Resultat Ungdomsspelen 30 mars 2018      
    Plats: MunktellArenan, Eskilstuna      
    Tävlingsledare: Kristina Andersson      
             
    P15 60 M        
1   Erik Wrede -03 Råby-Rekarne FIF 7,81    
2   Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 8,07    
3   Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 8,20    
4   Tim Engqvist -04 IFK Tumba 8,25    
5   Mohammed Ibrahim -04 Eskilstuna FI 9,13    
6   Viktor Lundqvist -04 Upsala IF 9,63    
             
    P15 1000 M Sprang med F15      
1   Mohammed Ibrahim -04 Eskilstuna FI 3.13,23    
             
    P15 60 M HÄCK        
1   Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 9,43    
2   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 9,69    
3   Tim Engqvist -04 IFK Tumba 10,06    
             
    P15 HÖJD        
1   Viktor Lundqvist -04 Upsala IF 1,42    
             
    P15 LÄNGD        
1   Erik Wrede -03 Råby-Rekarne FIF 5,84    
2   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 5,62    
3   Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 5,34    
4   Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 5,29    
5   Tim Engqvist -04 IFK Tumba 4,41    
             
    P15 TRESTEG        
1   Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 10,91    
             
    P15 KULA 4,0        
1   Viktor Rydåker -03 Örbyhus IF 12,54    
             
    P13 60 M HEAT 1      
1   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 8,58 Final  
2   William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 9,02 Final  
3   Elis Gemzell -05 Örbyhus IF 9,22 Final  
4   Liam Helén -05 Örbyhus IF 9,45    
5   Johan Runesson -05 Fjugelsta IF 9,60    
6   Axel Nilsson -05 Bålsta IK 9,61    
             
    P13 60 M HEAT 2      
1   Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 8,13 Final  
2   Nicklas Östlund -05 IFK Lidingö 8,97 Final  
3   Albin Mälman -05 Götlunda IF 9,35 Final  
4   Said Shamkatov -05 Flens FS 9,36    
5   Markus Andersson -05 Västerås FK 9,39    
             
    P13 60 M FINAL      
1   Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 8,16    
2   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 8,67    
3   Nicklas Östlund -05 IFK Lidingö 8,90    
4   William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 9,10    
5   Elis Gemzell -05 Örbyhus IF 9,37    
6   Albin Mälman -05 Götlunda IF 9,42    
             
    P13 800 M        
1   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 2.32,25    
2   Nicklas Östlund -05 IFK Lidingö 2.36,14    
3   Markus Andersson -05 Västerås FK 2.39,32    
-   Said Shamkatov -05 Flens FS DNF    
             
    P13 60 M HÄCK        
1   Linus Jönsson -05 Tjalve IF Norrköping 10,39    
2   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 10,97    
3   Axel Nilsson -05 Bålsta IK 11,39    
4   Ivan Rakuljic -05 Enköpings AI 11,93    
5   Gustav Rydåker -05 Örbyhus IF 13,17    
             
    P13 HÖJD        
1   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 1,50    
2   Ivan Rakuljic -05 Enköpings AI 1,38    
3   Axel Nilsson -05 Bålsta IK 1,30    
4   Said Shamkatov -05 Flens FS 1,20    
-   Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö DNS    
-   Leon Hed -05 Eskilstuna FI DNS    
             
    P13 LÄNGD ZON        
1   Jonathan Lämsä -05 Råby-Rekarne FIF 5,35    
2   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 5,03    
3   Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 4,55    
4   Elis Gemzell -05 Örbyhus IF 4,40    
5   Axel Nilsson -05 Bålsta IK 4,36    
6   William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 4,25    
7   Gustav Rydåker -05 Örbyhus IF 4,08    
8   Ivan Rakuljic -05 Enköpings AI 4,03    
9   Liam Helén -05 Örbyhus IF 4,01    
10   Said Shamkatov -05 Flens FS 3,97    
11   Albin Mälman -05 Götlunda IF 3,90    
-   Nicklas Östlund -05 IFK Lidingö DNS    
-   Leon Hed -05 Eskilstuna FI DNS    
-   William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF DNS    
-   Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö DNS    
             
    P13 TRESTEG ZON        
1   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 10,05    
2   Elis Gemzell -05 Örbyhus IF 9,81    
3   Markus Andersson -05 Västerås FK 9,24    
4   William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF 8,80    
5   Liam Helén -05 Örbyhus IF 8,59    
6   Axel Nilsson -05 Bålsta IK 8,37    
7   Johan Runesson -05 Fjugelsta IF 7,65    
-   Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö DNS    
             
    P13 KULA 3,0        
1   Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 11,41    
2   Teodor Wallén -05 Götlunda IF 11,12    
3   Mikola Ahlgren -05 Västerås FK 9,59    
4   Johan Runesson -05 Fjugelsta IF 9,08    
5   Gustav Rydåker -05 Örbyhus IF 8,00    
6   Said Shamkatov -05 Flens FS 7,56    
-   Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö DNS    
             
    P12 60 M HEAT 1      
1   Eilas Kapell -06 Hammarby IF 8,39 Final  
2   Filip Olsson -06 Bromma IF 8,65 Final  
3   Edvin Sidwall -06 Täby IS 8,66 Final  
4   Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 9,29 Final  
5   Benjamin Bodin -06 Säters IF 9,55    
6   Oskar Jansson -06 Alunda SK 9,90    
             
    P12 60 M HEAT 2      
1   William Loqvist -06 Hammarby IF 8,80 Final  
2   Filip Herre -06 Hammarby IF 8,94 Final  
3   John Bäck -06 Turebergs FK 9,32    
4   Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 9,81    
5   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,17    
-   Elias Dahlström -06 Täby IS DNS    
             
    P12 60 M FINAL      
1   Eilas Kapell -06 Hammarby IF 8,28    
2   Edvin Sidwall -06 Täby IS 8,61    
3   Filip Olsson -06 Bromma IF 8,63    
4   William Loqvist -06 Hammarby IF 8,76    
5   Filip Herre -06 Hammarby IF 9,02    
6   Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 9,21    
             
    P12 800 M        
1   John Bäck -06 Turebergs FK 2.36,87    
2   Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 2.49,44    
3   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 2.50,82    
4   Samir Fekari -06 Bålsta IK 3.17,52    
-   Martin Bergström -08 Turebergs FK 3.05,59 Utom tävlan
             
    P12 60 M HÄCK HEAT 1      
1   John Bäck -06 Turebergs FK 10,82 Final  
2   Elias Dahlström -06 Täby IS 11,40 Final  
3   Edvin Sidwall -06 Täby IS 11,47 Final  
-   Joel Bäck -08 Turebergs FK 13,64 Utom tävlan
             
    P12 60 M HÄCK HEAT 2      
1   Filip Olsson -06 Bromma IF 10,19 Final  
2   Filip Herre -06 Hammarby IF 11,33 Final  
3   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 14,11 Final  
             
    P12 60 M HÄCK FINAL      
1   Filip Olsson -06 Bromma IF 10,30    
2   Filip Herre -06 Hammarby IF 10,40    
3   John Bäck -06 Turebergs FK 10,70    
4   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 14,15    
-   Edvin Sidwall -06 Täby IS DQ F4.13.6.1
-   Elias Dahlström -06 Täby IS DNS    
             
    P12 HÖJD        
1   Eilas Kapell -06 Hammarby IF 1,38    
2   Filip Herre -06 Hammarby IF 1,30    
3   Edvin Sidwall -06 Täby IS 1,30    
4   John Bäck -06 Turebergs FK 1,30    
5   Oskar Jansson -06 Alunda SK 1,25    
6   William Loqvist -06 Hammarby IF 1,25    
-   Filip Olsson -06 Bromma IF DNS    
-   Norbert Druga -06 Eskilstuna FI DNS    
             
    P12 LÄNGD ZON        
1   Filip Olsson -06 Bromma IF 4,68    
2   John Bäck -06 Turebergs FK 4.51    
3   Edvin Sidwall -06 Täby IS 4,48    
4   Norbert Druga -06 Eskilstuna FI 3,98    
5   Oskar Jansson -06 Alunda SK 3,95    
6   Benjamin Bodin -06 Säters IF 3,77    
7   Samir Fekari -06 Bålsta IK 3,25    
8   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 3,15    
-   William Loqvist -06 Hammarby IF DNS    
-   Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF DNS    
-   Elias Dahlström -06 Täby IS DNS    
             
    P12 TRESTEG ZON        
1   Eilas Kapell -06 Hammarby IF 11,09    
2   John Bäck -06 Turebergs FK 10,27    
3   William Loqvist -06 Hammarby IF 9,53    
4   Edvin Sidwall -06 Täby IS 9,09    
5   Oskar Jansson -06 Alunda SK 8,70    
6   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 7,98    
-   Filip Olsson -06 Bromma IF DNS    
-   Elias Dahlström -06 Täby IS DNS    
-   Norbert Druga -06 Eskilstuna FI DNS    
             
    P12 KULA 3,0        
1   Elias Dahlström -06 Täby IS 8,48    
2   Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 8,47    
3   Benjamin Bodin -06 Säters IF 8,00    
4   Samir Fekari -06 Bålsta IK 5,53    
-   Jakob Bergström -06 Turebergs FK DNS    
-   William Loqvist -06 Hammarby IF DNS    
             
    P11 60 M HEAT 1      
1   Adrian Kylington -07 Hammarby IF 8,83 Final  
2   Philip Persson -07 Danderyds SK 9,15 Final  
3   Ivan Nilsson -07 Bålsta IK 10,12    
4   Max Wiman -07 Bålsta IK 10,50    
5   Jonathan Danielsson -07 Säters IF 11,49    
             
    P11 60 M HEAT 2      
1   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK 8,75 Final  
2   Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 9,23 Final  
3   Oliver Persson -07 Danderyds SK 9,24 Final  
4   Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,26 Final  
5   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,38    
6   Arvid Tiberg -07 Turebergs FK 9,43    
             
    P11 60 M FINAL      
1   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK 8,63    
2   Adrian Kylington -07 Hammarby IF 8,69    
3   Philip Persson -07 Danderyds SK 9,14    
4   Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 9,25    
5   Oliver Persson -07 Danderyds SK 9,28    
6   Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,35    
             
    P11 600 M        
1   Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 1.53,59    
2   Philip Persson -07 Danderyds SK 1.54,97    
3   Oliver Persson -07 Danderyds SK 1.56,04    
4   Ivan Nilsson -07 Bålsta IK 2.11,31    
-   Arvid Tiberg -07 Turebergs FK DNS    
             
    P11 HÖJD        
1   Simon Lindström -07 Turebergs FK 1,45    
2   Ivan Nilsson -07 Bålsta IK 1,35    
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1,35    
4   Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 1,35    
5   Arvid Tiberg -07 Turebergs FK 1,23    
6   Max Wiman -07 Bålsta IK 1,10    
-   Casper Koskela -07 Eskilstuna FI DNS    
             
    P11 LÄNGD ZON        
1   Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 4,49 4,37  
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 4,49 4,35  
3   Simon Lindström -07 Turebergs FK 4,37    
4   Arvid Tiberg -07 Turebergs FK 4,02    
5   Oliver Persson -07 Danderyds SK 4,00    
6   Philip Persson -07 Danderyds SK 3,86    
7   Ivan Nilsson -07 Bålsta IK 3,69    
8   Max Wiman -07 Bålsta IK 3,46    
9   Jonathan Danielsson -07 Säters IF 2,83    
-   Adrian Kylington -07 Hammarby IF DNS    
-   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK DNS    
             
    P11 KULA 2,0        
1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 10,15    
2   Adrian Kylington -07 Hammarby IF 8,91    
3   Isak Aren -07 Råby-Rekarne FIF 7,84    
4   Simon Lindström -07 Turebergs FK 7,73    
5   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK 7,64    
6   Ivan Nilsson -07 Bålsta IK 7,39    
7   Oliver Persson -07 Danderyds SK 7,04    
8   Arvid Tiberg -07 Turebergs FK 6,73    
9   Max Wiman -07 Bålsta IK 6,51    
10   Philip Persson -07 Danderyds SK 6,13    
11   Jonathan Danielsson -07 Säters IF 4,82    
-   Casper Koskela -07 Eskilstuna FI DNS    
             
    P10 60 M HEAT 1      
1   Martin Bergström -08 Turebergs FK 9,84 Final  
2   Erik Jansson -08 Kungsängen FK 10,32 Final  
3   Filip Egrér -08 Flens FS 10,55 Final  
4   Emil Johansson -08 IFK Kristinehamn 11,34    
-   Christoffer Asplund -08 Eskilstuna FI DNF    
             
    P10 60 M HEAT 2      
1   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 10,09 Final  
2   Joel Bäck -08 Turebergs FK 10,37 Final  
3   Viktor Munter -08 SLK Oxelösund 10,56 Final  
4   Oscar Karlsson -08 Nyköpings BIS 11,05    
-   Evert Östlind -08 Åkersberga SK DNS    
             
    P10 60 M FINAL      
1   Martin Bergström -08 Turebergs FK 9,76    
2   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 10,04    
3   Joel Bäck -08 Turebergs FK 10,11    
4   Erik Jansson -08 Kungsängen FK 10,23    
5   Viktor Munter -08 SLK Oxelösund 10,35    
6   Filip Egrér -08 Flens FS 10,49    
             
    P10 600 M        
1   Martin Bergström -08 Turebergs FK 2.05,83    
2   Sten Hellmark -08 IFK Strängnäs 2.11,78    
3   Evert Östlind -08 Åkersberga SK 2.15,52    
4   Joel Bäck -08 Turebergs FK 2.17,19    
5   Filip Egrér -08 Flens FS 2.21,88    
6   Viktor Munter -08 SLK Oxelösund 2.22,04    
7   Emil Johansson -08 IFK Kristinehamn 2.37,34    
             
    P10 HÖJD        
1   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 1,26    
-   Anton Pranjic -09 IFK Kristinehamn 1,05 Utom tävlan
-   Carl Grindange -09 Turebergs FK 1,00 Utom tävlan
-   Harald Wikstrand -08 IF Hagen DNS    
             
    P10 LÄNGD ZON        
1   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 3,58    
2   Joel Bäck -08 Turebergs FK 3,50    
3   Martin Bergström -08 Turebergs FK 3,42    
4   Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 3,24    
5   Viktor Munter -08 SLK Oxelösund 3,15    
6   Oscar Karlsson -08 Nyköpings BIS 2,88    
7   Erik Jansson -08 Kungsängen FK 2,87    
8   Filip Egrér -08 Flens FS 2,86    
9   Emil Johansson -08 IFK Kristinehamn 2,57    
-   William Daun -09 Katrineholms SK 3,91 Utom tävlan
-   Ivar Olsson -09 Bromma IF 3,72 Utom tävlan
-   Carl Grindange -09 Turebergs FK 3,51 Utom tävlan
-   Anton Pranjic -09 IFK Kristinehamn 3,12 Utom tävlan
-   Ivan Johansson -09 IFK Kristinehamn 2,67 Utom tävlan
-   Oliver Persson -08 Nyköpings BIS DNS    
             
    P10 KULA 2,0        
1   Oliver Persson -08 Nyköpings BIS 8,66    
2   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 7,34    
3   Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 6,78    
4   Erik Jansson -08 Kungsängen FK 6,31    
5   Martin Bergström -08 Turebergs FK 6,21    
6   Joel Bäck -08 Turebergs FK 6,12    
7   Oscar Karlsson -08 Nyköpings BIS 5,24    
8   Emil Johansson -08 IFK Kristinehamn 3,70    
-   Harald Wikstrand -08 IF Hagen DNS    
             
    P9 60 M HEAT 1      
1   William Daun -09 Katrineholms SK 9,39 Final  
2   Ivar Olsson -09 Bromma IF 9,67 Final  
3   Carl Grindange -09 Turebergs FK 9,72 Final  
4   Anton Pranjic -09 IFK Kristinehamn 10,64    
5   Ivan Johansson -09 IFK Kristinehamn 11,28    
             
    P9 60 M HEAT 2      
1   Gustav Yngström -09 Mälarö SOK 9,36 Final  
2   Benjamin Blomqvist -09 Eskilstuna FI 10,17 Final  
3   Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 10,19    
4   Nore Eklöf -09 Örbyhus IF 10,26    
             
    P9 60 M HEAT 3      
1   Felix Sjögren -09 Katrineholms SK 10,11 Final  
2   Gus Gustavsson -09 IFK Gnesta 10,52    
3   Simon Forsberg -09 IK Westmannia 11,80    
4   Hector Hesselberg -09 IFK Strängnäs 11,84    
             
    P9 60 M FINAL      
1   William Daun -09 Katrineholms SK 9,19    
2   Gustav Yngström -09 Mälarö SOK 9,25    
3   Ivar Olsson -09 Bromma IF 9,53    
4   Carl Grindange -09 Turebergs FK 9,77    
5   Felix Sjögren -09 Katrineholms SK 9,85    
6   Benjamin Blomqvist -09 Eskilstuna FI 10,15    
             
    P9 400 M        
1   William Daun -09 Katrineholms SK 1.15,16    
2   Ivar Olsson -09 Bromma IF 1.23,75    
3   Felix Sjögren -09 Katrineholms SK 1.25,23    
4   Carl Grindange -09 Turebergs FK 1.25,25    
5   Nore Eklöf -09 Örbyhus IF 1.35,57    
6   Ivan Johansson -09 IFK Kristinehamn 1.36,44    
7   Anton Bånkestad -09 Eskilstuna FI 1.36,92    
             
    P9 KULA 2,0        
1   Gustav Yngström -09 Mälarö SOK 6,53    
2   Benjamin Blomqvist -09 Eskilstuna FI 5,87    
3   Anton Pranjic -09 IFK Kristinehamn 5,69    
4   Ivar Olsson -09 Bromma IF 5,60    
5   Alexander Brändeborn -09 Råby-Rekarne FIF 5,55    
6   Nore Eklöf -09 Örbyhus IF 5,26    
7   Carl Grindange -09 Turebergs FK 5,18    
8   Gus Gustavsson -09 IFK Gnesta 5,12    
9   William Daun -09 Katrineholms SK 4,90    
10   Anton Bånkestad -09 Eskilstuna FI 3,82    
             
    P8 60 M        
1   Eliah Hallberg Hossain -10 Turebergs FK 9,87    
2   Arvid Lindholm -10 IK Westmannia 9,99    
3   Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 10,33    
4   Henrik Östlind -10 Åkersberga SK 10,41    
5   Theodor Persson -10 Nyköpings BIS 10,56    
6   Leonard Hellmark -10 IFK Strängnäs 11,62    
             
    P8 400 M        
1   Arvid Lindholm -10 IK Westmannia 1.26,87    
2   Henrik Östlind -10 Åkersberga SK 1.27,37    
3   Leonard Hellmark -10 IFK Strängnäs 1.29,35    
             
    P8 KULA 2,0        
1   Theodor Persson -10 Nyköpings BIS 6,13    
2   Henrik Östlind -10 Åkersberga SK 4,91    
3   Ali Al-Joburi -10 Eskilstuna FI 4,55    
4   Eliah Hallberg Hossain -10 Turebergs FK 4,25    
5   Melker Israelsson -10 Eskilstuna FI 4,24    
             
    P7 60 M        
1   Sebastian Jansson -11 Flens FS 11,13    
2   Liam Olsson -11 IF Göta Karlstad 11,37    
3   Vilmer Eriksson -11 Råby-Rekarne FIF 11,70    
4   Elias Bånkestad -11 Eskilstuna FI 13,05    
5   Edvin Tiberg -13 Turebergs FK 13,27    
6   Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK 16,47    
             
    P7 200 M        
1   Sebastian Jansson -11 Flens FS 40,26    
2   Liam Olsson -11 IF Göta Karlstad 40,62    
3   Elias Bånkestad -11 Eskilstuna FI 46,43    
4   Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK 1.08,44    
             
    P7 KULA 2,0        
1   Liam Olsson -11 IF Göta Karlstad 3,33    
2   Elias Bånkestad -11 Eskilstuna FI 2,11    
3   Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK 1,72    
-   Sebastian Jansson -11 Flens FS DNS    
             
    F15 60 M HEAT 1      
1   Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 8,57 Final  
2   Nova Fogelqvist -04 Motala AIF 8,78 Final  
3   Agnes Hanell -04 IFK Tumba 8,82    
4   Patricia Thelin -03 IFK Kristinehamn 9,70    
5   Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn 9,78    
             
    F15 60 M HEAT 2      
1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 8,54 Final  
2   Isabelle Pettersson -03 Tullinge Friidrott 8,73 Final  
3   Clara Bolund -04 Eskilstuna FI 9,75    
4   Valentina Murillo -04 Eskilstuna FI 10,18    
             
    F15 60 M HEAT 3      
1   Clara Spangenberg -04 Upsala IF 8,48 Final  
2   Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 8,51 Final  
3   Sofi Moroni -04 Råby-Rekarne FIF 9,12    
4   Alicia Larsten -04 IFK Lidingö 9,27    
5   Grynet Hesselberg -04 IFK Strängnäs 9,87    
             
    F15 60 M FINAL      
1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 8,46    
2   Clara Spangenberg -04 Upsala IF 8,47    
3   Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 8,55    
4   Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 8,68    
5   Isabelle Pettersson -03 Tullinge Friidrott 8,72    
6   Nova Fogelqvist -04 Motala AIF 8,78    
             
    F15 1000 M Sprang med P15      
1   Agnes Hanell -04 IFK Tumba 3.14,56    
2   Alicia Larsten -04 IFK Lidingö 3.20,98    
3   Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 3.23,18    
4   Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF 3.29,98    
             
    F15 60 M HÄCK HEAT 1      
1   Sara Winberg -04 Täby IS 9,18 Final  
2   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 9,83 Final  
3   Agnes Hanell -04 IFK Tumba 10,29 Final  
4   Patricia Thelin -03 IFK Kristinehamn 12,68 Final  
             
    F15 60 M HÄCK HEAT 2      
1   Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 10,71 Final  
2   Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 11,77 Final  
3   Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn 12,98    
             
    F15 60 M HÄCK FINAL      
1   Sara Winberg -04 Täby IS 9,22    
2   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 9,82    
3   Agnes Hanell -04 IFK Tumba 10,20    
4   Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 10,81    
5   Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 11,42    
6   Patricia Thelin -03 IFK Kristinehamn 12,25    
             
    F15 HÖJD        
1   Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 1,54    
2   Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI 1,51    
3   Natalie Persson -03 Katrineholms SK 1,39    
4   Isabelle Pettersson -03 Tullinge Friidrott 1,39    
5   Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF 1,36    
6   Valentina Murillo -04 Eskilstuna FI 1,15    
-   Alice Åsell -04 Västerås FK DNS    
             
    F15 LÄNGD        
1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 4,87    
2   Nova Fogelqvist -04 Motala AIF 4,39    
3   Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 4,38    
4   Sofi Moroni -04 Råby-Rekarne FIF 4,07    
5   Linnéa Thelin -03 IFK Kristinehamn 3,62    
6   Patricia Thelin -03 IFK Kristinehamn 3,43 3,36  
7   Valentina Murillo -04 Eskilstuna FI 3,43 3,34  
8   Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn 3,42    
-   Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI DNS    
-   Lia Cederberg -04 Täby IS DNS    
             
    F15 TRESTEG        
1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 10,71    
2   Clara Spangenberg -04 Upsala IF 9,55    
3   Agnes Hanell -04 IFK Tumba 9,54    
4   Nora Granström -04 Råby-Rekarne FIF 9,32    
5   Nova Fogelqvist -04 Motala AIF 9,30    
6   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 9,05    
7   Natalie Lindén -03 Katrineholms SK 8,88    
8   Sofi Moroni -04 Råby-Rekarne FIF 8,40    
-   Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn IGF    
-   Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna FI DNS    
-   Alice Åsell -04 Västerås FK DNS    
             
    F15 KULA 3,0        
1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 10,45    
2   Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 10,09    
3   Vilma Stolpe -04 Götlunda IF 9,44    
4   Natalie Persson -03 Katrineholms SK 8,90    
5   Valentina Murillo -04 Eskilstuna FI 7,69    
6   Clara Bolund -04 Eskilstuna FI 6,91    
-   Norah Lind -05 Tyresö FK 9,68 Utom tävlan
-   Hanna Bertilsson -04 Eskilstuna FI DNS    
             
    F13 60 M HEAT 1      
1   Ida Egnell -05 IFK Lidingö 8,63 A-final
2   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 9,20    
3   Ruth Eklöf -05 Örbyhus IF 9,21    
4   Ida Palm -05 Åkersberga SK 9,68    
5   Svea Eklundh -05 Motala AIF 9,76    
             
    F13 60 M HEAT 2      
1   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 8,58 A-final
2   Lina Ånstad -05 Motala AIF 8,59 A-final
3   Indra Ek Ellingsen -05 Råby-Rekarne FIF 9,01 B-final
4   Malin Johansson -05 IFK Kristinehamn 9,49    
5   Tindra Hagborg -05 Hanvikens FK 9,75    
6   Emma Lloyd -05 IFK Kristinehamn 9,96    
             
    F13 60 M HEAT 3      
1   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 8,72 A-final
2   Emma Hjelm -05 Motala AIF 8,74 A-final
3   Tilde Adolfsson -05 Motala AIF 8,92 B-final
4   Gabriella Pranjic -05 IFK Kristinehamn 9,40    
5   Amelia Lundgren -05 IFK Kristinehamn 9,70    
             
    F13 60 M HEAT 4      
1   Nike Agerfjord -05 Bålsta IK 8,82 B-final
2   Anja Hörner Svensson -05 Åkersberga SK 8,90 B-final
3   Sara Johansson -05 Åkersberga SK 9,24    
4   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens FK 9,50    
5   Alva Bergström -05 Hanvikens FK 9,68    
             
    F13 60 M HEAT 5      
1   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 8,63 A-final
2   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 8,92 B-final
3   Malva Axén -05 Motala AIF 9,01 B-final
4   Vendela Stridsberg -05 IFK Kristinehamn 9,02    
5   Olivia Sipos -05 Linköpings GIF 9,14    
             
    F13 60 M A-FINAL      
1   Lina Ånstad -05 Motala AIF 8,45    
2   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 8,58    
3   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 8,59    
4   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 8,77    
5   Emma Hjelm -05 Motala AIF 8,86    
-   Ida Egnell -05 IFK Lidingö DNS    
             
    F13 60 M B-FINAL      
1   Nike Agerfjord -05 Bålsta IK 8,89    
2   Tilde Adolfsson -05 Motala AIF 8,92    
3   Anja Hörner Svensson -05 Åkersberga SK 8,96    
4   Indra Ek Ellingsen -05 Råby-Rekarne FIF 9,03    
5   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 9,05    
-   Malva Axén -05 Motala AIF DNS    
             
    F13 800 M HEAT 1      
1   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 2.49,27    
2   Sara Johansson -05 Åkersberga SK 2.51,24    
3   Mollie Gavin -05 Bålsta IK 2.57,32    
4   Malva Axén -05 Motala AIF 3.01,06    
-   Ida Palm -05 Åkersberga SK DNS    
             
    F13 800 M HEAT 2      
1   Alice Magnell-Millan -05 Tjalve IF Norrköping 2.24,05    
2   Tilde Adolfsson -05 Motala AIF 2.33,11    
3   Svea Eklundh -05 Motala AIF 2.48,02    
4   Lina Ånstad -05 Motala AIF 2.51,54    
5   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 2.52,04    
             
    F13 800 M SAMLAD LISTA      
1   Alice Magnell-Millan -05 Tjalve IF Norrköping 2.24,05    
2   Tilde Adolfsson -05 Motala AIF 2.33,11    
3   Svea Eklundh -05 Motala AIF 2.48,02    
4   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 2.49,27    
5   Sara Johansson -05 Åkersberga SK 2.51,24    
6   Lina Ånstad -05 Motala AIF 2.51,54    
7   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 2.52,04    
8   Mollie Gavin -05 Bålsta IK 2.57,32    
9   Malva Axén -05 Motala AIF 3.01,06    
-   Ida Palm -05 Åkersberga SK DNS    
             
    F13 60 M HÄCK HEAT 1      
1   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 10,24 Final  
2   Svea Eklundh -05 Motala AIF 10,24 Final  
3   Olivia Sipos -05 Linköpings GIF 10,63    
4   Ida Palm -05 Åkersberga SK 11,68    
5   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 12,43    
             
    F13 60 M HÄCK HEAT 2      
1   Alvah Lind -05 Tyresö FK 9,92 Final  
2   Malva Axén -05 Motala AIF 10,13 Final  
3   Norah Lind -05 Tyresö FK 10,19 Final  
4   Ruth Eklöf -05 Örbyhus IF 10,87    
5   Mollie Gavin -05 Bålsta IK 11,69    
6   Tindra Hagborg -05 Hanvikens FK 12,07    
             
    F13 60 M HÄCK HEAT 3      
1   Emma Hjelm -05 Motala AIF 9,99 Final  
2   Ida Egnell -05 IFK Lidingö 10,25    
3   Nike Agerfjord -05 Bålsta IK 10,81    
4   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 11,06    
5   Alva Bergström -05 Hanvikens FK 13,22    
6   Sara Johansson -05 Åkersberga SK 14,05    
             
    F13 60 M HÄCK FINAL      
1   Alvah Lind -05 Tyresö FK 9,85    
2   Emma Hjelm -05 Motala AIF 10,02    
3   Malva Axén -05 Motala AIF 10,17    
4   Norah Lind -05 Tyresö FK 10,21    
5   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 10,22    
6   Svea Eklundh -05 Motala AIF 10,22    
             
    F13 HÖJD        
1   Alvah Lind -05 Tyresö FK 1,54    
2   Norah Lind -05 Tyresö FK 1,51    
3   Svea Eklundh -05 Motala AIF 1,45    
4   Emma Hjelm -05 Motala AIF 1,42    
5   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 1,39    
6=   Malva Axén -05 Motala AIF 1,39    
6=   Sara Johansson -05 Åkersberga SK 1,39    
6=   Gabriella Pranjic -05 IFK Kristinehamn 1,39    
9   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 1,36    
10   Anja Hörner Svensson -05 Åkersberga SK 1,36    
11   Ida Egnell -05 IFK Lidingö 1,33    
12   Amelia Lundgren -05 IFK Kristinehamn 1,30    
13   Stina Bygdén -05 IFK Tumba 1,30    
14   Malin Johansson -05 IFK Kristinehamn 1,25    
15   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 1,25    
16   Ida Palm -05 Åkersberga SK 1,25    
17   Mollie Gavin -05 Bålsta IK 1,20    
18   Tindra Hagborg -05 Hanvikens FK 1,15    
-   Vendela Stridsberg -05 IFK Kristinehamn DNS    
-   Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö DNS    
             
    F13 LÄNGD ZON        
1   Alvah Lind -05 Tyresö FK 4,99    
2   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 4,91    
3   Lina Ånstad -05 Motala AIF 4,71    
4   Malva Axén -05 Motala AIF 4,59    
5   Emma Hjelm -05 Motala AIF 4,52    
6   Olivia Sipos -05 Linköpings GIF 4,51    
7   Tilde Adolfsson -05 Motala AIF 4,48    
8   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 4,38    
9   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 4,32    
10   Ruth Eklöf -05 Örbyhus IF 4,26    
11   Nike Agerfjord -05 Bålsta IK 4,22 4,18  
12   Amelia Lundgren -05 IFK Kristinehamn 4,22 4,11  
13   Stina Bygdén -05 IFK Tumba 4,12    
14   Malin Johansson -05 IFK Kristinehamn 4,11    
15   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 4,08    
16   Anja Hörner Svensson -05 Åkersberga SK 4,06    
17   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 4,05    
18   Ida Palm -05 Åkersberga SK 4,04    
19   Indra Ek Ellingsen -05 Råby-Rekarne FIF 3,89    
20   Felicia Jansson -05 Alunda SK 3,88 3,84  
21   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens FK 3,88 3,80  
22   Tindra Hagborg -05 Hanvikens FK 3,78    
23   Alva Bergström -05 Hanvikens FK 3,77    
24   Emma Lloyd -05 IFK Kristinehamn 3,20    
-   Vendela Stridsberg -05 IFK Kristinehamn DNS    
-   Svea Eklundh -05 Motala AIF DNS    
-   Gabriella Pranjic -05 IFK Kristinehamn DNS    
-   Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö DNS    
-   Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF DNS    
-   Ida Egnell -05 IFK Lidingö DNS    
             
    F13 TRESTEG ZON        
1   Lina Ånstad -05 Motala AIF 9,90    
2   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 9,80    
3   Emma Hjelm -05 Motala AIF 9,60    
4   Malva Axén -05 Motala AIF 9,52    
5   Ruth Eklöf -05 Örbyhus IF 9,50    
6   Tyra Hedin -05 IFK Lidingö 9,43    
7   Olivia Sipos -05 Linköpings GIF 9,23    
8   Svea Eklundh -05 Motala AIF 9,10    
9   Nike Agerfjord -05 Bålsta IK 8,85    
10   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 8,77    
11   Malin Johansson -05 IFK Kristinehamn 8,67    
12   Stina Bygdén -05 IFK Tumba 8,38    
13   Amelia Lundgren -05 IFK Kristinehamn 8,36    
14   Gabriella Pranjic -05 IFK Kristinehamn 8,28    
15   Felicia Jansson -05 Alunda SK 8,24    
16   Mollie Gavin -05 Bålsta IK 7,95    
17   Alva Bergström -05 Hanvikens FK 7,75    
18   Tindra Hagborg -05 Hanvikens FK 7,58    
-   Cornelia Larsten -05 IFK Lidingö DNS    
-   Vendela Stridsberg -05 IFK Kristinehamn DNS    
             
    F13 KULA 2,0        
1   Malva Axén -05 Motala AIF 12,76    
2   Norah Lind -05 Tyresö FK 11,75    
3   Alvah Lind -05 Tyresö FK 10,25    
4   Anja Hörner Svensson -05 Åkersberga SK 9,85    
5   Svea Eklundh -05 Motala AIF 9,71    
6   Emma Hjelm -05 Motala AIF 9,22    
7   Ida Palm -05 Åkersberga SK 9,21    
8   Olivia Sipos -05 Linköpings GIF 9,08    
9   Sara Johansson -05 Åkersberga SK 8,67    
10   Mollie Gavin -05 Bålsta IK 8,38    
11   Gabriella Pranjic -05 IFK Kristinehamn 8,24    
12   Tindra Hagborg -05 Hanvikens FK 8,12    
13   Emma Lloyd -05 IFK Kristinehamn 8,11    
14   Thelma Gullberg -05 Motala AIF 7,91    
15   Amelia Lundgren -05 IFK Kristinehamn 7,39    
16   Malin Johansson -05 IFK Kristinehamn 7,30    
17   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens FK 6,61    
18   Alva Bergström -05 Hanvikens FK 5,97    
-   Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad DNS    
-   Tilde Adolfsson -05 Motala AIF DNS    
-   Vendela Stridsberg -05 IFK Kristinehamn DNS    
             
    F12 60 M HEAT 1      
1   Ellen Forsell -06 IFK Tumba 8,64 Final  
2   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 8,75 Final  
3   Iselin Karlsson -06 IFK Kristinehamn 9,40    
4   Emelie Hammarqvist -06 Bålsta IK 9,41    
5   Liv Hanell -06 IFK Tumba 9,90    
6   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 9,93    
             
    F12 60 M HEAT 2      
1   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK 8,59 Final  
2   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 8,98 Final  
3   Leona Widell -06 Bålsta IK 9,12 Final  
4   Ida Jansson -06 Flens FS 9,52    
-   Johanna Fernberg -06 IK Westmannia DNS    
-   Annie Grindange -06 Turebergs FK DNS    
             
    F12 60 M HEAT 3      
1   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 9,22 Final  
2   Maja Söderqvist -06 Fjugelsta IF 9,49    
3   Emilia Heldemar -06 IK Stål 10,01    
4   Filippa Zellin -06 IFK Strängnäs 10,61    
5   Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 11,60    
-   Foos Anis -06 Eskilstuna FI DNS    
             
    F12 60 M FINAL      
1   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK 8,60    
2   Ellen Forsell -06 IFK Tumba 8,69    
3   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 8,73    
4   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 9,00    
5   Leona Widell -06 Bålsta IK 9,17    
6   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 9,20    
             
    F12 800 M HEAT 1      
1   Emilia Heldemar -06 IK Stål 2.49,50    
2   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 2.50,35    
3   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 3.15,76    
-   Stina Ekengren -06 Bålsta IK DNS    
-   Leona Widell -06 Bålsta IK DNS    
             
    F12 800 M HEAT 2      
1   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 2.33,41    
2   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 2.44,68    
3   Matilda Martini -06 Motala AIF 2.46,46    
4   Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 2.47,96    
5   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 2.50,18    
             
    F12 800 M SAMLAD LISTA      
1   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 2.33,41    
2   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 2.44,68    
3   Matilda Martini -06 Motala AIF 2.46,46    
4   Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 2.47,96    
5   Emilia Heldemar -06 IK Stål 2.49,50    
6   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 2.50,18    
7   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 2.50,35    
8   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 3.15,76    
-   Stina Ekengren -06 Bålsta IK DNS    
-   Leona Widell -06 Bålsta IK DNS    
             
    F12 60 M HÄCK HEAT 1      
1   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 10,60 Final  
2   Maja Söderqvist -06 Fjugelsta IF 11,32    
3   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 11,38    
4   Matilda Martini -06 Motala AIF 11,55    
5   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 13,47    
-   Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF DNF    
             
    F12 60 M HÄCK HEAT 2      
1   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK 10,04 Final  
2   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 10,14 Final  
3   Liv Hanell -06 IFK Tumba 11,50    
4   Iselin Karlsson -06 IFK Kristinehamn 11,69    
5   Felicia Persson -06 Katrineholms SK 12,16    
-   Foos Anis -06 Eskilstuna FI DNF    
             
    F12 60 M HÄCK HEAT 3      
1   Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 9,97 Final  
2   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 10,05 Final  
3   Leona Widell -06 Bålsta IK 10,99 Final  
4   Annie Grindange -06 Turebergs FK 11,71    
5   Emelie Hammarqvist -06 Bålsta IK 12,01    
             
    F12 60 M HÄCK FINAL      
1   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 9,78    
2   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK 9,86    
3   Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 10,04    
4   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 10,49    
5   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 10,56    
6   Leona Widell -06 Bålsta IK 10,86    
             
    F12 HÖJD        
1   Annie Grindange -06 Turebergs FK 1,37    
2   Johanna Fernberg -06 IK Westmannia 1,37    
3   Matilda Martini -06 Motala AIF 1,34    
4   Leona Widell -06 Bålsta IK 1,34    
5   Tove Holmberg-Nerman -06 IK Westmannia 1,31    
6   Ida Jansson -06 Flens FS 1,25    
7   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 1,25    
8=   Emilia Heldemar -06 IK Stål 1,20    
8=   Maja Söderqvist -06 Fjugelsta IF 1,20    
-   Foos Anis -06 Eskilstuna FI DNS    
-   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK DNS    
-   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping DNS    
             
    F12 LÄNGD ZON        
1   Filippa Bermhed Enström -06 Tjalve IF Norrköping 4,86    
2   Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 4,75    
3   Ellen Forsell -06 IFK Tumba 4,49    
4   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 4,39    
5   Maja Söderqvist -06 Fjugelsta IF 4,28    
6   Iselin Karlsson -06 IFK Kristinehamn 4,26    
7   Foos Anis -06 Eskilstuna FI 4,19    
8   Leona Widell -06 Bålsta IK 4,14    
9   Emelie Hammarqvist -06 Bålsta IK 4,05    
10   Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS 4,02    
11   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 3,95    
12   Tove Holmberg-Nerman -06 IK Westmannia 3,93    
13   Ida Jansson -06 Flens FS 3,82    
14   Emilia Heldemar -06 IK Stål 3,70    
15   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 3,43    
16   Filippa Zellin -06 IFK Strängnäs 3,22    
-   Johanna Fernberg -06 IK Westmannia DNS    
-   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn DNS    
-   Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF DNS    
-   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK DNS    
-   Matilda Martini -06 Motala AIF DNS    
-   Emma Eriksson -06 IK Westmannia DNS    
-   Annie Grindange -06 Turebergs FK DNS    
             
    F12 TRESTEG ZON        
1   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK 10,67    
2   Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 10,10    
3   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 9,13    
4   Leona Widell -06 Bålsta IK 9,01    
5   Foos Anis -06 Eskilstuna FI 8,85    
6   Annie Grindange -06 Turebergs FK 8,60    
7   Matilda Martini -06 Motala AIF 8,53    
8   Iselin Karlsson -06 IFK Kristinehamn 8,31    
9   Felicia Persson -06 Katrineholms SK 8,29    
10   Emelie Hammarqvist -06 Bålsta IK 8,15    
11   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 7,98    
12   Liv Hanell -06 IFK Tumba 7,58    
13   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 7,26    
-   Johanna Fernberg -06 IK Westmannia DNS    
             
    F12 KULA 2,0        
1   Ellen Forsell -06 IFK Tumba 9,46    
2   Felicia Persson -06 Katrineholms SK 8,82    
3   Leona Widell -06 Bålsta IK 8,66    
4   Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 8,28    
5   Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 8,24    
6   Ida Fogdeson -06 Tjalve IF Norrköping 8,00    
7   Johanna Fernberg -06 IK Westmannia 7,91    
8   Emelie Hammarqvist -06 Bålsta IK 7,77    
9   Foos Anis -06 Eskilstuna FI 7,61    
10   Iselin Karlsson -06 IFK Kristinehamn 7,14    
11   Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK 7,12    
12   Tove Holmberg-Nerman -06 IK Westmannia 7,09    
13   Elsa Kagevik -06 Turebergs FK 6,72    
14   Tilda Karlsson -06 Nyköpings BIS 6,64    
15   Annie Grindange -06 Turebergs FK 6,49    
-   Tyra Skoog -06 Katrineholms SK DNS    
-   Emma Eriksson -06 IK Westmannia DNS    
             
    F11 60 M HEAT 1      
1   Denise Kuivanen-Johnson -07 Tjalve IF Norrköping 9,18 Final  
2   Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 9,31 Final  
3   Agnes Kjellgren -07 IFK Kristinehamn 10,05 Final  
4   Evelina Lång -07 Bålsta IK 10,20 Final  
             
    F11 60 M HEAT 2      
1   Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 8,91 Final  
2   Lia Hagström -07 Säters IF 9,63 Final  
3   Astrid Gemzell -07 Örbyhus IF 10,21    
4   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 10,25    
5   Freija Fogelqvist -07 Motala AIF 10,53    
             
    F11 60 M FINAL      
1   Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 9,07    
2   Denise Kuivanen-Johnson -07 Tjalve IF Norrköping 9,18    
3   Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 9,32    
4   Lia Hagström -07 Säters IF 9,43    
5   Evelina Lång -07 Bålsta IK 10,13    
6   Agnes Kjellgren -07 IFK Kristinehamn DNS    
             
    F11 600 M        
1   Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 1.48,42    
2   Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1.52,38    
3   Evelina Lång -07 Bålsta IK 2.07,11    
4   Denise Kuivanen-Johnson -07 Tjalve IF Norrköping 2.12,40    
-   Astrid Gemzell -07 Örbyhus IF DNS    
             
    F11 HÖJD        
1   Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1,29    
2   Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 1,26    
3   Agnes Kjellgren -07 IFK Kristinehamn 1,23    
4   Lia Hagström -07 Säters IF 1,20    
5   Astrid Gemzell -07 Örbyhus IF 1,15    
6   Maja Eriksson -07 IFK Tumba 1,10    
7   Filippa Thelin -07 IFK Kristinehamn 1,10    
8   Evelina Lång -07 Bålsta IK 1,05    
9   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 1,05    
-   Amanda Cederberg -07 Åkersberga SK DNS    
             
    F11 LÄNGD ZON        
1   Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 4,43    
2   Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 4,16    
3   Lia Hagström -07 Säters IF 4,15    
4   Denise Kuivanen-Johnson -07 Tjalve IF Norrköping 3,92    
5   Agnes Kjellgren -07 IFK Kristinehamn 3,90 3,75  
6   Isolde Väinölä -07 IK Westmannia 3,90 3,40  
7   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 3,78    
8   Evelina Lång -07 Bålsta IK 3,35    
9   Filippa Thelin -07 IFK Kristinehamn 3,23    
-   Astrid Gemzell -07 Örbyhus IF DNS    
-   Amanda Cederberg -07 Åkersberga SK DNS    
-   Bea Jansson -07 Åkersberga SK DNS    
-   Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK DNS    
             
    F11 KULA 2,0        
1   Lia Hagström -07 Säters IF 9,29    
2   Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 8,32    
3   Chajwan Haidar -07 Eskilstuna FI 7,38    
4   Maja Eriksson -07 IFK Tumba 7,14    
5   Carmen Cernhjul -07 Spårvägen FK 7,04    
6   Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK 6,66    
7   Evelina Lång -07 Bålsta IK 5,47    
8   Filippa Thelin -07 IFK Kristinehamn 5,33    
9   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 5,31    
-   Amanda Cederberg -07 Åkersberga SK DNS    
-   Bea Jansson -07 Åkersberga SK DNS    
             
    F10 60 M HEAT 1      
1   Ebba Dahlström -08 Täby IS 9,27 Final  
2   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna FI 9,36 Final  
3   Alva Edin -08 Götlunda IF 9,86 Final  
4   Tove Arwidson -08 Linköpings GIF 10,18    
5   Olivia Dömstedt -08 Råby-Rekarne FIF 11,57    
             
    F10 60 M HEAT 2      
1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen FK 9,52 Final  
2   Maja Andersson -08 Alunda SK 9,90 Final  
3   Midea Allard -08 Västerås FK 10,32    
4   Liana Michele -08 Flens FS 11,36    
             
    F10 60 M HEAT 3      
1   Nathalie Wiman Ahlstedt -08 IF Göta Karlstad 9,73 Final  
2   Ella Östblom -08 Gefle IF 10,53    
3   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 10,73    
4   Alicia Örell -08 Bålsta IK 10,81    
5   Evelina Wallén -08 Götlunda IF 11,60    
             
    F10 60 M FINAL      
1   Ebba Dahlström -08 Täby IS 9,22    
2   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna FI 9,35    
3   Fanny Szalkai -08 Spårvägen FK 9,47    
4   Nathalie Wiman Ahlstedt -08 IF Göta Karlstad 9,68    
5   Alva Edin -08 Götlunda IF 9,83    
6   Maja Andersson -08 Alunda SK 9,94    
             
    F10 600 M        
1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen FK 1.56,57    
2   Midea Allard -08 Västerås FK 2.06,25    
3   Maja Andersson -08 Alunda SK 2.12,90    
4   Tove Arwidson -08 Linköpings GIF 2.13,36    
-   Freja Kagevik -09 Turebergs FK 2.19,15 Utom tävlan
             
    F10 HÖJD        
1   Nathalie Wiman Ahlstedt -08 IF Göta Karlstad 1,30    
2   Midea Allard -08 Västerås FK 1,24    
3   Maja Andersson -08 Alunda SK 1,24    
4   My Olsson -09 IF Göta Karlstad 1,24    
5   Ebba Dahlström -08 Täby IS 1,15    
6   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 1,15    
7   Tove Arwidson -08 Linköpings GIF 1,15    
8   Alicia Örell -08 Bålsta IK 1,10    
9   Freja Kagevik -09 Turebergs FK 0,95    
-   Olivia Dömstedt -08 Råby-Rekarne FIF DNS    
-   Liana Michele -08 Flens FS DNS    
-   Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia DNS    
-   Hedda Hed -09 Eskilstuna FI DNS    
             
    F10 LÄNGD ZON        
1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen FK 4,08    
2   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna FI 4,06    
3   Ebba Dahlström -08 Täby IS 4,02    
4   Myra Eriksson -08 Råby-Rekarne FIF 3,74    
5   Maja Andersson -08 Alunda SK 3,72    
6   Nathalie Wiman Ahlstedt -08 IF Göta Karlstad 3,65    
7   Midea Allard -08 Västerås FK 3,62    
8   Alva Edin -08 Götlunda IF 3,43    
9   Ella Östblom -08 Gefle IF 3,36    
10   Tilda Granevald -08 IF Göta Karlstad 3,35    
11   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 3,24    
12   Tove Arwidson -08 Linköpings GIF 3,16    
13   Liana Michele -08 Flens FS 2,97    
14   Alicia Örell -08 Bålsta IK 2,95    
15   Olivia Dömstedt -08 Råby-Rekarne FIF 2,67    
-   My Olsson -09 IF Göta Karlstad 4,04 UT  
-   Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 3,38 UT  
-   Freja Kagevik -09 Turebergs FK 3,20 UT  
-   Hedda Hed -09 Eskilstuna FI DNS    
-   Cornelia Cedergren -09 Kungsängen FK DNS    
-   Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia DNS    
             
    F10 KULA 2,0        
1   Nathalie Wiman Ahlstedt -08 IF Göta Karlstad 7,27    
2   Midea Allard -08 Västerås FK 6,91    
3   Alicia Örell -08 Bålsta IK 6,29    
4   Tove Arwidson -08 Linköpings GIF 6,21    
5   Maja Andersson -08 Alunda SK 5,77    
6   Fanny Szalkai -08 Spårvägen FK 5,56    
7   Evelina Wallén -08 Götlunda IF 5,55    
8   Olivia Dömstedt -08 Råby-Rekarne FIF 5,12    
9   Liana Michele -08 Flens FS 4,84    
-   Alexandra Fernberg -08 IK Westmannia DNS    
             
    F9 60 M HEAT 1      
1   My Olsson -09 IF Göta Karlstad 9,51 Final  
2   Chanelle Falck -09 KFUM Örebro 9,89 Final  
3   Signe Tedebrand -09 Eskilstuna FI 10,38 Final  
4   Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 10,52 Final  
5   Freja Kagevik -09 Turebergs FK 10,67 Final  
             
    F9 60 M HEAT 2      
1   Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 10,54 Final  
2   Cornelia Cedergren -09 Kungsängen FK 10,72    
3   Alice Wandell -09 Katrineholms SK 10,80    
4   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 11,30    
             
    F9 60 M FINAL      
1   My Olsson -09 IF Göta Karlstad 9,61    
2   Chanelle Falck -09 KFUM Örebro 9,84    
3   Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 10,19    
4   Signe Tedebrand -09 Eskilstuna FI 10,32    
5   Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 10,74    
6   Freja Kagevik -09 Turebergs FK 10,75    
             
    F9 400 M        
1   My Olsson -09 IF Göta Karlstad Ingen tid    
2   Stina Östholm -09 Eskilstuna FI Ingen tid    
3   Cornelia Cedergren -09 Kungsängen FK Ingen tid    
4   Signe Tedebrand -09 Eskilstuna FI Ingen tid    
5   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI Ingen tid    
             
    F9 KULA 2,0        
1   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 5,32    
2   Chanelle Falck -09 KFUM Örebro 4,83    
3   Freja Kagevik -09 Turebergs FK 4,70    
4   Esmerada Karlsson-Evertsson -09 Råby-Rekarne FIF 4,67    
5   Stina Östholm -09 Eskilstuna FI 4,52    
6   Signe Tedebrand -09 Eskilstuna FI 3,92    
7   Cornelia Cedergren -09 Kungsängen FK 3,85    
-   Cornelia Rydensjö -09 Eskilstuna FI DNS    
             
    F8 60 M HEAT 1      
1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK 10,29 Final  
2   Agnes Nilsson -10 Råby-Rekarne FIF 11,37 Final  
3   Tuva Kjellgren -10 IFK Kristinehamn 11,84 Final  
             
    F8 60 M HEAT 2      
1   Maja Martini -10 Skeninge IK 10,97 Final  
2   Lovisa Hurtig -10 IFK Strängnäs 11,12 Final  
3   Rakel Goldén -10 Katrineholms SK 11,53 Final  
4   Ebba Danielsson -10 IFK Gnesta 11,87    
             
    F8 60 M FINAL      
1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK 10,36    
2   Lovisa Hurtig -10 IFK Strängnäs 11,14    
3   Maja Martini -10 Skeninge IK 11,36    
4   Rakel Goldén -10 Katrineholms SK 11,48    
5   Tuva Kjellgren -10 IFK Kristinehamn 11,83    
-   Agnes Nilsson -10 Råby-Rekarne FIF DNS    
             
    F8 400 M        
1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK 1.26,21    
2   Lovisa Hurtig -10 IFK Strängnäs 1.33,69    
3   Rakel Goldén -10 Katrineholms SK 1.35,06    
4   Maja Martini -10 Skeninge IK 1.36,33    
             
    F8 KULA 2,0        
1   Maja Martini -10 Skeninge IK 4,58    
2   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK 4,00    
3   Lovisa Hurtig -10 IFK Strängnäs 3,81    
4   Ebba Danielsson -10 IFK Gnesta 3,26    
5   Tuva Kjellgren -10 IFK Kristinehamn 3,12    
             
    F7 60 M HEAT 1      
1   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK 10,94 Final  
2   Ellen Adolfsson -11 Motala AIF 11,73 Final  
3   Emma Örell -11 Bålsta IK 12,31 Final  
4   Astrid Östblom -12 IF Skade 12,58    
             
    F7 60 M HEAT 2      
1   Eira Granevald -11 IF Göta Karlstad 11,25 Final  
2   Elin Jansson -11 Kungsängen FK 11,81 Final  
3   Embla Allard -12 Eskilstuna FI 12,56 Final  
             
    F7 60 M FINAL      
1   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK 10,93    
2   Eira Granevald -11 IF Göta Karlstad 11,45    
2   Elin Jansson -11 Kungsängen FK 11,59    
4   Ellen Adolfsson -11 Motala AIF 11,77    
5   Emma Örell -11 Bålsta IK 12,20    
-   Embla Allard -12 Eskilstuna FI DNS    
             
    F7 200 M        
1   Eira Granevald -11 IF Göta Karlstad 39,83    
2   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK 40,00    
3   Villemo Hellmark -11 IFK Strängnäs 44,14    
4   Embla Allard -12 Eskilstuna FI 44,68    
5   Ellen Adolfsson -11 Motala AIF 45,50    
6   Astrid Östblom -12 IF Skade 47,04    
-   Emma Örell -11 Bålsta IK DNS    
             
    F7 KULA 2,0        
1   Embla Allard -12 Eskilstuna FI 3,39    
2   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK 3,38    
3   Emma Örell -11 Bålsta IK 3,03    
4   Ellen Adolfsson -11 Motala AIF 2,35    
5   Eira Granevald -11 IF Göta Karlstad 2,21