna FI DNS                    
                           
  P10 KULA 2,0                        
1 Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 6,99                    
2 Ali Al-Joburi -10 Eskilstuna FI 6,78                    
3 Lukas Skoog -10 Råby-Rekarne FIF 6,62                    
4 Felix Lokrantz -10 Trosa Vagnhärad SK 6,51                    
5 Alfred Hjorton-Vessby -10 Upsala IF 6,47                    
6 Mohamad Al-Zahbi -10 Eskilstuna FI 4,37                    
7 Amadeus Fredman -10 IFK Märsta 4,33                    
- Hanwen Dong -10 Danderyds SK DNS                    
- Erik Zakirov Westlund -10 Eskilstuna FI DNS                    
                           
  F15 60 M HEAT 1                      
1 Eleonora Wallin -06 Täby IS 8,74 Final                  
2 Ella Hansson -06 Bromma IF 8,80 Final                  
3 Johanna Fernberg -06 IK Westmannia 8,92 Final                  
4 Signe Peterson -06 Bromma IF 9,75                    
5 Nova Boquist -06 Tjalve IF Norrköping 10,15                    
                           
  F15 60 M HEAT 2                      
1 Lathifa Afrah -05 IF Göta Karlstad 8,23 Final                  
2 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 8,85 Final                  
3 Sofia Petry -06 Bromma IF 9,11                    
4 Moa Lundgren -05 Ösmo Nynäs FIK 9,81                    
5 Zubida Nurhussein -05 Eskilstuna FI 10,37                    
                           
  F15 60 M HEAT 3                      
1 Alva Levin -06 Bromma IF 8,89 Final                  
2 Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 9,09                    
3 Michelle Funck -06 Bromma IF 9,11                    
4 Ella Thunell -06 IFK Lidingö 9,18                    
5 Rashel Yousef -06 Eskilstuna FI 9,80                    
                           
  F15 60 M FINAL                      
1 Lathifa Afrah -05 IF Göta Karlstad 8,24                    
2 Eleonora Wallin -06 Täby IS 8,64                    
3 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 8,80                    
4 Alva Levin -06 Bromma IF 8,88                    
5 Ella Hansson -06 Bromma IF 8,90                    
6 Johanna Fernberg -06 IK Westmannia 8,96                    
                           
  F15 200 M HEAT 1                      
1 Olivia Holmström -06 Bromma IF 32.33                    
2 Rashel Yousef -06 Eskilstuna FI 34.09                    
- Zubida Nurhussein -05 Eskilstuna FI DNS                    
                           
  F15 200 M HEAT 2                      
1 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 31.29                    
- Michelle Funck -06 Bromma IF DQ   Tjuvstart - F 4.3.10                
- Frida Berghäll -06 Råby-Rekarne FIF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Alva Levin -06 Bromma IF DNS                    
                           
  F15 200 M HEAT 3                      
1 Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 29.51                    
2 Liv Hanell -06 IFK Tumba 29.76                    
3 Sofia Petry -06 Bromma IF 30.13                    
- Vera Haglund -05 IFK Tumba DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  F15 200 M HEAT 4                      
1 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 29.52                    
2 Eleonora Wallin -06 Täby IS 29.91                    
- Ella Hansson -06 Bromma IF DNS                    
- Lathifa Afrah -05 IF Göta Karlstad DNS                    
                           
  F15 200 M SAMLAD LISTA                      
1 Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 29.51                    
2 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 29.52                    
3 Liv Hanell -06 IFK Tumba 29.76                    
4 Eleonora Wallin -06 Täby IS 29.91                    
5 Sofia Petry -06 Bromma IF 30.13                    
6 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 31.29                    
7 Olivia Holmström -06 Bromma IF 32.33                    
8 Rashel Yousef -06 Eskilstuna FI 34.09                    
- Michelle Funck -06 Bromma IF DQ   Tjuvstart - F 4.3.10                
- Frida Berghäll -06 Råby-Rekarne FIF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Vera Haglund -05 IFK Tumba DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Zubida Nurhussein -05 Eskilstuna FI DNS                    
- Alva Levin -06 Bromma IF DNS                    
- Ella Hansson -06 Bromma IF DNS                    
- Lathifa Afrah -05 IF Göta Karlstad DNS                    
                           
  F15 1000 M                        
1 Lathifa Afrah -05 IF Göta Karlstad 3.07,99                    
2 Liv Hanell -06 IFK Tumba 3.28,09                    
3 Evelina Swärdborn -06 Nyköpings BIS 3.31,79                    
4 Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 3.34,62                    
5 Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö 3.35,57                    
6 Olivia Holmström -06 Bromma IF 3.40,63                    
                           
  F15 HÖJD                        
1 Ella Hansson -06 Bromma IF 1,50                    
2 Tindra Törnestam -06 Spårvägens FK 1,42                    
3 Johanna Fernberg -06 IK Westmannia 1,39                    
4 Olivia Holmström -06 Bromma IF 1,36                    
5 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 1,33                    
6 Lathifa Afrah - IF Göta Karlstad 1,30                    
7 Nova Boquist -06 Tjalve IF Norrköping 1,25                    
8 Alva Levin -06 Bromma IF 1,15                    
- Lara Johnsson -05 Turebergs FK DNS                    
- Ida Jansson -06 Flens FS DNS                    
- Evelina Swärdborn -06 Nyköpings BIS DNS                    
                           
  F15 TRESTEG                        
1 Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 9,56                    
2 Ella Hansson -06 Bromma IF 9,50                    
3 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 9,48                    
4 Tindra Törnestam -06 Spårvägens FK 9,32                    
5 Vera Haglund -05 IFK Tumba 9,31                    
6 Eleonora Wallin -06 Täby IS 8,94                    
7 Liv Hanell -06 IFK Tumba 8,62                    
8 Michelle Funck -06 Bromma IF 8,60                    
9 Ida Thernelius -07 Bromma IF 8,30                    
10 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 8,26                    
11 Olivia Holmström -06 Bromma IF 8,25                    
12 Alva Levin -06 Bromma IF 8,17                    
13 Sofia Petry -06 Bromma IF 8,16                    
14 Norah Hamberg -07 Bromma IF 8,00                    
15 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 7,87                    
16 Isabella Wisnes -07 Bromma IF 7,14                    
17 Signe Peterson -06 Bromma IF 6,83                    
- Rose Masoudi -07 Bromma IF IGF                    
                           
  F15 KULA 3,0                        
1 Tindra Törnestam -06 Spårvägens FK 11,22                    
2 Ellen Forsell -06 Hammarby IF 10,43                    
3 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 10,20                    
4 Olivia Ellgren -05 Turebergs FK 9,95                    
5 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 9,39                    
6 Linnea Backlund -05 Ösmo Nynäs FIK 8,91                    
7 Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 7,21                    
8 Alva Levin -06 Bromma IF 7,13                    
9 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 7,05                    
10 Michelle Funck -06 Bromma IF 7,03                    
11 Ella Hansson -06 Bromma IF 6,68                    
12 Moa Lundgren -05 Ösmo Nynäs FIK 6,67                    
13 Rashel Yousef -06 Eskilstuna FI 6,20                    
14 Nova Boquist -06 Tjalve IF Norrköping 5,50                    
- Lara Johnsson -05 Turebergs FK DNS                    
- Tilde Andersson -05 Säters IF DNS                    
                           
  F15 VIKT                        
1 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 12,77                    
2 Olivia Ellgren -05 Turebergs FK 12,52                    
3 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 12,01                    
4 Ellen Forsell -06 Hammarby IF 11,57                    
5 Tindra Törnestam -06 Spårvägens FK 11,01                    
6 Linnea Backlund -05 Ösmo Nynäs FIK 7,54                    
- Ida Bonow -07 Kungsängen FK DNS                    
                           
  F13 60 M HEAT 1                      
1 Lia Hagström -07 Säters IF 8,69 A-final                  
2 Alicia Gruvberger -07 Huddinge AIS 8,75 A-final                  
3 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 9,47                    
4 Nellie Andersson -07 Råby-Rekarne FIF 9,55                    
5 Ingrid Steinberga -07 Glanshammars IF 9,94                    
6 Almira Yaman -07 Råby-Rekarne FIF 10,31                    
                           
  F13 60 M HEAT 2                      
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 8,27 A-final                  
2 Isolde Väinölä -07 IK Westmannia 8,59 A-final                  
3 Norah Hamberg -07 Bromma IF 8,96 B-final                  
4 Filippa Engström -07 Västerås FK 8,97 B-final                  
5 Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 9,51                    
6 Zuzanna Maciaszczyk -07 IFK Märsta 10,31                    
                           
  F13 60 M HEAT 3                      
1 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 8,91 B-final                  
2 Eliasbet Kartunovic -07 IFK Märsta 8,97 B-final                  
3 Freja Lannefors -07 Västerås FK 9,14                    
4 Noomi Lewin -07 Upsala IF 9,18                    
5 Agnes Berglund -07 Upsala IF 9,86                    
6 Isabelle Thor -07 Upsala IF 9,90                    
                           
  F13 60 M HEAT 4                      
1 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 9,37                    
2 Melissa Lagos -07 Upsala IF 9,40                    
3 Tuva Boman -07 Upsala IF 9,46                    
4 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 10,00                    
5 Isabelle Andebrhan -07 IFK Märsta 10,56                    
                           
  F13 60 M HEAT 5                      
1 Maja Röding -07 Flens FS 8,73 A-final                  
2 Ida Thernelius -07 Bromma IF 8,87 A-final                  
3 Ida Pfiel -07 IFK Gnesta 8,93 B-final                  
4 Rose Masoudi -07 Bromma IF 9,06 B-final                  
5 Isabella Winsnes -07 Bromma IF 9,58                    
6 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 10,27                    
                           
  F13 60 M A-FINAL                      
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 8,33                    
2 Isolde Väinölä -07 IK Westmannia 8,64                    
3 Lia Hagström -07 Säters IF 8,74                    
4 Alicia Gruvberger -07 Huddinge AIS 8,78                    
5 Maja Röding -07 Flens FS 8,92                    
6 Ida Thernelius -07 Bromma IF 8,98                    
                           
  F13 60 M B-FINAL                      
1 Ida Pfiel -07 IFK Gnesta 8,88                    
2 Rose Masoudi -07 Bromma IF 8,94                    
3 Norah Hamberg -07 Bromma IF 8,99                    
4 Eliasbet Kartunovic -07 IFK Märsta 9,02                    
5 Filippa Engström -07 Västerås FK 9,02                    
6 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 9,03                    
                           
  F13 200 M HEAT 1                      
1 Norah Hamberg -07 Bromma IF 30.85                    
2 Rose Masoudi -07 Bromma IF 30.89                    
3 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 35.50                    
- Isabella Winsnes -07 Bromma IF DNS                    
                           
  F13 200 M HEAT 2                      
1 Ida Thernelius -07 Bromma IF 30.46                    
2 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 31.74                    
3 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 32.24                    
4 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 35.15                    
                           
  F13 200 M HEAT 3                      
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 27.66                    
2 Noomi Lewin -07 Upsala IF 29.93                    
3 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 30.00                    
4 Maja Röding -07 Flens FS 30.22                    
                           
  F13 200 M SAMLAD LISTA                      
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 27.66                    
2 Noomi Lewin -07 Upsala IF 29.93                    
3 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 30.00                    
4 Maja Röding -07 Flens FS 30.22                    
5 Ida Thernelius -07 Bromma IF 30.46                    
6 Norah Hamberg -07 Bromma IF 30.85                    
7 Rose Masoudi -07 Bromma IF 30.89                    
8 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 31.74                    
9 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 32.24                    
10 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 35.15                    
11 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 35.50                    
- Isabella Winsnes -07 Bromma IF DNS                    
                           
  F13 800 M HEAT 1                      
1 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 2.52,37                    
2 Norah Hamberg -07 Bromma IF 3.01,55                    
3 Rose Masoudi -07 Bromma IF 3.03,25                    
4 Ida Thernelius -07 Bromma IF 3.06,44                    
                           
  F13 800 M HEAT 2                      
1 Isabelle Thor -07 Upsala IF 2.44,07                    
2 Isabella Winsnes -07 Bromma IF 2.56,94                    
3 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 3.23,02                    
4 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 3.25,21                    
- Ella Alvarado Kallin -07 Bromma IF DNS                    
                           
  F13 800 M SAMLAD LISTA                      
1 Isabelle Thor -07 Upsala IF 2.44,07                    
2 Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö 2.52,37                    
3 Isabella Winsnes -07 Bromma IF 2.56,94                    
4 Norah Hamberg -07 Bromma IF 3.01,55                    
5 Rose Masoudi -07 Bromma IF 3.03,25                    
6 Ida Thernelius -07 Bromma IF 3.06,44                    
7 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 3.23,02                    
8 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 3.25,21                    
- Ella Alvarado Kallin -07 Bromma IF DNS                    
                           
  F13 HÖJD                        
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1,45                    
2 Nellie Andersson -07 Råby-Rekarne FIF 1,34                    
3 Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 1,31                    
4 Melissa Lagos -07 Upsala IF 1,31                    
5 Freja Lannefors -07 Västerås FK 1,31                    
6 Noomi Lewin -07 Upsala IF 1,31                    
7 Norah Hamberg -07 Bromma IF 1,28                    
8 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 1,28                    
9 Ida Thernelius -07 Bromma IF 1,28                    
10 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 1,25                    
11 Ingrid Steinberga -07 Glanshammars IF 1,25                    
12 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 1,25                    
13= Maja Röding -07 Flens FS 1,20                    
13= Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 1,20                    
13= Isabelle Thor -07 Upsala IF 1,20                    
13= Julia Silverhult -07 Västerås FK 1,20                    
17 Rose Masoudi -07 Bromma IF 1,20                    
18 Tuva Boman -07 Upsala IF 1,15                    
19 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 1,10                    
                           
  F13 LÄNGD ZON                        
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 5,03                    
2 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 4,61                    
3 Lia Hagström -07 Säters IF 4,55                    
4 Maja Röding -07 Flens FS 4,46                    
5 Ida Thernelius -07 Bromma IF 4,40                    
6 Filippa Engström -07 Västerås FK 4,32                    
7 Ida Pfiel -07 IFK Gnesta 4,31                    
8 Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 4,27                    
9 Noomi Lewin -07 Upsala IF 4,14                    
10 Melissa Lagos -07 Upsala IF 4,02                    
11 Alicia Gruvberger -07 Huddinge AIS 4,00 3,98 3,93                
12 Norah Hamberg -07 Bromma IF 4,00 3,98 3,86                
13 Rose Masoudi -07 Bromma IF 3,90                    
14 Julia Silverhult -07 Västerås FK 3,86                    
15 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 3,84                    
16 Agnes Berglund -07 Upsala IF 3,82                    
17 Eliasbet Kartunovic -07 IFK Märsta 3,71                    
18 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 3,70                    
19 Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 3,56                    
20 Tuva Boman -07 Upsala IF 3,47                    
21 Ellen Gustavsson -07 Flens FS 3,46                    
22 Isabella Winsnes -07 Bromma IF 3,45                    
23 Zuzanna Maciaszczyk -07 IFK Märsta 3,39                    
24 Alva Lööv Njuru -07 Ösmo Nynäs FIK 3,20                    
25 Isabelle Andebrhan -07 IFK Märsta 3,15                    
- Lisa Barenstedt -07 IFK Lidingö DNS                    
                           
  F13 KULA 2,0                        
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 11,72                    
2 Lia Hagström -07 Säters IF 11,16                    
3 Freja Lannefors -07 Västerås FK 9,54                    
4 Alicia Gruvberger -07 Huddinge AIS 9,52                    
5 Isolde Väinölä -07 IK Westmannia 9,46                    
6 Filippa Kopparhed -07 Kungsängen FK 8,91                    
7 Norah Hamberg -07 Bromma IF 8,87                    
8 Zuzanna Maciaszczyk -07 IFK Märsta 8,07                    
9 Julia Silverhult -07 Västerås FK 7,78                    
10 Ella Alvarado Kallin -07 Bromma IF 7,70                    
11 Maja Röding -07 Flens FS 7,57                    
12 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 7,40                    
13 Eliasbet Kartunovic -07 IFK Märsta 7,39                    
14 Ida Thernelius -07 Bromma IF 7,28                    
15 Wilma Hörlin 07 IFK Gnesta 6,95                    
16 Tuva Boman -07 Upsala IF 6,61                    
17 Alva Lööv Njuru -07 Ösmo Nynäs FIK 6,58                    
18 Ida Bonow -07 Kungsängen FK 6,55                    
19 Idde Kramming Nerdal -07 Upsala IF 6,47                    
20 Rose Masoudi -07 Bromma IF 6,09                    
21 Isabella Winsnes -07 Bromma IF 5,72                    
22 Isabelle Andebrhan -07 IFK Märsta 4,67                    
- Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn DNS                    
                           
  F12 60 M HEAT 1                      
1 Emelie Lundqvist -08 Kungsängen FK 8,97 A-final                  
2 Milia Dalivin -08 Ösmo Nynäs FIK 9,66 B-final                  
3 Maja Lyckebäck -08 IFK Märsta 9,92 B-final                  
4 Hedvig Järnemar -08 Ösmo Nynäs FIK 10,22                    
5 Ebba Asp -08 Bromma IF 10,45                    
                           
  F12 60 M HEAT 2                      
1 Sofia Östregård -08 Bromma IF 8,86 A-final                  
2 Clara Herge -08 Bromma IF 9,41 A-final                  
3 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 9,48 B-final                  
4 Meija Ivarsson Linnér -08 Ösmo Nynäs FIK 10,08                    
5 Emelie Svidén -08 Bromma IF 10,56                    
                           
  F12 60 M HEAT 3                      
1 Ida Lindgren -08 Eskilstuna FI 9,20 A-final                  
2 Ines Kieffer -08 Bromma IF 9,69 B-final                  
3 Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia 9,80 B-final                  
4 Alice Malmgren -08 Råby-Rekarne FIF 9,83 B-final                  
5 Alice Preisler -08 Bromma IF 10,95                    
                           
  F12 60 M HEAT 4                      
1 Ebba Dahlström -08 Täby IS 8,75 A-final                  
2 Matilda Israelsson -08 Eskilstuna FI 9,21 A-final                  
3 Ellen Lund -08 Flens FS 10,13                    
4 Linnéa Ågren -08 IFK Märsta 10,36                    
                           
  F12 60 M A-FINAL                      
1 Ebba Dahlström -08 Täby IS 8,73                    
2 Sofia Östregård -08 Bromma IF 8,88                    
3 Emelie Lundqvist -08 Kungsängen FK 8,93                    
4 Ida Lindgren -08 Eskilstuna FI 9,19                    
5 Matilda Israelsson -08 Eskilstuna FI 9,22                    
6 Clara Herge -08 Bromma IF 9,67                    
                           
  F12 60 M B-FINAL                      
1 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 9,49                    
2 Ines Kieffer -08 Bromma IF 9,65                    
3 Milia Dalivin -08 Ösmo Nynäs FIK 9,70                    
4 Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia 9,92                    
5 Alice Malmgren -08 Råby-Rekarne FIF 9,95                    
6 Maja Lyckebäck -08 IFK Märsta 10,14                    
                           
  F12 200 M HEAT 1                      
1 Clara Herge -08 Bromma IF 32.32                    
2 Meija Ivarsson Linnér -08 Ösmo Nynäs FIK 35.26                    
- Emelie Svidén -08 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Alice Preisler -08 Bromma IF DNS                    
                           
  F12 200 M HEAT 2                      
1 Sofia Östregård -08 Bromma IF 30.29                    
2 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 31.13                    
3 Milia Dalivin -08 Ösmo Nynäs FIK 33.88                    
4 Olivia Backlund -08 Ösmo Nynäs FIK 34.02                    
                           
  F12 200 M HEAT 3                      
1 Ida Lindgren -08 Eskilstuna FI 30.26                    
2 Emelie Lundqvist -08 Kungsängen FK 31.17                    
3 Johanna Sundén -08 Västerås FK 31.18                    
- Ines Kieffer -08 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
                           
  F12 200 M SAMLAD LISTA                      
1 Ida Lindgren -08 Eskilstuna FI 30.26                    
2 Sofia Östregård -08 Bromma IF 30.29                    
3 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 31.13                    
4 Emelie Lundqvist -08 Kungsängen FK 31.17                    
5 Johanna Sundén -08 Västerås FK 31.18                    
6 Clara Herge -08 Bromma IF 32.32                    
7 Milia Dalivin -08 Ösmo Nynäs FIK 33.88                    
8 Olivia Backlund -08 Ösmo Nynäs FIK 34.02                    
9 Meija Ivarsson Linnér -08 Ösmo Nynäs FIK 35.26                    
- Emelie Svidén -08 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Ines Kieffer -08 Bromma IF DQ   Linjetramp -  F 4.1.3.1                
- Alice Preisler -08 Bromma IF DNS                    
                           
  F12 800 M                        
1 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 2.40,87                    
2 Astrid Wallenius -08 Västerås FK 2.41,10                    
3 Maja Lyckebäck -08 IFK Märsta 2.50,05                    
4 Ines Kieffer -08 Bromma IF 2.56,96                    
5 Sofia Östregård -08 Bromma IF 3.03,02                    
6 Clara Herge -08 Bromma IF 3.18,35                    
7 Emelie Svidén -08 Bromma IF 3.29,41                    
                           
  F12 HÖJD                        
1 Midea Allard -08 Västerås FK 1,40                    
2 Olivia Backlund -08 Ösmo Nynäs FIK 1,34                    
3 Maja Lyckebäck -08 IFK Märsta 1,25                    
4 Sofia Östregård -08 Bromma IF 1,25                    
5= Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 1,20                    
5= Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia 1,20                    
5= Ida Lindgren -08 Eskilstuna FI 1,20                    
5= Meija Ivarsson Linnér -08 Ösmo Nynäs FIK 1,20                    
9 Ebba Asp -08 Bromma IF 1,15                    
10 Clara Herge -08 Bromma IF 1,10                    
11= Ines Kieffer -08 Bromma IF 1,10                    
11= Emelie Svidén -08 Bromma IF 1,10                    
13 Linnéa Ågren -08 IFK Märsta 1,05                    
14 Alice Preisler -08 Bromma IF 1,00                    
                           
  F12 LÄNGD ZON                        
1 Matilda Israelsson -08 Eskilstuna FI 4,45                    
2 Ebba Dahlström -08 Täby IS 4,29 4,27                  
3 Johanna Sundén -08 Västerås FK 4,29 4,23                  
4 Sofia Östregård -08 Bromma IF 4,27                    
5 Emelie Lundqvist -08 Kungsängen FK 4,24                    
6 Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia 3,91                    
7 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 3,86                    
8 Ellen Persson -08 Råby-Rekarne FIF 3,63                    
9 Ida Lindgren -08 Eskilstuna FI 3,61                    
10 Milia Dalivin -08 Ösmo Nynäs FIK 3,43 3,41                  
11 Meija Ivarsson Linnér -08 Ösmo Nynäs FIK 3,43 3,33                  
12 Clara Herge -08 Bromma IF 3,37                    
13 Maja Lyckebäck -08 IFK Märsta 3,35                    
14 Linnéa Ågren -08 IFK Märsta 3,32                    
15 Alice Malmgren -08 Råby-Rekarne FIF 3,28                    
16 Ines Kieffer -08 Bromma IF 3,26                    
17 Ellen Lund -08 Flens FS 3,25                    
18 Ebba Asp -08 Bromma IF 3,21                    
19 Hedvig Järnemar -08 Ösmo Nynäs FIK 3,10                    
20 Emelie Svidén -08 Bromma IF 2,89                    
21 Alice Preisler -08 Bromma IF 2,75                    
- Wilma Frank -08 Västerås FK DNS                    
                           
  F12 KULA 2,0                        
1 Midea Allard -08 Västerås FK 9.12                    
2 Maja Lyckebäck -08 IFK Märsta 8.70                    
3 Olivia Backlund -08 Ösmo Nynäs FIK 8.33                    
4 Emelie Lundqvist -08 Kungsängen FK 8.01                    
5 Johanna Sundén -08 Västerås FK 7.75                    
6 Sofia Östregård -08 Bromma IF 7.45                    
7 Noomi Öhlund Karboub -08 Bromma IF 7.40                    
8 Ebba Asp -08 Bromma IF 6.42                    
9 Hedvig Järnemar -08 Ösmo Nynäs FIK 5.66                    
10 Milia Dalivin -08 Ösmo Nynäs FIK 5.59                    
11 Ines Kieffer -08 Bromma IF 5.46                    
12 Clara Herge -08 Bromma IF 5.32                    
13 Ellen Lund -08 Flens FS 5.25                    
14 Meija Ivarsson Linnér -08 Ösmo Nynäs FIK 5.13                    
15 Emelie Svidén -08 Bromma IF 5.08                    
16 Alice Preisler -08 Bromma IF 5.05                    
                           
  F11 60 M HEAT 1                      
1 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 9,30 A-final                  
2 Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF 9,34 A-final                  
3 Tyra Rosenquist -09 IFK Gnesta 9,60 B-final                  
4 Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 9,70 B-final                  
5 Tyra Svensson -09 Västerås FK 9,87 B-final                  
6 Emilia Solonakis -09 Ösmo Nynäs FIK 10,21                    
                           
  F11 60 M HEAT 2                      
1 Malva Lönn -09 Hammarby IF 8,65 A-final                  
2 Lisa Palmheden -09 Ösmo Nynäs FIK 8,98 A-final                  
3 Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 9,73 B-final                  
4 Rebecca Aldenstrand -09 Bromma IF 10,32                    
5 Juni Westerdahl -09 Katrineholms SK 10,37                    
6 Lovis Öhman -09 Bromma IF 10,43                    
                           
  F11 60 M HEAT 3                      
1 Pixie Lento -09 Bromma IF 9,59 A-final   9,583                
2 Elsa Wetterblad -09 Nyköpings BIS 10,03                    
3 Nelly Boquist -09 Tjalve IF Norrköping 10,27                    
4 Hedda Sjölander -09 Bromma IF 10,39                    
5 Steffi Seidl -09 Råby-Rekarne FIF 10,84                    
                           
  F11 60 M HEAT 4                      
1 Lisen Röding -09 Flens FS 9,31 A-final                  
2 Tove Norrby -09 Bålsta IK 9,59 B-final   9,585                
3 Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 9,88 B-final                  
4 Meja In de Betou -09 Bromma IF 10,06                    
                           
  F11 60 M HEAT 5                      
1 Signe Malm Tedebrand -09 Råby-Rekarne FIF 9,99                    
2 Johanna Qviberg -09 Ösmo Nynäs FIK 10,71                    
3 Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 10,91                    
4 Vilda Moberg-09 IFK Strängnäs 11,08                    
                           
  F11 60 M A-FINAL                      
1 Malva Lönn -09 Hammarby IF 8,66                    
2 Lisa Palmheden -09 Ösmo Nynäs FIK 8,98                    
3 Lisen Röding -09 Flens FS 9,29                    
4 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 9,36                    
5 Pixie Lento -09 Bromma IF 9,50                    
6 Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF 9,54                    
                           
  F11 60 M B-FINAL                      
1 Tove Norrby -09 Bålsta IK 9,60                    
2 Tyra Rosenquist -09 IFK Gnesta 9,62                    
3 Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 9,69                    
4 Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 9,79                    
5 Tyra Svensson -09 Västerås FK 10,12                    
6 Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 10,18                    
                           
  F11 200 M HEAT 1                      
1 Tove Norrby -09 Bålsta IK 32,84                    
2 Hedda Sjölander -09 Bromma IF 36,36                    
3 Rebecca Aldenstrand -09 Bromma IF 36,67                    
4 Signe Malm Tedebrand -09 Råby-Rekarne FIF 37,11                    
5 Vilda Moberg-09 IFK Strängnäs 38,30                    
                           
  F11 200 M HEAT 2                      
1 Elsa Gyldén-Svensson -09 IFK Lidingö 33,81                    
2 Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 33,88                    
3 Pixie Lento -09 Bromma IF 34,03                    
4 Meja In de Betou -09 Bromma IF 36,49                    
5 Steffi Seidl -09 Råby-Rekarne FIF 37,46                    
6 Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 40,01                    
- Lovis Öhman -09 Bromma IF DNS                    
                           
  F11 200 M HEAT 3                      
1 Malva Lönn -09 Hammarby IF 28,66                    
2 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 32,98                    
3 Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 33,01                    
4 Lisa Palmheden -09 Ösmo Nynäs FIK 33,07                    
5 Tyra Svensson -09 Västerås FK 33,54                    
6 Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF 34,72                    
7 Juni Westerdahl -09 Katrineholms SK 35,95                    
                           
  F11 200 M SAMLAD LISTA                      
1 Malva Lönn -09 Hammarby IF 28,66                    
2 Tove Norrby -09 Bålsta IK 32,84                    
3 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 32,98                    
4 Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 33,01                    
5 Lisa Palmheden -09 Ösmo Nynäs FIK 33,07                    
6 Tyra Svensson -09 Västerås FK 33,54                    
7 Elsa Gyldén-Svensson -09 IFK Lidingö 33,81                    
8 Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 33,88                    
9 Pixie Lento -09 Bromma IF 34,03                    
10 Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF 34,72                    
11 Juni Westerdahl -09 Katrineholms SK 35,95                    
12 Hedda Sjölander -09 Bromma IF 36,36                    
13 Meja In de Betou -09 Bromma IF 36,49                    
14 Rebecca Aldenstrand -09 Bromma IF 36,67                    
15 Signe Malm Tedebrand -09 Råby-Rekarne FIF 37,11                    
16 Steffi Seidl -09 Råby-Rekarne FIF 37,46                    
17 Vilda Moberg-09 IFK Strängnäs 38,30                    
18 Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 40,01                    
- Lovis Öhman -09 Bromma IF DNS                    
                           
  F11 HÖJD                        
1 Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF 1,26                    
2 Elin Strandberg -09 Ösmo Nynäs FIK 1,23                    
3 Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 1,23                    
4 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 1,20                    
5 Meja In de Betou -09 Bromma IF 1,20                    
6 Tyra Svensson -09 Västerås FK 1,15                    
7= Rebecca Aldenstrand -09 Bromma IF 1,15                    
7= Lisen Röding -09 Flens FS 1,15                    
9= Agnes Steinberga -09 Glanshammars IF 1,10                    
9= Malva Lönn -09 Hammarby IF 1,10                    
9= Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 1,10                    
12 Pixie Lento -09 Bromma IF 1,10                    
13= Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 1,10                    
13= Lovis Öhman -09 Bromma IF 1,10                    
15= Juni Westerdahl -09 Katrineholms SK 1,05                    
15= Signe Malm Tedebrand -09 Råby-Rekarne FIF 1,05                    
17 Johanna Qviberg -09 Ösmo Nynäs FIK 1,05                    
18 Nelly Boquist -09 Tjalve IF Norrköping 1,00                    
19 Vilda Moberg-09 IFK Strängnäs 0,90                    
                           
  F11 LÄNGD ZON                        
1 Malva Lönn -09 Hammarby IF 4,52                    
2 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 4,42                    
3 Lisa Palmheden -09 Ösmo Nynäs FIK 4,14                    
4 Tove Norrby -09 Bålsta IK 3,92                    
5 Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 3,89                    
6 Pixie Lento -09 Bromma IF 3,79                    
7 Tyra Rosenquist -09 IFK Gnesta 3,70                    
8 Elsa Gyldén-Svensson -09 IFK Lidingö 3,67                    
9 Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 3,63                    
10 Meja In de Betou -09 Bromma IF 3,58 3,40                  
11 Signe Malm Tedebrand -09 Råby-Rekarne FIF 3,58 3,32                  
12 Nelly Boquist -09 Tjalve IF Norrköping 3,56                    
13 Tyra Svensson -09 Västerås FK 3,55                    
14 Elsa Wetterblad -09 Nyköpings BIS 3,48                    
15 Rebecca Aldenstrand -09 Bromma IF 3,47                    
16 Hedda Sjölander -09 Bromma IF 3,45                    
17 Elin Strandberg -09 Ösmo Nynäs FIK 3,37                    
18 Juni Westerdahl -09 Katrineholms SK 3,30 3,26                  
19 Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 3,30 3,19                  
20 Juni Jansson -09 Råby-Rekarne FIF 3,14                    
21 Lovis Öhman -09 Bromma IF 3,13                    
22 Agnes Steinberga -09 Glanshammars IF 3,09                    
23 Johanna Qviberg -09 Ösmo Nynäs FIK 2,96                    
24 Emilia Solonakis -09 Ösmo Nynäs FIK 2,93                    
25 Vilda Moberg-09 IFK Strängnäs 2,86                    
- Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF DNS                    
- Steffi Seidl -09 Råby-Rekarne FIF DNS                    
                           
  F11 KULA 2,0                        
1 Malva Lönn -09 Hammarby IF 8,06                    
2 Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 7,59                    
3 Pixie Lento -09 Bromma IF 6,84                    
4 Elsa Gyldén-Svensson -09 IFK Lidingö 6,71                    
5 Nova Hedlund Carlson -09 Bromma IF 6,65                    
6 Nellie Garmland -09 Katrineholms SK 6,36                    
7 Livia Pettersson -09 Råby-Rekarne FIF 6,34                    
8 Nelly Boquist -09 Tjalve IF Norrköping 6,23                    
9 Tove Norrby -09 Bålsta IK 6,11                    
10 Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 6,04                    
11 Meja In de Betou -09 Bromma IF 5,68                    
12 Lovis Öhman -09 Bromma IF 5,58                    
13 Lisen Röding -09 Flens FS 5,42                    
14 Lisa Palmheden -09 Ösmo Nynäs FIK 5,40                    
15 Signe Malm Tedebrand -09 Råby-Rekarne FIF 5,30                    
16 Juni Westerdahl -09 Katrineholms SK 4,99                    
17 Hedda Sjölander -09 Bromma IF 4,50                    
- Rebecca Aldenstrand -09 Bromma IF DNS                    
- Elsa Wetterblad -09 Nyköpings BIS DNS                    
- Elin Strandberg -09 Ösmo Nynäs FIK DNS                    
                           
  F10 60 M HEAT 1                      
1 Maliom Manele -10 IFK Märsta 9,61 Final                  
2 Vilma Matsson -10 Trosa Vagnhärad SK 10,43                    
3 Nellie Willer -10 Västerås FK 10,65                    
4 Agnes Nilsson -10 Råby-Rekarne FIF 10,68                    
5 Viola Rystedt -10 Alunda SK 10,73                    
                           
  F10 60 M HEAT 2                      
1 Celine Rajalakso -10 Turebergs FK 9,39 Final                  
2 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 10,37 Final                  
3 Livia Staafv -10 Råby-Rekarne FIF 10,49                    
4 Wilda Indrén -10 Ösmo Nynäs FIK 12,44                    
5 Filippa Edin -10 Trosa Vagnhärad SK 12,92                    
                           
  F10 60 M HEAT 3                      
1 Wilma Hermansson -10 Åkersberga SK 9,60 Final                  
2 Jolene Holm Majlund -10 Ösmo Nynäs FIK 9,65 Final                  
3 Matilda Malmgren -10 Råby-Rekarne FIF 9,96 Final                  
4 Nora Werner -10 IFK Strängnäs 11,37                    
5 Harriet Bergsman -10 Trosa Vagnhärad SK 12,17                    
6 Elin Kirkpinar -10 Eskilstuna FI 12,64                    
                           
  F10 60 M FINAL                      
1 Celine Rajalakso -10 Turebergs FK 9,43                    
2 Wilma Hermansson -10 Åkersberga SK 9,60                    
3 Jolene Holm Majlund -10 Ösmo Nynäs FIK 9,61                    
4= Matilda Malmgren -10 Råby-Rekarne FIF 9,65                    
4= Maliom Manele -10 IFK Märsta 9,65                    
6 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 10,37                    
                           
  F10 200 M                        
1 Wilma Hermansson -10 Åkersberga SK 33,67                    
2 Jolene Holm Majlund -10 Ösmo Nynäs FIK 34,82                    
3 Nova Westman -11 Ösmo Nynäs FIK 35,35                    
4 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 35,92                    
5 Vilma Matsson -10 Trosa Vagnhärad SK 38,61                    
6 Viola Rystedt -10 Alunda SK 40,31                    
7 Harriet Bergsman -10 Trosa Vagnhärad SK 44,33                    
                           
  F10 HÖJD                        
1 Nellie Willer -10 Västerås FK 1,15                    
2 Celine Rajalakso -10 Turebergs FK 1,00                    
3 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 0,95                    
4 Vilma Matsson -10 Trosa Vagnhärad SK 0,95                    
5 Tilde Johansson -10   0,95                    
- Filippa Edin -10 Trosa Vagnhärad SK IGF                    
                           
  F10 LÄNGD ZON                        
1 Celine Rajalakso -10 Turebergs FK 3,98                    
2 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 3,86                    
3 Wilma Hermansson -10 Åkersberga SK 3,75                    
4 Maliom Manele -10 IFK Märsta 3,53                    
5 Jolene Holm Majlund -10 Ösmo Nynäs FIK 3,50                    
6 Agnes Nilsson -10 Råby-Rekarne FIF 3,41 3,34                  
7 Tilde Johansson -10   3,41 3,07                  
8 Livia Staafv -10 Råby-Rekarne FIF 3,31                    
9 Viola Rystedt -10 Alunda SK 3,30                    
10 Vilma Matsson -10 Trosa Vagnhärad SK 3,25                    
11 Matilda Malmgren -10 Råby-Rekarne FIF 3,24                    
12 Nellie Willer -10 Västerås FK 3,10 3,05 3,05                
13 Lycka Gustavsson -10 Flens FS 3,10 3,05 2,98                
14 Harriet Bergsman -10 Trosa Vagnhärad SK 2,62                    
15 Elin Kirkpinar -10 Eskilstuna FI 2,31                    
16 Wilda Indrén -10 Ösmo Nynäs FIK 2,23                    
- Filippa Edin -10 Trosa Vagnhärad SK DNS                    
- Alva Sundling -10 Trosa Vagnhärad SK DNS                    
- Nora Werner -10 IFK Strängnäs DNS                    
                           
  F10 KULA 2,0                        
1 Maliom Manele -10 IFK Märsta 7,03                    
2 Viola Rystedt -10 Alunda SK 5,59                    
3 Celine Rajalakso -10 Turebergs FK 5,58                    
4 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 5,17                    
5 Nellie Willer -10 Västerås FK 5,11                    
6 Wilma Hermansson -10 Åkersberga SK 5,09                    
7 Vilma Matsson -10 Trosa Vagnhärad SK 4,98                    
8 Tilde Johansson -10   4,64                    
9 Wilda Indrén -10 Ösmo Nynäs FIK 3,89                    
10 Lycka Gustavsson -10 Flens FS 3,82                    
11 Filippa Edin -10 Trosa Vagnhärad SK 3,73                    
12 Harriet Bergsman -10 Trosa Vagnhärad SK 3,40                    
13 Elin Kirkpinar -10 Eskilstuna FI 3,13                    
                           
  RR2 60 M Sprang tillsammans med RR4                    
1 Wiktor Hanssen -99 Råby-Rekarne FIF 14,49                    
                           
  RR2 200 M                        
1 Wiktor Hanssen -99 Råby-Rekarne FIF 60.92                    
                           
  RR4 60 M Sprang tillsammans med RR2                    
1 Lars Einarsson -67 Råby-Rekarne FIF 12,54                    
2 Felix Ledung -08 KFUM Örebro Friidrott 13,67                    
                           
  RR4 200 M                        
1 Lars Einarsson -67 Råby-Rekarne FIF 39.32                    
2 Felix Ledung -08 KFUM Örebro Friidrott 45.43