Startlista Mälarspelen 27-28/6
Uppdaterad 200624 kl. 13.00
M 100m  2020-06-28
Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 11.22
Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF
Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro Friidrott 11.84
Anders Pihlblad -98 KFUM Örebro Friidrott
Simon Sharapo -01 KFUM Örebro Friidrott
M 200m  2020-06-27
Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 22.26
Arvid Gustafsson -99 Upsala IF 21.97
Pierre Nordqvist -83 Linköpings GIF 24.72
Daniel Berr -75 Västerås FK 23.90 25.18
Petter Berner Wik -94 Gefle IF 23.04
Anders Pihlblad -98 KFUM Örebro Friidrott
Simon Sharapo -01 KFUM Örebro Friidrott
M 400m  2020-06-28
M 1500m  2020-06-28
Martin Larsson -71 IKJ Haninge
Einar Johansson -98 Ärla IF
Arturs Steinbergs -74 Glanshammars IF
M 110mh 2020-06-27
M 400mh  2020-06-27
Petter Berner Wik -94 Gefle IF 56.00
M Längd 2020-06-27
Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 6.79
Albin Melin -00 Katrineholms SK
Melwin Lycke Holm -04 Kils AIK
Elias Sahlin -01 Hellas FK
Daniel Berr -75 Västerås FK
Rikard Willman -94 Västerås FK
Andreas Otterling -86 IFK Lidingö Friidrott
M Tresteg 2020-06-28
Erik Ehrlin -90 Hammarby IF
M Diskus 2020-06-28
Linus Bernhult -75 KFUM Örebro Friidrott
M Slägga 2020-06-27
Johannes Nilsson -98 Västerås FK
Henrik Arnerdal -74 Råby-Rekarne FIF
P19 110mh 2020-06-27
P19 Diskus 2020-06-28
Alfons Haals -02 Västerås FK
P19 Slägga 2020-06-27
Alfons Haals -02 Västerås FK
P17 100m  2020-06-28
Arvid Borg -04 Nyköpings BIS 11.62
Philip Tennhed -04 Råby-Rekarne FIF
Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro Friidrott
Stefan Franzén -03 KFUM Örebro Friidrott
P17 200m  2020-06-27
Douglas Goldén -04 Katrineholms SK
Stefan Franzén -03 KFUM Örebro Friidrott
P17 400m  2020-06-28
P17 1500m  2020-06-28
Mattias Östberg -03 Borlänge LK
P17 110mh 2020-06-27
P17 300mh 2020-06-27
P17 Längd 2020-06-27
Douglas Goldén -04 Katrineholms SK
Philip Tennhed -04 Råby-Rekarne FIF
P17 Tresteg 2020-06-28
P17 Diskus 2020-06-28
Tushar Nyqvist -03 Råby-Rekarne FIF
Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 40.08
P17 Slägga 2020-06-27
Leo Bystedt -03 Västerås FK
P15 80m  2020-06-28
Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF
William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF
Adrian Siwek -05 Nyköpings BIS
Oliver Ericsson -06 Spårvägens FK 10.16
P15 200m  2020-06-27
Filip Ekström -05 Bromma IF 24.55
Johan Runesson -05 Fjugesta IF
Filip Olsson -06 Bromma IF
P15 1000m  2020-06-28
P15 80mh 2020-06-27
Elis Gemzell -05 Tierps IF
Filip Olsson -06 Bromma IF
P15 300mh  2020-06-27
Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF
Oliver Ericsson -06 Spårvägens FK
P15 Längd 2020-06-27
Elis Gemzell -05 Tierps IF
Filip Ekström -05 Bromma IF
Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF
William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF
Filip Olsson -06 Bromma IF
Oliver Ericsson -06 Spårvägens FK 5.86
Johan Runesson -05 Fjugesta IF
Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF
P15 Tresteg 2020-06-28
Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF
William Klacksell -05 Råby-Rekarne FIF
Adrian Siwek -05 Nyköpings BIS
Oliver Ericsson -06 Spårvägens FK 12.29
P15 Diskus 2020-06-28
P15 Slägga 2020-06-27
Fabian Mix -05 Täby IS 48.49 48.49
Johan Runesson -05 Fjugesta IF
Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF
P13 Femkamp 2020-06-28
Jacob Rune -07 Täby IS
David Berglund -07 AIK Friidrott
K 100m  2020-06-28
Maja Åskag -02 Råby-Rekarne FIF 12.35 12.35
Carolina Söderbom -99 Ärla IF
Annina Stens -99 Spårvägens FK
Tuva Lindqvist -02 Finspångs AIK
Irene Ekelund -97 Spårvägens FK 11.35
Hanna Wiss -91 KFUM Örebro Friidrott 11.78
K 200m  2020-06-27
Maja Åskag -02 Råby-Rekarne FIF 25.21
Lovisa Ellström -00 IF Göta Karlstad
Carolina Söderbom -99 Ärla IF
Lova Perman -03 IF Göta Karlstad 25.90
Klara Helander -95 Upsala IF 24.99
Klara Frih -02 Åsbro GoIF 26.43
Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn
Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad
K 400m  2020-06-28
Lovisa Ellström -00 IF Göta Karlstad
Carolina Söderbom -99 Ärla IF
Lova Perman -03 IF Göta Karlstad 55.73
Klara Helander -95 Upsala IF 55.66 55.83
Tyra Landin -02 Västerås FK 59.37
Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn
K 1500m  2020-06-28
Malin Dahlbäck -99 Eskilstuna FI
Pernilla Elmgren -91 Ärla IF
Tilda Östberg -01 Borlänge LK
K 100mh 2020-06-27
Levina Ahlgren -98 Upsala IF 15.12
K 400mh  2020-06-27
Tyra Landin -02 Västerås FK 63.33
K Längd 2020-06-27
Maja Åskag -02 Råby-Rekarne FIF 5.96
Ebba Melin -02 Katrineholms SK
Emma Nyström Jansson -02 IF Göta Karlstad
Maja Karlsson -01 IF Göta Karlstad
Tuva Lindqvist -02 Finspångs AIK
Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn
K Tresteg 2020-06-28
Maja Åskag -02 Råby-Rekarne FIF 13.26
Annina Stens -99 Spårvägens FK
Emma Ehrlin -93 Hammarby IF
Smilla Örling -01 Spårvägens FK
K Diskus 2020-06-28
K Slägga 2020-06-27
Kristina Andersson -91 Råby-Rekarne FIF 59.48 57.57
Ida Arnerdal -02 Råby-Rekarne FIF
Grete Ahlberg -98 Hammarby IF
Maja Åkerblom -02 Västerås FK
Alexandra Nilsson -02 Götlunda IF
Sanna Tollefors -92 Vallentuna FK
Hillevi Carlsson -02 Hässelby SK 57.98 57.98
Tilde Jönsson -02 Linköpings GIF 46.37
Jennifer Andersson -01 Västerås FK
Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad
F17 100m  2020-06-28
Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF
Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö Friidrott
Moa Gustafsson -04 Råby-Rekarne FIF
Ebba Asp -04 KFUM Örebro Friidrott
Nova Fogelkvist -04 Motala AIF
Lina Ånstad -05 Motala AIF
F17 200m  2020-06-27
Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF
Smilla Gejdeman -03 Eskilstuna FI
Ebba Asp -04 KFUM Örebro Friidrott
Nova Fogelkvist -04 Motala AIF
F17 400m  2020-06-28
F17 1500m  2020-06-28
Elvira Fredin -03 Spårvägens FK
F17 100mh 2020-06-27
Silvia Popa -03 Mariestads AIF
Moa Granat -04 Vallentuna FK
Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad
Myra Eriksson -03 Stocksäters IF
Lizette Carlsson -04 Vallentuna FK
F17 300mh 2020-06-27
Silvia Popa -03 Mariestads AIF
Moa Granat -04 Vallentuna FK
Lizette Carlsson -04 Vallentuna FK
Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad
Lisen Rignell -03 Bromma IF
F17 Längd 2020-06-27
Tyra Tunander Cedrenius -04 IFK Lidingö Friidrott
Moa Gustafsson -04 Råby-Rekarne FIF
Lisen Rignell -03 Bromma IF
Nova Fogelkvist -04 Motala AIF
F17 Tresteg 2020-06-28
F17 Diskus 2020-06-28
Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro Friidrott 37.28
Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
F17 Slägga 2020-06-27
Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF
Sofie Moroni -04 Råby-Rekarne FIF
Isabella Wiklund -03 Västerås FK
Amanda Jönsson -04 Linköpings GIF 48.98
F15 80m  2020-06-28
Emma Eriksson -06 IK Westmannia
Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS
Ebba Hållén -06 Eskilstuna FI
Pritha Routh -06 Tullinge friidrott 10.94
Lina Ånstad -05 Motala AIF
F15 200m  2020-06-27
Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS
Mellanie Neudinger Nellmer -05 Bromma IF
Emma Eriksson -06 IK Westmannia
Ophelia Viirman -05 Bromma IF
Ebba Eklund -05 IF Hagen
Lina Ånstad -05 Motala AIF
Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS
Caroline Johansson -05 Nyköpings BIS
F15 1000m  2020-06-28
Emma Eriksson -06 IK Westmannia
Matilda Martini -06 Motala AIF
Evelina Swärdborn -06 Nyköpings BIS
Anastasia Rozhkova -07 Tullinge Friidrott
Clara Widfeldt -06 Tjalve IF Norrköping
F15 80mh 2020-06-27
Emma Eriksson -06 IK Westmannia
Frida Ekstav -06 Tierps IF
Ebba Eklund -05 IF Hagen
Emma Hjelm -05 Motala AIF
Stella Önander -06 KFUM Örebro Friidrott
Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS
Caroline Johansson -05 Nyköpings BIS
F15 300mh  2020-06-27
Lina Ånstad -05 Motala AIF
Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS
Caroline Johansson -05 Nyköpings BIS
Mellanie Neudinger Nellmer -05 Bromma IF
Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad 47.65
F15 Längd 2020-06-27
Mellanie Neudinger Nellmer -05 Bromma IF
Emma Eriksson -06 IK Westmannia
Frida Ekstav -06 Tierps IF
Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS
Ophelia Viirman -05 Bromma IF
Emma Hjelm -05 Motala AIF
Matilda Halfwordson -05 Bromma IF
Melina Lidberg -05 Hammarby IF
Ebba Hållén -06 Eskilstuna FI
Stella Önander -06 KFUM Örebro Friidrott
Pritha Routh -06 Tullinge friidrott
Lina Ånstad -05 Motala AIF
Isabelle Johansson -05 Nyköpings BIS
Caroline Johansson -05 Nyköpings BIS
Irma Jonhed -05 IF Göta Karlstad
F15 Tresteg 2020-06-28
Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS
Matilda Halfwordson -05 Bromma IF
Melina Lidberg -05 Hammarby IF
F15 Diskus 2020-06-28
Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF
F15 Slägga 2020-06-27
Edvina Norberg -05 Ransäters AIS
Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF
Molly Åkerblom -07 Västerås FK
Linnéa Fohlén Gladh -06 Trollhättan FIK
Altea Mellberg -06 Västerås FK
Emma Krantz -05 Bohus IF
Midea Allard -08 Västerås FK
F13 Femkamp 2020-06-27
Astrid Gemzell -07 Tierps IF
Midea Allard -08 Västerås FK
Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF
Kayla Collin -07 Åsbro GoIF
Amanda Minstedt -07 Karlskoga FIF
Tuva Frih -07 Åsbro GoIF
Doris Blom Blomqvist -08 Åsbro GoIF
Vendela Dekereon -09 Eskilstuna Friidrott