Resultat Julklappsspelen 29 november 2014                            
    Råby-Rekarne FIF arrangerade i MunktellArenan, Eskilstuna                          
    Tävlingsledare: Jonas Essman                              
                                     
    P15  60 M HEAT 1                              
  1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 7,68 Final                          
  2 Philip Ludwigs -00 Danderyds SK 7,91 Final                          
  3 Oliver Larsson -00 Nyköpings BIS 8,02 Final                          
  - Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
  - Harald Gemmel -01 Hammarby IF DNS                            
  - Samuel Karlsson -00 Eskilstuna FI DNS                            
                                     
    P15  60 M HEAT 2                              
  1 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 7,87 Final                          
  2 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 8,05 Final                          
  3 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 8,20 Final                          
  4 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 8,48                            
  5 Tim Slutbäck -01 Åkersberga SK 9,18                            
  6 Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK 9,55                            
                                     
    P15  60 M FINAL                              
  1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 7,66                            
  2 Philip Ludwigs -00 Danderyds SK 7,85                            
  3 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 7,90                            
  4 Oliver Larsson -00 Nyköpings BIS 7,92                            
  5 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 7,95                            
  6 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 8,30                            
                                     
    P15  200 M HEAT 1                              
  1 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 27,38                            
  2 Tim Slutbäck -01 Åkersberga SK 30,17                            
  - Rasmus Rågberger -03 Västerås FK DNS                            
                                     
    P15  200 M HEAT 2                              
  1 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 26,93                            
  2 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 32,86                            
  - Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK DQ F4.1.3.1                        
          linjetramp                        
    P15  200 M HEAT 3                              
  1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 25,81                            
  2 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 27,01                            
  3 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 27,98                            
  4 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 28,68                            
                                     
    P15  200 M SAMLAD LISTA                              
  1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 25,81                            
  2 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 26,93                            
  3 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 27,01                            
  4 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 27,38                            
  5 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 27,98                            
  6 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 28,68                            
  7 Tim Slutbäck -01 Åkersberga SK 30,17                            
  8 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 32,86                            
  - Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK DQ F4.1.3.1                        
  - Rasmus Rågberger -03 Västerås FK DNS                            
                                     
    P15  800 M                                
  1 Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 2.09,82                            
  2 Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 2.18,07                            
  3 Leo Kvisht -00 Mälarhöjdens IK 2.26,61                            
  4 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 2.30,31                            
  5 Johannes Josefsson -01 Åkersberga SK 2.42,37                            
                                     
    P15  HÖJD                                
  1 Samuel Karlsson -00 Eskilstuna FI 1,48                            
  2 Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK 1,45                            
  - Sebastian Thorlidsson -01 Västerås FK DNS                            
  - Aksel Rebas -01 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P15  LÄNGD                                
  1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 5,56                            
  2 Oliver Larsson -00 Nyköpings BIS 5,06                            
  3 Samuel Karlsson -00 Eskilstuna FI 5,02                            
  4 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 4,80                            
  5 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 4,27                            
  6 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 4,01                            
  7 Johannes Josefsson -01 Åkersberga SK 3,78                            
  - Aksel Rebas -01 Åkersberga SK DNS                            
  - Harald Gemmel -01 Hammarby IF DNS                            
                                     
    P15  KULA 4,0                                
  1 David Sahi -00 Enköpings AI 11,15                            
  2 Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 10,02                            
  3 Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK 9,67                            
  4 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 8,43                            
  5 Johannes Josefsson -01 Åkersberga SK 7,75                            
  6 Fabian Persson -00 Enköpings AI 7,20                            
  7 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 5,59                            
  - Sebastian Thorlidsson -01 Västerås FK DNS                            
                                     
    P13  60 M                                
  1 Oliver Åström -02 Västerås FK 9,35                            
  2 Alexander Andersson -02 Åkersberga SK 9,48                            
  3 Charlie Isestad -02 Ösmo Nynäs FIK 9,61                            
  4 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 9,69                            
  - Gustav Engström -02 Tyresö FK DNS                            
                                     
    P13  800 M Tillsammans med P12                              
  1 Gustav Engström -02 Tyresö FK 3.05,90                            
  2 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 3.12,87                            
                                     
    P13  HÖJD                                
  1 Gustav Engström -02 Tyresö FK 1,20                            
  2 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 1,15                            
                                     
    P13  LÄNGD ZON                                
  1 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 4,00                            
  2 Charlie Isestad -02 Ösmo Nynäs FIK 3,88                            
  3 Oliver Åström -02 Västerås FK 3,85                            
  4 Gustav Engström -02 Tyresö FK 3,73                            
  - Oskar Byström -02 Åkersberga SK DNS                            
  - Alexander Andersson -02 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P13  KULA 3,0                                
  1 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 5,02                            
  - Oskar Byström -02 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P12  60 M HEAT 1                              
  1 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 9,14 Final                          
  2 Eemeli Peura -03 Upsala IF 9,53 Final                          
  3 Jack Krogen -03 Råby-Rekarne FIF 9,65                            
  4 Filip Elm -03 Åkersberga SK 10,02                            
  5 David Sjöblom -03 Västerås FK 10,13                            
  6 Simon Ander -03 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P12  60 M HEAT 2                              
  1 Erik Wrede -03 IFK Strängnäs 8,76 Final                          
  2 Oskar Andersson -03 Råby-Rekarne FIF 9,26 Final                          
  3 Oskari Peura -03 Upsala IF 9,56                            
  4 Alexander Ebbestad -03 Upsala IF 9,57                            
  5 Simon Öberg -03 Västerås FK 9,85                            
  6 Emil Janderberg -03 Västerås FK 10,56                            
                                     
    P12  60 M HEAT 3                              
  1 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 8,81 Final                          
  2 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 9,43 Final                          
  3 Gustav Wiberg -03 Nyköpings BIS 10,26                            
  4 Igor Sangregorio -03 Åkersberga SK 10,41                            
  5 Edwin Selander -03 Nyköpings BIS DNS                            
                                     
    P12  60 M FINAL                              
  1 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 8,73                            
  2 Erik Wrede -03 IFK Strängnäs 8,85                            
  3 Oskar Andersson -03 Råby-Rekarne FIF 9,16                            
  4 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 9,21                            
  5 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 9,40                            
  6 Eemeli Peura -03 Upsala IF 9,63                            
                                     
    P12  800 M Tillsammans med P13                              
  1 Eemeli Peura -03 Upsala IF 2.50,58                            
  2 Simon Öberg -03 Västerås FK 2.52,95                            
  3 Oskari Peura -03 Upsala IF 2.55,39                            
  4 Filip Elm -03 Åkersberga SK 3.00,62                            
  5 Alexander Ebbestad -03 Upsala IF 3.02,97                            
  - Albert Henriksson -03 Åkersberga SK DQ F4.1.3.1                        
                                     
    P12  HÖJD                                
  1 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 1,35                            
  2 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 1,28                            
  3 Oskari Peura -03 Upsala IF 1,25                            
  4 Simon Ander -03 Åkersberga SK 1,20                            
  5 David Sjöblom -03 Västerås FK 1,20                            
  6 Simon Öberg -03 Västerås FK 1,15                            
  - Jack Krogen -03 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                     
    P12  LÄNGD ZON                                
  1 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 4,69                            
  2 Erik Wrede -03 IFK Strängnäs 4,66                            
  3 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 4,31                            
  4 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 4,20                            
  5 Oskari Peura -03 Upsala IF 4,05                            
  6 Eemeli Peura -03 Upsala IF 3,94                            
  7 Jack Krogen -03 Råby-Rekarne FIF 3,75                            
  8 Edwin Selander -03 Nyköpings BIS 3,70                            
  9 Simon Öberg -03 Västerås FK 3,69                            
  10 Igor Sangregorio -03 Åkersberga SK 3,22                            
  11 Gustav Wiberg -03 Nyköpings BIS 3,20                            
  12 Emil Janderberg -03 Västerås FK 3,18                            
  - Simon Ander -03 Åkersberga SK DNS                            
  - Anton Rebas -03 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P12  KULA 3,0                                
  1 Mustafa Talal -03 Eskilstuna FI 8,83                            
  2 Simon Ander -03 Åkersberga SK 6,69                            
  3 Gustav Wiberg -03 Råby-Rekarne FIF 6,01                            
  4 Igor Sangregorio -03 Åkersberga SK 5,62                            
  5 Edwin Selander -03 Nyköpings BIS 5,50                            
  6 Eemeli Peura -03 Upsala IF 5,27                            
  7 Gustav Wiberg -03 Nyköpings BIS 4,95                            
  - Anton Rebas -03 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P11  60 M HEAT 1                              
  1 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 9,55 Final                          
  2 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 9,67   9,665                        
  3 Jakob Gestblom -04 Turebergs FK 10,08                            
  4 Viktor Johanesson -04 Turebergs FK 10,11                            
  5 Laban Lundström -04 Åkersberga SK 11,37                            
                                     
    P11  60 M HEAT 2                              
  1 Elias Rigö -04 Eskilstuna FI 9,01 Final                          
  2 Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 9,05 Final                          
  3 Hugo Winther -04 Turebergs FK 9,29 Final                          
  4 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 9,49 Final                          
  5 Melker Jerrevång -04 IK Norrköping FI 9,70                            
  6 Noel With -04 Västerås FK 10,18                            
                                     
    P11  60 M HEAT 3                              
  1 Melker Andersson -04 Västerås FK 9,67 Final 9,662                        
  2 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 9,89                            
  3 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 9,95                            
  4 Alvin Landström -04 Turebergs FK 10,39                            
  - Martin Sjödin -04 Turebergs FK DNS                            
                                     
    P11  60 M FINAL                              
  1 Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 8,91                            
  2 Hugo Winther -04 Turebergs FK 9,18                            
  3 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 9,34                            
  4 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 9,41                            
  5 Melker Andersson -04 Västerås FK 9,68                            
  - Elias Rigö -04 Eskilstuna FI DNS                            
                                     
    P11  800 M HEAT 1                              
  1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 2.46,55                            
  2 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 2.57,24                            
  3 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 2.57,84                            
  4 Melker Andersson -04 Västerås FK 2.58,51                            
  5 Noel With -04 Västerås FK 3.09,03                            
                                     
    P11  800 M HEAT 2                              
  1 Anton Södergren -04 Västerås FK 2.43,32                            
  2 Alvin Landström -04 Turebergs FK 2.52,09                            
  3 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 2.54,28                            
  4 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 2.57,91                            
  - Jakob Gestblom -04 Turebergs FK DNF                            
                                     
    P11  800 M SAMLAD LISTA                              
  1 Anton Södergren -04 Västerås FK 2.43,32                            
  2 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 2.46,55                            
  3 Alvin Landström -04 Turebergs FK 2.52,09                            
  4 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 2.54,28                            
  5 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 2.57,24                            
  6 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 2.57,84                            
  7 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 2.57,91                            
  8 Melker Andersson -04 Västerås FK 2.58,51                            
  9 Noel With -04 Västerås FK 3.09,03                            
  - Jakob Gestblom -04 Turebergs FK DNF                            
                                     
    P11  HÖJD                                
  1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 1,33                            
  2 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 1,26                            
  3 Anton Södergren -04 Västerås FK 1,26                            
  4= Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 1,26                            
  4= Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 1,26                            
  6 Hugo Winther -04 Turebergs FK 1,15                            
  7 Melker Andersson -04 Västerås FK 1,15                            
  8 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 1,10                            
  9 Melker Jerrevång -04 IK Norrköping FI 1,10                            
  10 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 1,05                            
  11 Noel With -04 Västerås FK 1,05                            
  - Elias Rigö -04 Eskilstuna FI DNS                            
  - Erik Lång -04 Västerås FK DNS                            
                                     
    P11  LÄNGD ZON                                
  1 Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 4,22                            
  2 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 4,16                            
  3 Hugo Winther -04 Turebergs FK 3,93                            
  4 Anton Södergren -04 Västerås FK 3,87                            
  5 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 3,85                            
  6 Martin Sjödin -04 Turebergs FK 3,79                            
  7 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 3,61                            
  8 Melker Jerrevång -04 IK Norrköping FI 3,60                            
  9 Alvin Landström -04 Turebergs FK 3,50                            
  9 Viktor Johanesson -04 Turebergs FK 3,43                            
  10 Noel With -04 Västerås FK 3,37 3,29                          
  11 Jakob Gestblom -04 Turebergs FK 3,37 3,26                          
  12 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 3,34                            
  13 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 3,30 3,28                          
  14 Simon Petré -04 IFK Strängnäs 3,30 3,16                          
  15 Melker Andersson -04 Västerås FK 3,23                            
  16 Laban Lundström -04 Åkersberga SK 3,16                            
  17 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 3,12                            
  - Elias Rigö -04 Eskilstuna FI DNS                            
  - Erik Lång -04 Västerås FK DNS                            
                                     
    P11  KULA 2,0                                
  1 Elias Rigö -04 Eskilstuna FI 7,68                            
  2 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 7,42                            
  3 Hugo Winther -04 Turebergs FK 7,25 7,12                          
  4 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 7,25 6,79                          
  5 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 6,96                            
  6 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 6,81                            
  7 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 6,50 6,18                          
  8 Jakob Gestblom -04 Turebergs FK 6,50 6,17                          
  9 Alvin Landström -04 Turebergs FK 6,46                            
  10 Laban Lundström -04 Åkersberga SK 6,22                            
  11 Martin Sjödin -04 Turebergs FK 6,11                            
  12 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 5,80                            
  13 Melker Andersson -04 Västerås FK 4,40                            
  - Viktor Johanesson -04 Turebergs FK DNS                            
                                     
    P10  60 M HEAT 1                              
  1 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,69 Semi                          
  2 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,70 Semi                          
  3 Melker Sandow -05 Upsala IF 10,07 Semi                          
  4 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 10,41 Semi                          
  5 Kasper Sundling -05 Eskilstuna FI 12,13                            
                                     
    P10  60 M HEAT 2                              
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,78 Semi                          
  2 William Åström -05 Västerås FK 10,31 Semi                          
  3 Filip Kullinger -05 Västerås FK 10,41 Semi                          
  4 Viggo Thorsén -05 Västerås FK 10,70                            
  5 Brian Kumpula -05 IFK Strängnäs 11,18                            
                                     
    P10  60 M HEAT 3                              
  1 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 9,91 Semi                          
  2 Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 10,14 Semi                          
  3 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 10,74                            
  4 Ture Malm Tedebrand -05 Råby-Rekarne FIF 10,93                            
  5 Arvid Legerstam -05 Åkersberga SK DQ F4.3.15.1                        
          (tjuvstart)                        
    P10  60 M HEAT 4                              
  1 Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,76 Semi                          
  2 Jack Hayton -05 Västerås FK 10,18 Semi                          
  3 Felix Gustavsson Blomqvist -05 Råby-Rekarne FIF 10,31 Semi                          
  4 Lucas Kinell -05 Råby-Rekarne FIF 10,75                            
  5 William Andersson -05 Eskilstuna FI 11,91                            
                                     
    P10  60 M SEMIFINAL 1                              
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,63 Final                          
  2 Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,70 Final                          
  3 Jack Hayton -05 Västerås FK 10,07 Final                          
  4 Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 10,20                            
  5 Felix Gustavsson Blomqvist -05 Råby-Rekarne FIF 10,22                            
  6 Filip Kullinger -05 Västerås FK 10,62                            
                                     
    P10  60 M SEMIFINAL 2                              
  1 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 9,71 Final                          
  2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,72 Final                          
  3 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,87 Final                          
  4 Melker Sandow -05 Upsala IF 10,23                            
  5 William Åström -05 Västerås FK 10,38                            
  - Leon Hed -05 Eskilstuna FI DNS                            
                                     
    P10  60 M FINAL                              
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,57                            
  2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,58                            
  3 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 9,70                            
  4 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,76                            
  5 Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,79                            
  6 Jack Hayton -05 Västerås FK 10,09                            
                                     
    P10  600 M                                
  1 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 2.06,58                            
  2 William Åström -05 Västerås FK 2.13,80                            
  3 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 2.14,03                            
  - Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
                                     
    P10  HÖJD                                
  1 Maximilian Holm -05 Ärla IF 1,18                            
  2 William Åström -05 Västerås FK 1,15                            
  3 Viggo Thorsén -05 Västerås FK 1,10                            
  4 Jack Hayton -05 Västerås FK 1,10                            
  5 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 1,05                            
  6 Melker Sandow -05 Upsala IF 1,05                            
  7 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 1,05                            
  8= Leon Hed -05 Eskilstuna FI 1,00                            
  8= Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 1,00                            
  10 William Andersson -05 Eskilstuna FI 0,90                            
  11 Filip Kullinger -05 Västerås FK 0,90                            
  - Arvid Legerstam -05 Åkersberga SK DNS                            
  - William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                     
    P10  LÄNGD ZON                                
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 4,01                            
  2 Felix Gustavsson Blomqvist -05 Råby-Rekarne FIF 3,76                            
  3 Maximilian Holm -05 Ärla IF 3,65                            
  4 Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 3,48                            
  5 Melker Sandow -05 Upsala IF 3,46                            
  6 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 3,30                            
  7 Lucas Kinell -05 Råby-Rekarne FIF 3,25                            
  8 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 3,19                            
  9 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 3,14                            
  10 Brian Kumpula -05 IFK Strängnäs 3,13                            
  11 William Åström -05 Västerås FK 3,06                            
  12 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 2,83                            
  13 Kasper Sundling -05 Eskilstuna FI 2,67                            
  14 William Andersson -05 Eskilstuna FI 2,51                            
  - Ture Malm Tedebrand -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
  - Albin Edgert -05 Åkersberga SK DNS                            
  - William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
  - Casper Karlsson -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
  - Arvid Legerstam -05 Åkersberga SK DNS                            
  - Alexander Sjödin -05 IFK Gnesta DNS                            
  - Armin Rebas -05 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P10  KULA 2,0                                
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 7,87 7,58                          
  2 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 7,87 7,54                          
  3 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 7,52                            
  4 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 7,18                            
  5 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 5,94                            
  6 Jack Hayton -05 Västerås FK 5,90                            
  7 Melker Sandow -05 Upsala IF 5,55                            
  8 Filip Kullinger -05 Västerås FK 4,97                            
  9 Alexander Sjödin -05 IFK Gnesta 4,55                            
  10 William Andersson -05 Eskilstuna FI 4,49                            
  11 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 4,00                            
  - Albin Edgert -05 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    P9  60 M HEAT 1                              
  1 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 9,97 Final                          
  2 Anton Petré -06 IFK Strängnäs 10,83                            
  3 Viggo Ulfhjelm -06 Åkersberga SK 11,10                            
  4 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 11,77                            
  5 Jesper Fager -06 Nyköpings BIS 12,10                            
                                     
    P9  60 M HEAT 2                              
  1 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 9,87 Final                          
  2 Julian Bates -06 Åkersberga SK 10,69 Final                          
  3 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 10,74 Final                          
  4 Pelle Wendelsten -06 Nyköpings BIS 11,04                            
  - Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                     
    P9  60 M HEAT 3                              
  1 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 10,35 Final                          
  2 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 10,45 Final                          
  3 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 11,37                            
  4 Edvin Andersson -06 Nyköpings BIS 12,47                            
                                     
    P9  60 M FINAL                              
  1 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 9,81                            
  2 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 9,85                            
  3 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 10,23                            
  4 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 10,36                            
  5 Julian Bates -06 Åkersberga SK 10,75                            
  6 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 10,75                            
                                     
    P9  400 M                                
  1 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 1.19,68                            
  2 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 1.19,79                            
  3 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 1.26,81                            
  4 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 1.32,53                            
  5 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 1.35,33                            
  6 Julian Bates -06 Åkersberga SK 1.36,35                            
                                     
    P9  LÄNGD ZON                                
  1 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 3,66                            
  2 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 3,51                            
  3 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 3,50                            
  4 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 3,47                            
  5 Anton Petré -06 IFK Strängnäs 3,30                            
  6 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 3,18                            
  7 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 2,77                            
  8 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 2,75 2,71                          
  9 Julian Bates -06 Åkersberga SK 2,75 2,66                          
  10 Pelle Wendelsten -06 Nyköpings BIS 2,65                            
  11 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 2,50                            
  12 Viggo Ulfhjelm -06 Åkersberga SK 2,46                            
  13 Jesper Fager -06 Nyköpings BIS 2,31                            
                                     
    P9  KULA 2,0                                
  1 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 6,38                            
  2 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 6,23                            
  3 Julian Bates -06 Åkersberga SK 5,20                            
  4 Viggo Ulfhjelm -06 Åkersberga SK 4,58                            
  5 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 4,55                            
  6 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 4,40                            
  7 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 3,96                            
  8 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 3,31                            
  9 Jesper Fager -06 Nyköpings BIS 3,18                            
                                     
    P8  60 M                                
  1 Isak Aren -07 Eskilstuna FI 10,61                            
  2 Tor Vilmar -07 Boo IF 10,66                            
  2 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 10,67                            
  4 Elliot Bird -07 Eskilstuna FI 11,02                            
  - Tiger Salomon -07 Råby-Rekarne FIF DNF                            
                                     
    P8  200 M                                
  1 Isak Aren -07 Eskilstuna FI 36,57                            
  2 Tor Vilmar -07 Boo IF 36,60                            
  3 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 39,59                            
  4 Elliot Bird -07 Eskilstuna FI 39,62                            
  - Tiger Salomon -07 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                     
    P8  KULA 2,0                                
  1 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 4,81                            
  2 Tor Vilmar -07 Boo IF 4,66                            
  3 Isak Aren -07 Eskilstuna FI 4,30                            
  4 Elliot Bird -07 Eskilstuna FI 3,88                            
  5 Tiger Salomon -07 Råby-Rekarne FIF 3,04                            
                                     
    P7  60 M HEAT 1                              
  1 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 11,03 Final                          
  2 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 12,29 Final                          
  3 David Ander -08 Åkersberga SK 13,11 Final                          
  4 Elias Ekström -08 Eskilstuna FI 13,18 Final                          
                                     
    P7  60 M HEAT 2                              
  1 Isac Kammen -08 IFK Strängnäs 12,30 Final                          
  2 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 12,98 Final                          
  3 Jack Warnerholm -08 Eskilstuna FI 13,45                            
  4 Winston Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 13,70                            
  5 Zander Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 13,78                            
                                     
    P7  60 M FINAL                              
  1 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 11,26                            
  2 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 12,03                            
  3 Isac Kammen -08 IFK Strängnäs 12,12                            
  4 David Ander -08 Åkersberga SK 12,92                            
  5 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 13,03                            
  6 Elias Ekström -08 Eskilstuna FI 13,79                            
                                     
    P7  200 M                                
  1 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 42,31                            
  2 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 42,32                            
  3 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 47,28                            
  4 David Ander -08 Åkersberga SK 48,68                            
  5 Zander Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 49,07                            
  6 Winston Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 52,23                            
  - Elias Ekström -08 Eskilstuna FI DNS                            
  - Jack Warnerholm -08 Eskilstuna FI DNS                            
                                     
    P7  KULA 2,0                                
  1 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 3,65                            
  2 David Ander -08 Åkersberga SK 3,34                            
  3 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 2,74                            
  4 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 2,64                            
  5 Elias Ekström -08 Eskilstuna FI 2,41                            
  6 Zander Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 2,06                            
  7 Winston Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 2,01                            
  8 Jack Warnerholm -08 Eskilstuna FI 1,38                            
                                     
    F15  60 M HEAT 1                              
  1 Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 8,32 Final                          
  2 Malin Eirefors -00 Västerås FK 8,46 Final                          
  3 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 8,70                            
  4 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 8,80                            
  5 Anna Götberg -01 Västerås FK 9,20                            
                                     
    F15  60 M HEAT 2                              
  1 Virva Rylander -00 Västerås FK 8,32 Final                          
  2 Ida Winther -01 Turebergs FK 8,55 Final                          
  3 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 9,04                            
  4 Elin Träff -01 Åkersberga SK 9,05                            
  5 Elin Karlberg -01 Åkersberga SK 9,45                            
                                     
    F15  60 M HEAT 3                              
  1 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 8,51 Final                          
  2 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 8,54 Final                          
  3 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 8,58                            
  4 Alice Frödin -01 Västerås FK 8,94                            
  5 Melanie Frisk -01 IFK Strängnäs 9,34                            
  6 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 9,74                            
                                     
    F15  60 M FINAL                              
  1 Virva Rylander -00 Västerås FK 8,23                            
  2 Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 8,31                            
  3 Malin Eirefors -00 Västerås FK 8,41                            
  4 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 8,46                            
  5 Ida Winther -01 Turebergs FK 8,51                            
  6 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 8,55                            
                                     
    F15  200 M HEAT 1                              
  1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 30,28                            
  2 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 34,10                            
  3 Moa Nowakowski -01 IFK Strängnäs 35,66                            
                                     
    F15  200 M HEAT 2                              
  1 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 29,14                            
  2 Emma Fredriksson -01 IFK Strängnäs 33,39                            
  - Josefin Stare -00 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F15  200 M HEAT 3                              
  1 Malin Eirefors -00 Västerås FK 28,27                            
  2 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 29,23                            
  3 Linnea Westerberg -01 Bålsta IK 32,83                            
                                     
    F15  200 M HEAT 4                              
  1 Virva Rylander -00 Västerås FK 26,72                            
  2 Ida Winther -01 Turebergs FK 27,90                            
  3 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 28,91                            
  - Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
                                     
    F15  200 M SAMLAD LISTA                              
  1 Virva Rylander -00 Västerås FK 26,72                            
  2 Ida Winther -01 Turebergs FK 27,90                            
  3 Malin Eirefors -00 Västerås FK 28,27                            
  4 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 28,91                            
  5 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 29,14                            
  6 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 29,23                            
  7 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 30,28                            
  8 Linnea Westerberg -01 Bålsta IK 32,83                            
  9 Emma Fredriksson -01 IFK Strängnäs 33,39                            
  10 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 34,10                            
  11 Moa Nowakowski -01 IFK Strängnäs 35,66                            
  - Josefin Stare -00 Åkersberga SK DNS                            
  - Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
                                     
    F15  800 M                                
  1 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 2.32,80                            
  2 Cornelia Böhnke -01 Huddinge AIS 2.37,42                            
  3 Sofia Hasselgren -01 Åkersberga SK 2.45,87                            
  4 Anna Ankarfjord Lundin -00 IFK Strängnäs 2.52,56                            
                                     
    F15  HÖJD                                
  1 Maya Persson -00 Västerås FK 1,64                            
  2 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS 1,45                            
  3= Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 1,42                            
  3= Amalia Modh -00 Eskilstuna FI 1,42                            
  5 Cornelia Böhnke -01 Huddinge AIS 1,42                            
  6 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 1,42                            
  7 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 1,39                            
  8 Sofia Hasselgren -01 Åkersberga SK 1,39                            
  9 Sarah Lindblom -00 Råby-Rekarne FIF 1,36                            
  10 Elin Träff -01 Åkersberga SK 1,36                            
  11= Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 1,36                            
  11= Melina Envall -01 Åkersberga SK 1,36                            
  13= Moa Nowakowski -01 IFK Strängnäs 1,25                            
  13= Sara Persson -00 IFK Gnesta 1,25                            
  15 Emma Fredriksson -01 IFK Strängnäs 1,25                            
  16 Whilma Fredenklo -01 Ärla IF 1,25                            
  17 Viktoria Krogen -01 Råby-Rekarne FIF 1,20                            
                                     
    F15  LÄNGD                                
  1 Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 5,01                            
  2 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 4,78                            
  3 Julia Axtelius -00 Enköpings AI 4,73                            
  4 Virva Rylander -00 Västerås FK 4,60                            
  5 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 4,56                            
  6 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 4,46                            
  7 Sarah Lindblom -00 Råby-Rekarne FIF 4,45                            
  8 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 4,44                            
  9 Elin Träff -01 Åkersberga SK 4,38                            
  10 Cornelia Böhnke -01 Huddinge AIS 4,32                            
  11 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 4,28                            
  12 Anna Götberg -01 Västerås FK 4,25                            
  13 Alice Frödin -01 Västerås FK 4,15                            
  14 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS 4,14                            
  15 Sofia Hasselgren -01 Åkersberga SK 4,05                            
  16 Elin Karlberg -01 Åkersberga SK 4,01                            
  17 Viktoria Krogen -01 Råby-Rekarne FIF 3,69                            
  18 Therese Blidström -01 Ärla IF 3,65                            
  - Maya Persson -00 Västerås FK DNS                            
  - Emma Lindkvist -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
                                     
    F15  KULA 3,0                                
  1 Julia Axtelius -00 Enköpings AI 12,10                            
  2 Zanna Karvele -01 Eskilstuna FI 8,46                            
  3 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS 8,28                            
  4 Anna Götberg -01 Västerås FK 8,20                            
  5 Linnea Westerberg -01 Bålsta IK 7,34                            
  6 Sara Persson -00 IFK Gnesta 7,04                            
  7 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 6,60                            
  8 Viktoria Krogen -01 Råby-Rekarne FIF 6,47                            
  9 Wilma Fredenklo -01 Ärla IF 6,38                            
  10 Therese Blidström -01 Ärla IF 6,28                            
  11 Melina Envall -01 Åkersberga SK 6,10                            
  12 Elin Karlberg -01 Åkersberga SK 6,06                            
                                     
    F13  60 M HEAT 1                              
  1 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 9,24 Final                          
  2 Thilma Lindberg -02 Råby-Rekarne FIF 9,28                            
  3 Linnea Billing -02 Åkersberga SK 9,47                            
  4 Linda Berghäll -02 Hammarby IF 10,07                            
  5 Jonna Degow -02 Åkersberga SK 10,18                            
  - Ida Arnedal -02 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
                                     
    F13  60 M HEAT 2                              
  1 Ellen Nordback -02 Upsala IF 8,76 Final                          
  2 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 9,09 Final                          
  3 Sajra Zolota -02 Södertälje IF 9,91                            
  4 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 10,14                            
  5 Nora Warnehed -02 Åkersberga SK 10,48                            
  6 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 11,33                            
                                     
    F13  60 M HEAT 3                              
  1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 8,77 Final                          
  2 Matilda Nordén -02 Åkersberga SK 8,84 Final                          
  3 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 9,13 Final                          
  4 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 9,53                            
  5 Valeria Gandish -02 Ösmo Nynäs FIK 9,59                            
  6 Sara Reutersvärd -02 Södertälje IF 10,50                            
                                     
    F13  60 M FINAL                              
  1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 8,57                            
  2 Ellen Nordback -02 Upsala IF 8,65                            
  3 Matilda Nordén -02 Åkersberga SK 8,83                            
  4 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 9,07                            
  5 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 9,10                            
  6 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 9,28                            
                                     
    F13  800 M                                
  1 Jonna Degow -02 Åkersberga SK 3.03,67                            
  2 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 3.04,52                            
  3 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3.20,39                            
  4 Nora Warnehed -02 Åkersberga SK 3.21,65                            
  5 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 3.27,23                            
                                     
    F13  HÖJD                                
  1 Hannah Hilding -02 Tyresö FK 1,45                            
  2 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 1,40                            
  3 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 1,40                            
  4 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 1,25                            
  5 Linnea Billing -02 Åkersberga SK 1,15                            
  - Nora Warnehed -02 Åkersberga SK DNS                            
  - Alina Köngäs -02 Västerås FK DNS                            
                                     
    F13  LÄNGD ZON                                
  1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 4,71                            
  2 Ellen Nordback -02 Upsala IF 4,69                            
  3 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 4,61                            
  4 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 4,20                            
  5 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 4,01                            
  6 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 3,94                            
  7 Hannah Hilding -02 Tyresö FK 3,92                            
  8 Linnea Billing -02 Åkersberga SK 3,85                            
  9 Sajra Zolota -02 Södertälje IF 3,66                            
  10 Sara Reutersvärd -02 Södertälje IF 3,38                            
  11 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 3,37                            
  12 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3,35                            
  13 Nora Warnehed -02 Åkersberga SK 3,34                            
  14 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 3,28                            
  - Johanna Mickels -02 Ärla IF DNS                            
  - Valeria Gandish -02 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
  - Linda Berghäll -02 Hammarby IF DNS                            
  - Emilia Rydensjö -02 Ärla IF DNS                            
  - Johanna Wihlborg -02 Gillberga-Lista IF DNS                            
                                     
    F13  KULA 2,0                                
  1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 10,46                            
  2 Hannah Hilding -02 Tyresö FK 9,46                            
  3 Ellen Nordback -02 Upsala IF 8,97                            
  4 Matilda Nordén -02 Åkersberga SK 8,30                            
  5 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 7,96                            
  6 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 7,84                            
  7 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 7,77                            
  8 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 7,22                            
  9 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 6,25                            
  10 Sajra Zolota -02 Södertälje IF 5,97                            
  11 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 5,80                            
  12 Linda Berghäll -02 Hammarby IF 5,51                            
  - Johanna Wihlborg -02 Gillberga-Lista IF DNS                            
  - Ida Arnedal -02 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
  - Amanda Holm -02 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                     
    F12  60 M HEAT 1                              
  1 Linn Thorsén -03 Västerås FK 9,83                            
  2 Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK 10,12                            
  3 Astrid Bloomé -03 Upsala IF 10,26                            
  4 Josephine Aviken -03 Åkersberga SK 10,53                            
  5 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 10,60                            
                                     
    F12  60 M HEAT 2                              
  1 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 9,18 Final                          
  2 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 9,35 Final                          
  3 Elvira Jonsson -03 Västerås FK 9,70                            
  4 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 9,92                            
  5 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 10,50                            
                                     
    F12  60 M HEAT 3                              
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 9,04 Final                          
  2 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 9,07 Final                          
  3 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 9,18 Final                          
  4 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 9,25 Final                          
  5 Sara Ericsson Ekesryd -03 Ösmo Nynäs FIK 10,55                            
                                     
    F12  60 M HEAT 4                              
  1 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 9,41                            
  2 Emelie Janus -03 Ösmo Nynäs FIK 10,02                            
  3 Elin Eriksson -03 Ösmo Nynäs FIK 10,21                            
  4 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 10,48                            
  - Minna Kedland -03 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F12  60 M FINAL                              
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 8,89                            
  2 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 9,00                            
  3 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 9,01                            
  4 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 9,11                            
  5 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 9,21                            
  6 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 9,42                            
                                     
    F12  800 M HEAT 1                              
  1 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 2.50,19                            
  2 Ida Gibson -03 Nyköpings BIS 2.58,95                            
  3 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 3.14,83                            
  4 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 3.24,50                            
                                     
    F12  800 M HEAT 2                              
  1 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 2.55,31                            
  2 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 2.57,00                            
  3 Astrid Bloomé -03 Upsala IF 3.04,86                            
  4 Izabella Lukic -03 Västerås FK 3.05,35                            
  5 Anna Fredriksson -03 IFK Strängnäs 3.16,09                            
                                     
    F12  800 M SAMLAD LISTA                              
  1 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 2.50,19                            
  2 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 2.55,31                            
  3 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 2.57,00                            
  4 Ida Gibson -03 Nyköpings BIS 2.58,95                            
  5 Astrid Bloomé -03 Upsala IF 3.04,86                            
  6 Izabella Lukic -03 Västerås FK 3.05,35                            
  7 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 3.14,83                            
  8 Anna Fredriksson -03 IFK Strängnäs 3.16,09                            
  9 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 3.24,50                            
                                     
    F12  HÖJD                                
  1 Elvira Jonsson -03 Västerås FK 1,32                            
  2 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 1,29                            
  3 Isabella Wiklund -03 Västerås FK 1,26                            
  4 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 1,23                            
  5 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 1,20                            
  6 Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK 1,20                            
  7 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 1,20                            
  8 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 1,15                            
  9 Elin Eriksson -03 Ösmo Nynäs FIK 1,10                            
  10 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 1,05                            
  11 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 1,00                            
  12 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 0,95                            
  - Moa Beland -03 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
  - Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F12  LÄNGD ZON                                
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 4,45                            
  2 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 4,13                            
  3 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 3,98                            
  4 Linn Thorsén -03 Västerås FK 3,83 3,81                          
  5 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 3,83 3,80                          
  6 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 3,79                            
  7 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 3,77 3,71                          
  8 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 3,77 3,69                          
  9 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 3,74                            
  10 Isabella Wiklund -03 Västerås FK 3,63                            
  11 Ida Gibson -03 Nyköpings BIS 3,46                            
  12 Elin Eriksson -03 Ösmo Nynäs FIK 3,37                            
  13 Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK 3,35                            
  14 Izabella Lukic -03 Västerås FK 3,29                            
  15 Emelie Janus -03 Ösmo Nynäs FIK 3,20                            
  16 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 3,13                            
  17 Maja Friberg -03 Ösmo Nynäs FIK 3,09                            
  18 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 3,05                            
  19 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 2,97                            
  20 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 2,79                            
  21 Rebecca Ljungh -03 Åkersberga SK 2,66                            
  22 Tindra Torstensson -03 Åkersberga SK 2,64                            
  23 Sara Ericsson Ekesryd -03 Ösmo Nynäs FIK 2,63                            
  - Olivia Borg -03 Åkersberga SK DNS                            
  - Juni Bates -03 Åkersberga SK DNS                            
  - Moa Beland -03 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
                                     
    F12  KULA 2,0                                
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 9,13                            
  2 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 8,96                            
  3 Isabella Wiklund -03 Västerås FK 6,90                            
  4 Elvira Jonsson -03 Västerås FK 6,85                            
  5 Maja Friberg -03 Ösmo Nynäs FIK 6,42                            
  6 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 5,80                            
  7 Izabella Lukic -03 Västerås FK 5,24                            
  8 Tindra Torstensson -03 Åkersberga SK 5,18                            
  9 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 5,15                            
  10 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 5,14                            
  11 Sara Ericsson Ekesryd -03 Ösmo Nynäs FIK 4,82                            
  12 Rebecca Ljungh -03 Åkersberga SK 4,71                            
  13 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 4,21                            
  - Moa Beland -03 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
  - Juni Bates -03 Åkersberga SK DNS                            
  - Fiona Eriksson -03 Västerås FK DNS                            
  - Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F11  60 M HEAT 1                              
  1 Signe Blom -04 Trosa IF 9,25 Semi                          
  2 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 9,78 Semi                          
  3 Saga Norrman -04 Turebergs FK 9,88 Semi                          
  4 Linda Edberg -04 Turebergs FK 10,06 Semi                          
  5 Filippa Fransson -04 IK Norrköping FI 10,60                            
                                     
    F11  60 M HEAT 2                              
  1 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 9,60 Semi                          
  2 Elina Hayton -04 Västerås FK 9,64 Semi                          
  3 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 9,93 Semi                          
  4 Lova Rosén -04 Turebergs FK 10,85                            
  5 Elin Rörborn -04 Västerås FK 11,07                            
                                     
    F11  60 M HEAT 3                              
  1 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 9,56 Semi                          
  2 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 10,32 Semi                          
  3 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 10,53                            
  4 Alice Berntsson -04 Västerås FK 10,56                            
  5 Agnes Hasselgren -04 Åkersberga SK 10,72                            
                                     
    F11  60 M HEAT 4                              
  1 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 9,54 Semi                          
  2 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 9,75 Semi                          
  3 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 10,16 Semi                          
  4 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 10,18                            
  5 Alva Johansson -04 IFK Strängnäs 12,24                            
                                     
    F11  60 M SEMIFINAL 1                              
  1 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 9,62 Final                          
  2 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 9,71 Final                          
  3 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 9,76 Final                          
  4 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 9,78                            
  5 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 9,90                            
  6 Linda Edberg -04 Turebergs FK 9,99                            
                                     
    F11  60 M SEMIFINAL 2                              
  1 Signe Blom -04 Trosa IF 9,22 Final                          
  2 Elina Hayton -04 Västerås FK 9,41 Final                          
  3 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 9,73 Final                          
  4 Saga Norrman -04 Turebergs FK 9,84                            
  5 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 10,04                            
  6 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 10,12                            
                                     
    F11  60 M FINAL                              
  1 Signe Blom -04 Trosa IF 9,29                            
  2 Elina Hayton -04 Västerås FK 9,38                            
  3 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 9,58                            
  4 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 9,69                            
  5 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 9,78                            
  6 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 10,02                            
                                     
    F11  800 M                                
  1 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 2.55,43                            
  2 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 2.59,46                            
  3 Saga Norrman -04 Turebergs FK 2.59,77                            
  4 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 3.02,48                            
  5 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 3.11,51                            
  6 Filippa Fransson -04 IK Norrköping FI 3.11,82                            
  7 Linda Edberg -04 Turebergs FK 3.21,35                            
  - Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                     
    F11  HÖJD                                
  1 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 1,29                            
  2 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 1,26                            
  3 Elsa Karlsson -04 IK Stål 1,26                            
  4 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 1,23                            
  5 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 1,23                            
  6 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 1,20                            
  7 Elin Rörborn -04 Västerås FK 1,15                            
  8 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 1,05                            
  8 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 1,05                            
  10 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 1,05                            
  11 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 1,00                            
  12 Nora Granström -04 Gillberga-Lista IF 0,95                            
                                     
    F11  LÄNGD ZON                                
  1 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 4,38                            
  2 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 3,93                            
  3 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 3,90                            
  4 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 3,81                            
  5 Elsa Karlsson -04 IK Stål 3,72                            
  6 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 3,71 3,67                          
  7 Elina Hayton -04 Västerås FK 3,71 3,64                          
  8 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 3,60                            
  9 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 3,49                            
  10 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 3,43                            
  11 Linda Edberg -04 Turebergs FK 3,42                            
  12 Saga Norrman -04 Turebergs FK 3,40 3,36                          
  13 Nora Granström -04 Gillberga-Lista IF 3,40 3,35                          
  14 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 3,35                            
  15 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 3,31 3,23                          
  16 Linnéa Hilding -04 Tyresö FK 3,31 3,18                          
  17 Alice Berntsson -04 Västerås FK 3,13                            
  18 Elin Rörborn -04 Västerås FK 3,12                            
  19 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 3,08                            
  20 Filippa Fransson -04 IK Norrköping FI 3,02                            
  21 Lova Rosén -04 Turebergs FK 2,87                            
  22 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 2,73                            
  - Agnes Hasselgren -04 Åkersberga SK DNS                            
  - Alma Möller -04 IFK Mariefred DNS                            
  - Alexandra Vesterlin -04 IFK Mariefred DNS                            
                                     
    F11  KULA 2,0                                
  1 Linnéa Hilding -04 Tyresö FK 8,42                            
  2 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 7,50                            
  3 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 6,71                            
  4 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 6,67                            
  5 Elsa Karlsson -04 IK Stål 6,38                            
  6 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 6,30                            
  7 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 6,23                            
  8 Elina Hayton -04 Västerås FK 6,10                            
  9 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 5,98                            
  10 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 5,95                            
  11 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 5,78                            
  12 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 5,35                            
  13 Agnes Hasselgren -04 Åkersberga SK 5,16                            
  14 Elin Rörborn -04 Västerås FK 4,75                            
  15 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 4,74                            
  16 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 4,72                            
  17 Lova Rosén -04 Turebergs FK 4,60                            
  18 Alice Berntsson -04 Västerås FK 4,36                            
  19 Alva Johansson -04 IFK Strängnäs 3,89                            
                                     
    F10  60 M HEAT 1                              
  1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 9,55 Final                          
  2 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 9,65 Final                          
  3 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 10,85                            
  4 Emma Vähäsaari -05 Nyköpings BIS 10,91                            
  5 Evelina Kammen -05 IFK Strängnäs 11,12                            
  6 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 11,48                            
                                     
    F10  60 M HEAT 2                              
  1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,01 Final                          
  2 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 10,48                            
  3 Alva Hagberg -05 IFK Strängnäs 10,58                            
  3 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 10,58                            
  5 Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF 10,95                            
  6 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 11,03                            
                                     
    F10  60 M HEAT 3                              
  1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 9,36 Final                          
  2 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,96 Final                          
  3 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 10,11 Final                          
  4 Emma Tegge -05 Åkersberga SK 10,38                            
  5 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 10,93                            
  6 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 11,33                            
                                     
    F10  60 M FINAL                              
  1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 9,07                            
  2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,09                            
  3 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 9,48                            
  4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 9,72                            
  5 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,95                            
  6 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 10,11                            
                                     
    F10  600 M HEAT 1                              
  1 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 2.12,89                            
  2 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 2.16,43                            
  3 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 2.25,27                            
  4 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 2.32,15                            
  5 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 2.38,87                            
  6 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 2.58,21                            
                                     
    F10  600 M HEAT 2                              
  1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 1.58,50                            
  2 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 1.59,73                            
  3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 2.00,41                            
  4 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 2.02,00                            
  5 Delia Lukic -05 Västerås FK 2.07,62                            
  - Henna Lindblom -05 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F10  600 M SAMLAD LISTA                              
  1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 1.58,50                            
  2 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 1.59,73                            
  3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 2.00,41                            
  4 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 2.02,00                            
  5 Delia Lukic -05 Västerås FK 2.07,62                            
  6 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 2.12,89                            
  7 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 2.16,43                            
  8 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 2.25,27                            
  9 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 2.32,15                            
  10 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 2.38,87                            
  11 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 2.58,21                            
  - Henna Lindblom -05 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F10  HÖJD                                
  1 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 1,10 1,15 skiljehopp                        
  2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 1,10 skiljehopp                        
  2 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 1,10 skiljehopp                        
  4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 1,10                            
  5 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 1,10                            
  6 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 1,05                            
  7 Blenda Bergström -05 Åkersberga SK 1,00                            
  8 Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF 0,95                            
  9 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 0,90                            
  - Jonna Lindström -05 IK Norrköping FI DNS                            
  - Frida Nyström -05 Hammarby IF DNS                            
  - Henna Lindblom -05 Åkersberga SK DNS                            
  - Frida Westfeldt -05 Upsala IF DNS                            
                                     
    F10  LÄNGD ZON                                
  1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 3,96                            
  2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 3,93                            
  3 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 3,60                            
  4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 3,52                            
  5 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 3,45                            
  6 Delia Lukic -05 Västerås FK 3,25                            
  7 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 3,21                            
  8 Alva Hagberg -05 IFK Strängnäs 3,14                            
  9 Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF 3,06                            
  10 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 3,05                            
  11 Emma Vähäsaari -05 Nyköpings BIS 3,03 2,92                          
  12 Blenda Bergström -05 Åkersberga SK 3,03 2,70                          
  13 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 2,99                            
  14 Emma Tegge -05 Åkersberga SK 2,97                            
  15 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 2,93                            
  15 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 2,92                            
  16 Evelina Kammen -05 IFK Strängnäs 2,85                            
  17 Jonna Lindström -05 IK Norrköping FI 2,73                            
  18 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 2,61                            
  19 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 2,60                            
  20 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 2,51                            
  - Isabella Stenström -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
  - Smilla Palomaa -05 Åkersberga SK DNS                            
  - Frida Nyström -05 Hammarby IF DNS                            
                                     
    F10  KULA 2,0                                
  1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 6,09                            
  2 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 5,85                            
  3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 5,64                            
  4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 5,56                            
  5 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 5,22                            
  6 Emma Vähäsaari -05 Nyköpings BIS 4,32                            
  7 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 4,21                            
  8 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 4,04                            
  9 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 3,66                            
  10 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 3,56                            
  11 Jonna Lindström -05 IK Norrköping FI 3,40                            
  12 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 3,32                            
  - Smilla Palomaa -05 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F9  60 M HEAT 1                              
  1 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 10,60 Final                          
  2 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 11,32                            
  3 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 11,35                            
  4 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 11,93                            
  5 Adele Palmqvist -06 Nyköpings BIS 11,97                            
                                     
    F9  60 M HEAT 2                              
  1 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 10,29 Final                          
  2 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 10,39 Final                          
  3 Maja Degow -06 Åkersberga SK 10,74 Final                          
  4 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 11,26                            
  5 Agnes Fransson -06 IK Norrköping FI 11,49                            
  6 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 11,53                            
                                     
    F9  60 M HEAT 3                              
  1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 9,87 Final                          
  2 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 10,75 Final                          
  3 Lina Elm -06 Åkersberga SK 10,88                            
  4 Julia Bodin -06 Nyköpings BIS 11,65                            
  5 Agnes Karlsson -06 Nyköpings BIS 12,99                            
                                     
    F9  60 M FINAL                              
  1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 10,05                            
  2 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 10,25                            
  3 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 10,59                            
  4 Maja Degow -06 Åkersberga SK 10,60                            
  5 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 10,78                            
  6 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 10,79                            
                                     
    F9  400 M HEAT 1                              
  1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 1.24,12                            
  2 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 1.31,53                            
  3 Maja Degow -06 Åkersberga SK 1.31,95                            
  4 Lina Elm -06 Åkersberga SK 1.35,25                            
  5 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 1.39,59                            
                                     
    F9  400 M HEAT 2                              
  1 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 1.23,68                            
  2 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 1.32,28                            
  3 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 1.32,60                            
  4 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 1.39,57                            
  5 Julia Hurtig -06 IFK Strängnäs 1.46,19                            
                                     
    F9  400 M SAMLAD LISTA                              
  1 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 1.23,68                            
  2 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 1.24,12                            
  3 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 1.31,53                            
  4 Maja Degow -06 Åkersberga SK 1.31,95                            
  5 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 1.32,28                            
  6 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 1.32,60                            
  7 Lina Elm -06 Åkersberga SK 1.35,25                            
  8 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 1.39,57                            
  9 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 1.39,59                            
  10 Julia Hurtig -06 IFK Strängnäs 1.46,19                            
                                     
    F9  LÄNGD ZON                                
  1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 3,73                            
  2 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 3,57                            
  3 Julia Bodin -06 Nyköpings BIS 3,36                            
  4 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 3,23                            
  5 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 3,20                            
  6 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 3,18                            
  7 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 3,04                            
  8 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 2,94                            
  9 Lina Elm -06 Åkersberga SK 2,91                            
  10 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 2,70                            
  11 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 2,69                            
  12 Agnes Fransson -06 IK Norrköping FI 2,60                            
  13 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 2,37 2,35                          
  14 Adele Palmqvist -06 Nyköpings BIS 2,37 2,30                          
  15 Julia Hurtig -06 IFK Strängnäs 2,28                            
  16 Elise Lindström -06 IK Norrköping FI 2,26                            
  - Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS                            
  - Linnea Bingstrand -06 Nyköpings BIS DNS                            
                                     
    F9  KULA 2,0                                
  1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 4,80                            
  2 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 4,46                            
  3 Adele Palmqvist -06 Nyköpings BIS 4,08                            
  4 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 4,02                            
  5 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 3,89                            
  6 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 3,69                            
  7 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 3,61                            
  8 Agnes Fransson -06 IK Norrköping FI 3,21                            
  9 Elise Lindström -06 IK Norrköping FI 3,15                            
  - Linnea Bingstrand -06 Nyköpings BIS DNS                            
                                     
    F8  60 M HEAT 1                              
  1 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 10,96 Final                          
  2 Nova Andersson -07 IF Hagen 11,31 Final                          
  3 Ronja Östangård -07 Eskilstuna FI 11,44                            
  4 Emma Vasilj Zetterlund -07 Eskilstuna FI 11,77                            
  5 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 12,59                            
                                     
    F8  60 M HEAT 2                              
  1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 10.27 Final                          
  2 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 11,31 Final                          
  3 Elin Lindblom -07 Eskilstuna FI 11,71                            
  4 Mimmi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 11,91                            
  5 Evelina Appel -07 Linköpings GIF 11,91                            
  6 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 12,73                            
                                     
    F8  60 M HEAT 3                              
  1 Linnea Behrnetz -07 Trosa IF 11,13 Final                          
  2 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 11,16 Final                          
  3 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 12,40                            
  - Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS                            
  - Agnes Linnea Ramirez -07 Eskilstuna FI DNS                            
                                     
    F8  60 M FINAL                              
  1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 10,41                            
  2 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 11,07                            
  3 Nova Andersson -07 IF Hagen 11,16                            
  4 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 11,17                            
  5 Linnea Behrnetz -07 Trosa IF 11,19                            
  6 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 11,28                            
                                     
    F8  200 M HEAT 1                              
  1 Ronja Östangård -07 Eskilstuna FI 40,16                            
  2 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 40,59                            
  3 Elin Lindblom -07 Eskilstuna FI 41,27                            
  4 Mimmi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 41,79                            
  5 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 45,61                            
  6 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 46,96                            
                                     
    F8  200 M HEAT 2                              
  1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 35,82                            
  2 Nova Andersson -07 IF Hagen 38,46                            
  3 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 39,29                            
  4 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 41,47                            
  5 Emma Vasilj Zetterlund -07 Eskilstuna FI 43,41                            
  6 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 46,41                            
                                     
    F8  200 M SAMLAD LISTA                              
  1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 35,82                            
  2 Nova Andersson -07 IF Hagen 38,46                            
  3 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 39,29                            
  4 Ronja Östangård -07 Eskilstuna FI 40,16                            
  5 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 40,59                            
  6 Elin Lindblom -07 Eskilstuna FI 41,27                            
  7 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 41,47                            
  8 Mimmi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 41,79                            
  9 Emma Vasilj Zetterlund -07 Eskilstuna FI 43,41                            
  10 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 45,61                            
  11 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 46,41                            
  12 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 46,96                            
                                     
    F8  KULA 2,0                                
  1 Nova Andersson -07 IF Hagen 3,78                            
  2 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 3,73                            
  3 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 3,35                            
  4 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 3,18                            
  5 Evelina Appel -07 Linköpings GIF 2,97                            
  6 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 2,65                            
  7 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 2,51                            
  - Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS                            
  - Agnes Linnea Ramirez -07 Eskilstuna FI DNS                            
                                     
    F7  60 M HEAT 1                              
  1 Julia Vasilj Zetterlund -08 Eskilstuna FI 12,00 Final                          
  2 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 12,07 Final                          
  3 Emma Lindblom -08 Eskilstuna FI 13,00 Final                          
  4 Alva Furevik -08 Åkersberga SK 13,76                            
  5 Cecilia Sjödin -09 IFK Gnesta 13,90                            
                                     
    F7  60 M HEAT 2                              
  1 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 11,78 Final                          
  2 Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK 12,11 Final                          
  3 Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK 12,89 Final                          
  4 Hedda Hed -08 Eskilstuna FI 13,69                            
  5 Ebba Jansson -08 Eskilstuna FI 15,77                            
                                     
    F7  60 M FINAL                              
  1 Julia Vasilj Zetterlund -08 Eskilstuna FI 11,52                            
  2 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 11,56                            
  3 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 11,96                            
  4 Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK 12,27                            
  5 Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK 12,59                            
  6 Emma Lindblom -08 Eskilstuna FI 12,78                            
                                     
    F7  200 M                                
  1 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 41,46                            
  2 Julia Vasilj Zetterlund -08 Eskilstuna FI 42,12                            
  3 Emma Lindblom -08 Eskilstuna FI 47,90                            
  4 Alva Furevik -08 Åkersberga SK 48,82                            
  5 Ebba Jansson -08 Eskilstuna FI 50,13                            
  - Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK DNS                            
  - Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK DNS                            
                                     
    F7  KULA 2,0                                
  1 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 4,08                            
  2 Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK 2,36                            
  3 Hedda Hed -08 Eskilstuna FI 2,12                            
  4 Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK 2,07                            
  5 Alva Furevik -08 Åkersberga SK 1,96                            
  6 Thea Nyman -08 IFK Gnesta 1,86                            
  - Ebba Jansson -08 Eskilstuna FI DNS