Resultat Mälarspelen 9/6

    MÄN 100 M    Vind -0,7  
1Eric Larsson -93Thorengruppen TFC11,30
2Johan Taléus -94Eskilstuna FI11,341:a DM
3Kidus Getahun -98Hammarby IF11,39
4Emanuel Lindberg -93Thorengruppen TFC11,57
5William Gardell -01AIK Friidrott11,58
6Andreas Cigéhn -00Täby IS11,94
7Lamin Gillerstedt -99Nyköpings BIS12,002:a DM
8Malik NKunu -99Södertälje IF12,253:a DM

    MÄN 200 M    Vind +1,6  
1Eric Larsson -93Thorengruppen TFC22,07
2Johan Taléus -94Eskilstuna FI22,691:a DM
3Andreas Cigéhn -00Täby IS23,35
4Lamin Gillerstedt -99Nyköpings BIS23,442:a DM
5Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro Friidrott24,20
6Malik NKunu -99Södertälje IF24,403:a DM

    MÄN 800 M      
1Aleksej Pirgholizadeh -94Eskilstuna FI1.58,821:a DM
2Kevin Bodén -02Motala AIF2.06,35
3Olle Tyrsmo -00KFUM Örebro2.07,65
4Noha Olsson -02Thorengruppen TFC2.09,10
5Daniel Eklund -84Snipers Friidrott2.15,55
6Johan Engholm -62Hässelby SK2.20,99
7Albin Melin -00Katrineholms SK2.32,132:a DM

    MÄN STAV      
1Sergej Nikolajev -73Hässelby SK3,63
-Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro FriidrottIGF
-Joel Andersson -02Kvarnsvedens GoIFIGF
-Tom Johansson -99KFUM Örebro FriidrottDNS
-Jonathan Karlsson -98Täby ISDNS

    MÄN LÄNGD      
1Johan Taléus -94Eskilstuna FI7,20+0,01:a DM
2David Svensson -98Hammarby IF6,66-1,1
3Elias Sahlin -01Hellas Friidrott6,38+2,6 6,08 -0,3
4Kiran Karlström -01Hellas Friidrott5,43-1,8
5Albin Melin -00Katrineholms SK4,60-0,72:a DM
-Noa Fridell -99Eskilstuna FIDNS

    MÄN TRESTEG      
1Timothy Olsson -98Huddinge AIS13,28+0,7
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,33+3,612,02 +1,9
-Noa Fridell -99Eskilstuna FIDNS

    MÄN KULA      
1Andreas Eriksson -94IK Heros FIK15,14
2Ali Alsaadi -95Eskilstuna FI14,221:a DM

    MÄN SLÄGGA      
1Henrik Karlsson -72Wedevågs IF25,33

    MÄN SPJUT      
1Theodor Thor -93Thorengruppen TFC65,87
2Malex Åkerblom -00IFK Lidingö47,53
3Albin Melin -00Katrineholms SK24,40
-Elliot Cigéhn -00Täby ISDNS

    P19 KULA 6,0      
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,88
-Patrik Lindstedt -99Hässelby SKDNS

    P19 SLÄGGA 6,0      
1Ragnar Carlsson -00Falu IK71,10
2David Sahi -00Enköpings AI49,25
-Viktor Karlsson -00Wedevågs IFIGF
-Patrik Lindstedt -99Hässelby SKDNS

    P17 100 M    Vind: -1,0  
1William Gardell -01AIK Friidrott11,51
2William Larsson -02Gefle IF12,41
3Olle Ek -02Råby-Rekarne FIF12,511:a DM
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,83

    P17 200 M    Vind +0,0  
1Olle Ek -02Råby-Rekarne FIF25,431:a DM
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF25,78
3William Larsson -02Gefle IF26,42

    P17 800 M      
1Axel Wålinder -02Täby IS2.28,17

    P17 LÄNGD      
1Karl-William Einarson -02Wedevågs IF5,65+0,0
2William Larsson -02Gefle IF4,78-0,4

    P17 KULA 5,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,46
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF9,72
-Karl Ludvik -02Turebergs FKDNS

    P17 SLÄGGA 5,0      
1Emil Holm -01Råby-Rekarne FIF53,341:a DM
2Victor Sahlin -02Råby-Rekarne FIF45,062:a DM
3Erik Lindkvist -02Wedevågs IF40,49
4Oskar Hjelte -02Stocksäters IF34,36
5Alexander Lindefalk -03Hammarby IF33,36
-Karl-William Einarson -02Wedevågs IFIGF
-Teodor Borgius -03Hammarby IFDNS
-Karl Ludvik -02Turebergs FKDNS

    P17 SPJUT 700      
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK42,63
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF28,19
-Karl Ludvik -02Turebergs FKDNS
-Oskar Hjelte -02Stocksäters IFDNS

    P15 80 M    Vind +0,0  
1Arvid Borg -04Nyköpings BIS9,941:a DM
2Lukas Holm -03Gefle IF10,31

    P15 200 M    Vind +0,0  
1Markus Moberg -03Hammarby IF24,27

    P15 800 M      
1Evert Jonsson -03Eskilstuna FI2.09,991:a DM
2Simon Öberg -03Västerås FK2.12,16
3Linus Jansson -04SLK Oxelösund2.13,452:a DM
4Lukas Holm -03Gefle IF2.23,84

    P15 STAV      
1Markus Moberg -03Hammarby IF3,23
-Adrian Siwek -05Nyköpings BISIGF
-Vincent Siwek -04Nyköpings BISDNS
-Teodor Borgius -03Hammarby IFDNS

    P15 LÄNGD      
1Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,66-0,6
-Olle Hübert -03IK Heros FIKDNS
-Erik Wrede -03Råby-Rekarne FIFDNS

    P15 KULA 4,0      
1Jesper Ahlin -03Turebergs FK18,69
2Fredrik Frunck -03Turebergs FK11,63
3Tushar Nyqvist -03Råby-Rekarne FIF10,88
-Gustav Wiberg -03Råby-Rekarne FIFDNS
-Arvid Borg -04Nyköpings BISDNS
-Olle Hübert -03IK Heros FIKDNS

    P15 SLÄGGA 4,0      
1Fredrik Frunck -03Turebergs FK55,98
2Jesper Ahlin -03Turebergs FK50,96
3Alexander Lindefalk -03Hammarby IF44,48
4Tushar Nyqvist -03Råby-Rekarne FIF36,111:a DM
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF24,14
-Gustav Wiberg -03Råby-Rekarne FIFIGF
-Teodor Borgius -03Hammarby IFDNS

    P15 SPJUT 600      
1Fredrik Frunck -03Turebergs FK47,36
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF17,16
-Erik de Rooij -04Södertälje IFDNS
-Olle Hübert -03IK Heros FIKDNS
-Vincent Siwek -04Nyköpings BISDNS

    P13 60 M    Vind +1,9  
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,861:a DM
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,10
3Norbert Druga -06Eskilstuna FI9,202:a DM
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,23

    P13 200 M    Vind -0,4  
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF29,251:a DM
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC30,43
3Max Holm -06Råby-Rekarne FIF32,312:a DM

    P13 600 M  Sprang tillsammans med F13    
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC1.48,46
2Norbert Druga -06Eskilstuna FI2.04,791:a DM

    P13 LÄNGD ZON      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF4,73+1,91:a DM
2Max Holm -06Råby-Rekarne FIF4,02+0,62:a DM
-William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIFDNS
-Adrian Siwek -05Nyköpings BISDNS
-Liam Haili -06Wedevågs IFDNS

    P13 KULA 3,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF11,151:a DM
2Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF8,242:a DM
3Liam Haili -06Wedevågs IF7,36
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF6,30
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,24

    P13 SLÄGGA 3,0      
1Liam Haili -06Wedevågs IF25,45
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF19,65
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF17,371:a DM

    P13 SPJUT 400      
1Leon Bodén -05Motala AIF40,17
2Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF38,991:a DM
3William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF28,022:a DM
4Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF23,873:a DM
5Liam Haili -06Wedevågs IF20,16
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF17,90
-Sigvard Einarson -07Wedevågs IF19,37
-Adrian Siwek -05Nyköpings BISDNS

    P11 60 M  Tillsammans med F11  Vind +0,7  
1Alexander Sand -07IFK Tumba9,73

    P11 600 M  Tillsammans med F11    
1Alexander Sand -07IFK Tumba2.15,18

    P11 LÄNGD ZON      
1Alexander Sand -07IFK Tumba3,74+0,0
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,66+0,0

    P11 BOLLKAST      
1Alfred Niemi -07Eskilstuna FI28,49
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF27,07

    P9 60 M    Vind +0,0  
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF9,94
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF10,68

    P9 LÄNGD ZON      
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF3,29+0,6
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF3,23+0,2

    P9 BOLLKAST      
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF30,62
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF23,59

    KVINNOR 100 M    Vind -0,3  
1Linnea Tillman -98IFK Helsingborg12,40
2Carolina Söderbom -99Ärla IF12,761:a DM
3Izabella Ripsweden -00Huddinge AIS13,40
4Felicia Kölvall -00Flens FS13,462:a DM

    KVINNOR 200 M    Vind +1,7  
1Linnea Tillman -98IFK Helsingborg25,54
2Felicia Kölvall -00Flens FS27,471:a DM

    KVINNOR 800 M      
1Vy Nguyen -00Ärla IF2.42,791:a DM

    KVINNOR STAV      
1Alva Sundin -01Täby IS3,73
2Tilda Kapell -01Hammarby IF3,43
3Hilma Hindsberg -02Kvarnsvedens GoIF3,33
4Jenny Rosén -72Nyköpings BIS2,931:a DM
-Louise Kvarforth -98Västerås FKDNS

    KVINNOR LÄNGD      
1Victoria Alméren Hansson -99Hammarby IF5,46-2,5
2Izabella Ripsweden -00Huddinge AIS5,27+0,3
3Carolina Söderbom -99Ärla IF5,27-1,41:a DM
-Josefine Lundvall -99Täby ISDNS

    KVINNOR TRESTEG      
1Sanna Nygård -Vasa IF, Finland13,62+3,913,28 +1,8
2Jasmin Sabir -92Hammarby IF12,30+2,4
3Sofie Moroni -04Råby-Rekarne FIF9,11+3,38,69 +0,0
4Nora Granström -04Råby-Rekarne FIF8,81+3,78,54 +1,1

    KVINNOR KULA 4,0      
1Nina Björkman -98Västerås FK12,08
2Emilia Stenström -97Huddinge AIS11,17

    KVINNOR SLÄGGA 4,0      
1Grete Ahlberg -98Hammarby IF65,55
2Kristina Andersson -91Råby-Rekarne FIF54,74
3Hanna Mårtensson -96Turebergs FK54,08
4Nina Björkman -98Västerås FK49,40
5Madelen Fahlstedt -83IFK Lidingö47,25
6Susanne Lindefalk -69Hammarby IF21,19
-Amanda Kaarna -00Södertälje IFDNS

    KVINNOR SPJUT 600      
1Elisabeth Lithell -90KFUM Örebro Friidrott50,58
2Emilia Stenström -97Huddinge AIS36,28
3Eunice Nilsson -98Thorén Track and Field Örebro35,62
-Susanne Lindefalk -69Hammarby IFDNS
-Amanda Kaarna -00Södertälje IFDNS

    F17 100 M  HEAT 1  Vind +0,2  
1Maja Åskag -02Råby-Rekarne FIF12,90Final
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro Friidrott13,06Final
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro Friidrott13,29Final
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro Friidrott13,32Final
5Caroline Cedergren -02Hellas Friidrott13,76Final
6Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC14,13
7Emelie Forsberg -02Huddinge AIS14,61

    F17 100 M  HEAT 2  Vind -2,2  
1Ella Hagman -02Huddinge AIS12,85Final
2Elwira Ripsweden -02Huddinge AIS13,21Final
3Sofia Bertilsson -02Eskilstuna FI13,40Final
4Tyra Johansson -02Bålsta IK13,79
5Lea Jogic -01Huddinge AIS14,28
6Emilia Merkell -02Gefle IF14,81

    F17 100 M  FINAL  Vind -0,1  
1Ella Hagman -02Huddinge AISIngen tid
2Maja Åskag -02Råby-Rekarne FIFIngen tid
3Elwira Ripsweden -02Huddinge AISIngen tid
4Sofia Bertilsson -02Eskilstuna FIIngen tid
5Caroline Cedergren -02Hellas FriidrottIngen tid
-Moa Eklundh -01KFUM Örebro FriidrottDNF
-Ida Pettersson -02KFUM Örebro FriidrottDNS
-Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro FriidrottDNS

    F17 200 M    Vind +0,2  
1Maja Åskag -02Råby-Rekarne FIF26,681:a DM
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro Friidrott27,42
3Walda Jonsson -01Eskilstuna FI28,312:a DM
4Caroline Cedergren -02Hellas Friidrott28,60
5Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC29,96
6Ida Fundberg -02Ärla IF30,573:a DM

    F17 800 M      
1Emelie Forsberg -02Huddinge AIS2.48,04

    F17 STAV      
1Lea Jogic -01Huddinge AIS2,53
2Ylva Björnsjö -02Huddinge AIS2,43
3Emelie Forsberg -02Huddinge AIS2,23

    F17 LÄNGD      
1Sofia Bertilsson -02Eskilstuna FI5,02+1,2
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro Friidrott4,92+0,5
3Tyra Johansson -02Bålsta IK4,67+0,2
4Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC4,35+1,74,25
5Emilia Merkell -02Gefle IF4,35+1,14,21
-Emily Capobianco -01KFUM Örebro FriidrottIGF
-Filippa Granåsen -02Täby ISDNS

    F17 KULA 3,0      
1Ella Hagman -02Huddinge AIS10,09
2Lea Jogic -01Huddinge AIS9,63
3Ebba Melin -02Katrineholms SK8,591:a DM
4Simone Salida -02Södertälje IF6,602:a DM
-Janne Åkerblom -62IFK Lidingö8,28Utom tävlan 7,26kg
-Amanda Fridberg -02IF Göta KarlstadDNS

    F17 SLÄGGA 3,0      
1Hillevi Carlsson -02Falu IK61,27
2Jennifer Andersson -01Västerås FK52,63
3Hannah Luxemburg -02Täby IS51,20
4Linnéa Molander -01IFK Tumba48,11
5Linnea Westerberg -01Bålsta IK47,35
6Maj Yngveson -02Västerås FK46,82
7Tilde Jönsson -02Linköpings GIF43,71
8Alexandra Nilsson -02Götlunda IF42,72
9Maja Åkerblom -02Västerås FK42,59
10Elin Jansson -02Västerås FK36,93
11Ida Eriksson -02SLK Oxelösund32,131:a DM
12Emilia Merkell -02Gefle IF27,09
13Simone Salida -02Södertälje IF19,352:a DM
-Amanda Fridberg -02IF Göta KarlstadDNS
-Anna Götberg -01Västerås FKDNS

    F17 SPJUT 500      
1Emelie Eklund -01Nyköpings BIS39,151:a DM
2Linnea Westerberg -01Bålsta IK35,22
3Sarah Olsson -02Turebergs FK32,98
4Ebba Melin -02Katrineholms SK24,222:a DM
5Ylva Björnsjö -02Huddinge AIS20,08
-Amanda Fridberg -02IF Göta KarlstadDNS

    F15 80 M    Vind +0,0  
1Amanda Eklund -03Nyköpings BIS11,141:a DM
2Hedda Folkhage -03Turebergs FK11,17
3Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI11,442:a DM
4Tea Husberg -03IFK Strängnäs11,613:a DM
5Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS12,054:a DM
6Grynet Hesselberg -04IFK Strängnäs12,855:a DM

    F15 200 M    Vind -1,4  
1Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI28,931:a DM
2Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF29,672:a DM
3Tea Husberg -03IFK Strängnäs30,063:a DM
4Cecilia Ankarfjord Lundin -03IFK Strängnäs30,534:a DM
5Natalie Lindén -03Katrineholms SK31,175:a DM
6Sofie Moroni -04Råby-Rekarne FIF32,476:a DM

    F15 800 M      
1Meja Larsson -04Eskilstuna FI2.35,491:a DM
2Cecilia Ankarfjord Lundin -03IFK Strängnäs2.36,482:a DM
3Nora Granström -04Råby-Rekarne FIF2.40,073:a DM
4Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS2.47,964:a DM
5Natalie Lindén -03Katrineholms SK3.06,205:a DM

    F15 STAV      
1Lina Magnusson -03Nyköpings BIS2,331:a DM
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF2,03
-Hanna Löfgren -03Nyköpings BISDNS
-Clara Bolund -04Eskilstuna FIDNS

    F15 LÄNGD      
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,95+0,6
2Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI4,84+0,21:a DM
3Tuva Wikman -03KFUM Arvika Friidrott4,82+2,0
4Amanda Eklund -03Nyköpings BIS4,66+0,42:a DM
5Cecilia Ankarfjord Lundin -03IFK Strängnäs4,50+1,83:a DM
6Tea Husberg -03IFK Strängnäs4,38+0,04:a DM
7Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF4,08+1,15:a DM
8Sofie Moroni -04Råby-Rekarne FIF3,97+1,26:a DM
9Natalie Lindén -03Katrineholms SK3,96-1,77:a DM
10Lina Magnusson -03Nyköpings BIS3,89-1,58:a DM
11Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS3,75+0,69:a DM
12Alva Selinder -03Nyköpings BIS3,68+1,510:a DM
13Nora Granström -04Råby-Rekarne FIF3,67+1,411:a DM
-Caitlin Rorabaugh -03Gefle IFIGF
-Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIFDNS

    F15 KULA 3,0      
1Linn Gabrielli-Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF11,611:a DM
2Hanna Bertilsson -04Eskilstuna FI10,862:a DM
3Amanda Eklund -03Nyköpings BIS10,063:a DM
4Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF9,394:a DM
5Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF9,22
6Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS7,535:a DM

    F15 SLÄGGA 3,0      
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF37,60
2Linn Gabrielli-Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF33,061:a DM
3Rebecka Essman -03Råby-Rekarne FIF32,442:a DM
4Amanda Jönsson -04Linköpings GIF31,45
5Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF27,303:a DM
6Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS24,304:a DM
7Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF22,51
8Amanda Eklund -03Nyköpings BIS22,345:a DM
9Alva Selinder -03Nyköpings BIS21,186:a DM
10Hanna Bertilsson -04Eskilstuna FI21,097:a DM

    F15 SPJUT 500      
1Linn Gabrielli-Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF30,601:a DM
2Amanda Eklund -03Nyköpings BIS27,962:a DM
3Lina Magnusson -03Nyköpings BIS27,683:a DM
4Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS25,644:a DM
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF21,60
6Alva Selinder -03Nyköpings BIS18,535:a DM
-Caitlin Rorabaugh -03Gefle IFDNS

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +0,2  
1Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS8,99Final
2Natalia Sahlman -05IFK Lidingö9,03Final
3Evelina Orre-Swärdborn -06Nyköpings BIS10,00Final
4Filippa Zellin -06IFK Strängnäs10,39

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +1,8  
1Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,66Final
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF8,90Final
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF9,26Final
4Frida Nyström -05Hammarby IF9,47Final
5Tyra Skoog -06Katrineholms SK9,87Final

    F13 60 M  FINAL  Vind +1,3  
1Ronja Magnusson -05Valbo AIFIngen tid
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IFIngen tid
3Alice Enetjärn -06Nyköpings BISIngen tid
4Natalia Sahlman -05IFK LidingöIngen tid
5Frida Nyström -05Hammarby IFIngen tid
6Astrid Cyrus -05Hammarby IFIngen tid
7Tyra Skoog -06Katrineholms SK9,63
8Evelina Orre-Swärdborn -06Nyköpings BIS9,92

    F13 60 M EXTRALOPP    Vind +1,3  
1Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF8,82
2Natalia Sahlman -05IFK Lidingö9,20
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF9,33
4Frida Nyström -05Hammarby IF9,45

    F13 200 M    Vind +2,1  
1Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS29,861:a DM
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF29,87
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF30,09
4Elin Lönnqvist -06Ärla IF31,362:a DM
5Frida Nyström -05Hammarby IF32,33
6Tyra Skoog -06Katrineholms SK32,513:a DM
7Evelina Orre-Swärdborn -06Nyköpings BIS32,814:a DM

    F13 600 M  Sprang tillsammans med P13    
1Alice Magnell-Millan -05Tjalve IF Norrköping1.42,96
2Natalia Sahlman -05IFK Lidingö1.49,17
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF1.55,98
4Tyra Skoog -06Katrineholms SK1.58,371:a DM
5Frida Nyström -05Hammarby IF2.01,10
6Evelina Orre-Swärdborn -06Nyköpings BIS2.05,182:a DM

    F13 LÄNGD ZON      
1Ronja Magnusson -05Valbo AIF4,87+0,3
2Alva Nylander -05Valbo AIF4,66+2,34,50 +0,9
3Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF4,40+0,71:a DM
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS4,13+0,42:a DM
5Natalia Sahlman -05IFK Lidingö4,12+1,64,11 -0,2
6Astrid Cyrus -05Hammarby IF4,12+1,64,07 +1,0
7Evelina Orre-Swärdborn -06Nyköpings BIS3,92+1,93:a DM
8Filippa Zellin -06IFK Strängnäs3,39+0,74:a DM

    F13 KULA 2,0      
1Alva Nylander -05Valbo AIF11,13
2Hanna Gabrielli-Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF11,111:a DM
3Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS8,212:a DM
4Desiree Essman -06Råby-Rekarne FIF8,073:a DM
5Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS7,614:a DM
6Frida Nyström -05Hammarby IF6,87

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Hanna Gabrielli-Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF35,691:a DM
2Alva Nylander -05Valbo AIF31,98
3Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF27,56
4Elin Lönnqvist -06Ärla IF24,822:a DM
5Emma Jönsson -07Linköpings GIF20,83
6Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS15,073:a DM
7Desiree Essman -06Råby-Rekarne FIF14,45

    F13 SPJUT 400      
1Ronja Magnusson -05Valbo AIF28,43
2Hanna Gabrielli-Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF27,711:a DM
3Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS16,172:a DM
4Tyra Skoog -06Katrineholms SK14,853:a DM
5Evelina Orre-Swärdborn -06Nyköpings BIS14,504:a DM

    F11 60 M  Tillsammans med P11  Vind +0,7  
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF8,93
2Stina Samuelsson -07Södertälje IF10,09
3Aya Albedri -07Eskilstuna FI10,65

    F11 600 M  Tillsammans med P11    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1.53,59
2Stina Samuelsson -07Södertälje IF2.30,69

    F11 LÄNGD ZON      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF4,19+0,0
2Stina Samuelsson -07Södertälje IF3,36+0,0

    F11 BOLLKAST      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF31,37
2Stina Samuelsson -07Södertälje IF19,97
3Emma Jönsson -07Linköpings GIF14,05

    F9 60 M    Vind +0,0  
1Nora Jonsson Forsberg -09Västerås FK9,97
2Stina Östholm -09Eskilstuna FI10,09
3Cornelia Cedergren -09Kungsängen FK10,26
4Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI10,37
5Esmeralda Karlsson-Evertsson -09Råby-Rekarne FIF10,79
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,59

    F9 400 M      
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI1.23,63
2Cornelia Cedergren -09Kungsängen FK1.25,31
3Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI1.30,85
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1.31,89

    F9 LÄNGD ZON      
1Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI3,58+1,6
2Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,55+2,13,46 -0,9
3Nora Jonsson Forsberg -09Västerås FK3,20+0,3
4Cornelia Cedergren -09Kungsängen FK3,06+0,3
5Esmeralda Karlsson-Evertsson -09Råby-Rekarne FIF3,05+1,7
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,84+0,8
-Teorella Jönsson -09Linköpings GIFDNS

    F9 BOLLKAST      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI28,16
2Stina Östholm -09Eskilstuna FI18,10
3Nora Jonsson Forsberg -09Västerås FK16,73
4Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI15,06
5Teorella Jönsson -09Linköpings GIF12,91

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram