Resultat Mälarspelen 13-14/6 2015                                    
    Råby-Rekarne FIF arrangerade på Ekängens Friidrottsarena i Eskilstuna.                                  
    Tävlingsledare lördag: Kristina Andersson                                    
    Tävlingsledare söndag: Ulrika Andersson                                    
                                           
    MÄN 100 M Sprang tillsammans med K och F17 Vind +1,9   2015-06-14                              
  1 Christoffer Sandell -97 Råby-Rekarne FIF 12,37                                  
                                           
    MÄN 200 M Sprang tillsammans med P17 Vind +0,4   2015-06-14                              
  1 Christoffer Sandell -97 Råby-Rekarne FIF 24,72                                  
                                           
    MÄN 400 M       2015-06-14                              
  1 Muhammed Ali -97 Eskilstuna FI 56,08                                  
                                           
    MÄN KULA       2015-06-14                              
  1 Stefan Velemir -94 FH Friidrott ISL 17,55                                  
  - Ali Alsaadi -95 Råby-Rekarne FIF IGF                                  
                                           
    Stefan Velemir  x     x    1716  1681  1755   x                                    
    Ali Alsaadi  x     x     x     x     x     x                                    
                                           
    MÄN DISKUS       2015-06-14                              
  1 Jussi Kiviniemi -93 Södertälje IF 53,93                                  
  2 Daniel Hedström -73 Valbo AIF 34,42                                  
                                           
    Jussi Kiviniemi 5010  4871  5107  5213  5168  5393                                  
    Daniel Hedström 3374  3305  3368  3442  3380  3360                                  
                                           
    MÄN SLÄGGA       2015-06-14                              
  1 Hilmar Jonsson -96 FH Friidrott ISL 66,75                                  
  2 Hans Eriksson -86 Västerås FK 55,84                                  
  3 Daniel Hedström -73 Valbo AIF 33,05                                  
                                           
    Hans Eriksson  x    5527   x     x    5584   x                                    
    Hilmar Jonsson 6525   x     x    6653  6675  6625                                  
    Daniel Hedström 3175  3264  3305   x    3275  3170                                  
                                           
    MÄN SPJUT       2015-06-14                              
  1 Fredrik Andersson -93 Södertälje IF 47,97                                  
                                           
    Fredrik Andersson 4797   x     x     x    4610   x                                    
                                           
    P19 DISKUS 1,75       2015-06-14                              
  1 Oskar Gustavsson -97 Södertälje IF 50,34                                  
                                           
    Oskar Gustavsson 5034   x     x    4421  4794  4860                                  
                                           
    P19 SLÄGGA 6,0       2015-06-14                              
  1 Hilmar Jonsson -96 FH Friidrott ISL 74,56                                  
  - Anton Andersson -96 Umedalens IF DNS                                  
                                           
    Hilmar Jonsson  x     x     x     x    7456   x                                    
    Anton Andersson                                      
                                           
    P17 200 M Sprang tillsammans med M Vind +0,4   2015-06-14                              
  1 Daniel Langman -99 Råby-Rekarne FIF 24,19                                  
                                           
    P17 800 M       2015-06-14                              
  1 Gustav Norlander -99 Ärla IF 2.12,71                                  
  2 Yassin Hussein -98 Eskilstuna FI 2.15,70                                  
  3 Daniel Ekström -98 Ärla IF 2.24,11                                  
  - Abdelrahman Said -97 Ärla IF 2.18,85   Utom tävlan                              
                                           
    P17 LÄNGD       2015-06-14                              
  1 Sebastian Stevens -98 Eskilstuna FI 6,82                                  
  2 Daniel Langman -99 Råby-Rekarne FIF 6,32                                  
  3 Markus Thorsell -99 Råby-Rekarne FIF 6,02                                  
                                           
    Daniel Langman   x         632 +0,0    x          x         x          x                                 
    Sebastian Stevens  644 +0,0   682 +0,0   611 +0,0   485 +0,0   x         645 +0,0                            
    Markus Thorsell  557 +0,6   602 +1,2   578 +0,2    x        532 +0,0   564 +1,7                            
                                           
    P17 SLÄGGA 5,0       2015-06-14                              
  1 Edvin Larsson -98 Eskilstuna FI 58,83                                  
                                           
    Edvin Larsson 5883  5585  5752  5731  5820  5574                                  
                                           
    P17 SPJUT 700       2015-06-14                              
  1 Markus Thorsell -99 Råby-Rekarne FIF 28,50                                  
                                           
    Markus Thorsell 2521  2583  2392  2409  2850  2685                                  
                                           
    P15 80 M   Vind -0,4   2015-06-14                              
  1 Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga Friidrott 9,91                                  
  2 Mose Hussein -00 Eskilstuna FI 10,39                                  
  3 Benjamin Tinglöf -01 Ärla IF 10,52                                  
  4 Ludvig Enqvist -01 Ärla IF 10,59                                  
                                           
    P15 300 M Sprang tillsammans med F15     2015-06-14                              
  1 Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga Friidrott 39,57                                  
  2 Joel Magnusson -00 Karlskoga Friidrott 40,88                                  
                                           
    P15 LÄNGD       2015-06-14                              
  1 Benjamin Tinglöf -01 Ärla IF 5,41                                  
  2 Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga Friidrott 5,06                                  
  3 Mose Hussein -00 Eskilstuna FI 4,99                                  
  - Kristian Gerdtsson -01 Bergslagens Friidrottsklubb DNS                                  
                                           
    Mose Hussein  457 +0,9   473 +0,0   462 +0,2   499 +0,0   480 +0,0   486 +0,5                            
    Benjamin Tinglöf  519 +0,6   501 +0,0   518 +0,0   333 +0,0   528 +0,0   541 +1,0                            
    Adam Elhendy Gunnarsson  485 +0,5   506 +0,7   470 +0,7   474 +1,3   481 +0,0     x                                 
    Kristian Gerdtsson                                      
                                           
    P15 KULA 4,0       2015-06-14                              
  1 Benjamin Tinglöf -01 Ärla IF 11,30                                  
  2 Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 11,07                                  
  3 Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga Friidrott 9,90                                  
                                           
    Benjamin Tinglöf  974  1084  1130  1055  1080  1079                                  
    Emil Holm  930  1035  1107  1084  1066    x                                    
    Adam Elhendy Gunnarsson   x    961   945   990   937   937                                  
                                           
    P15 SLÄGGA 4,0       2015-06-14                              
  1 Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 26,34                                  
                                           
    Emil Holm 2634  1947   x    2229   x     x                                    
                                           
    P15 SPJUT 600       2015-06-14                              
  1 Ludvig Enqvist -01 Ärla IF 37,35                                  
  2 Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 34,49                                  
  - Lukas Karlsson -01 Flens FS DNS                                  
                                           
    Emil Holm 2894  3449  3060  3296  3252  3333                                  
    Lukas Karlsson                                      
    Ludvig Enqvist 2976  3333  3256  3243  3489  3735                                  
                                           
    P13 600 M Sprang tillsammans med P11     2015-06-13                              
  1 Niklas Lönnqvist -03 Ärla IF 2.02,57                                  
                                           
    P13 LÄNGD ZON       2015-06-13                              
  1 Victor Sahlin -02 SLK Oxelösund 4,45                                  
  - Viktor Karlsson -03 Flens FS DNS                                  
                                           
    Viktor Karlsson                                      
    Victor Sahlin  337 +0,4  444 +2,0  445 +1,0  297 +1,4   -     -                              
                                           
    P13 KULA 3,0       2015-06-13                              
  1 Victor Sahlin -02 SLK Oxelösund 10,13                                  
  2 Alfons Haals -02 Västerås FK 9,31                                  
  3 Leo Bystedt -03 Västerås FK 8,89                                  
  - Viktor Karlsson -03 Flens FS DNS                                  
  - Gustav Wiberg -03 Råby-Rekarne FIF DNS                                  
                                           
    Victor Sahlin  989   966   990   981    x    1013                                  
    Viktor Karlsson                                      
    Gustav Wiberg                                      
    Leo Bystedt  832    x    710   810    x    889                                  
    Alfons Haals   x     x     x    931    x     x                                    
                                           
    P13 SLÄGGA 3,0       2015-06-13                              
  1 Alfons Haals -02 Västerås FK 39,39                                  
  2 Leo Bystedt -03 Västerås FK 32,21                                  
  3 Victor Sahlin -02 SLK Oxelösund 24,46                                  
  4 Lukas Samuelsson -05 IFK Gnesta 21,68                                  
                                           
    Victor Sahlin  x     x    2446   x    2253   x                                    
    Leo Bystedt  x    3221  3139   x     x    2994                                  
    Lukas Samuelsson  x     x     x    1983  2082  2168                                  
    Alfons Haals 3442  3939  3843  3624   x    3788                                  
                                           
    P13 SPJUT 400       2015-06-13                              
  1 Alfons Haals -02 Västerås FK 34,94                                  
  2 Victor Sahlin -02 SLK Oxelösund 28,34                                  
  3 Leo Bystedt -03 Västerås FK 26,58                                  
                                           
    Victor Sahlin 2834  2467  2293   -     -     -                                    
    Alfons Haals 2898  3202  3494  3146  3219  3364                                  
    Leo Bystedt 2406  2354  2531   x    2426  2658                                  
                                           
    P11 60 M   Vind +2,3   2015-06-13                              
  1 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,28                                  
  2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,31                                  
  3 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,49                                  
                                           
    P11 600 M Sprang tillsammans med P13     2015-06-13                              
  1 Filip Hesselvall -04 Södertälje IF 2.05,05                                  
  2 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 2.17,81                                  
  - Vincent Siwek -04 IFK Gnesta DNS                                  
                                           
    P11 LÄNGD ZON       2015-06-13                              
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 4,22                                  
  2 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 3,78 +2,3 3,75 +2,0                              
  3 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 3,64                                  
  - Oliver Stegius -95 IFK Gnesta DNS                                  
  - Esaja Andersson -04 IFK Gnesta DNS                                  
                                           
    Oliver Stegius                                      
    Vincent Siwek  372 +1,4  375 +2,4  378 +2,3  373 +2,5  358 +1,9  375 +2,0                            
    William Brändeborn  362 +3,0  363 +1,0   -         x        348 +2,1  364 +1,8                            
    Esaja Andersson                                               
    Viktor Lögdahl  387 +2,8  399 +0,5  410 +0,9  401 +1,3  416 +0,7  422 +1,4                            
                                           
    P11 KULA 2,0       2015-06-13                              
  1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 8,66                                  
  2 Lukas Samuelsson -05 IFK Gnesta 7,66                                  
  3 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 7,65                                  
  - Oliver Stegius -95 IFK Gnesta DNS                                  
                                           
    P11 BOLLKAST       2015-06-13                              
  1 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 31,52                                  
  2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 30,92                                  
  3 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 24,85                                  
  - Oliver Stegius -95 IFK Gnesta DNS                                  
  - Esaja Andersson -04 IFK Gnesta DNS                                  
                                           
    Oliver Stegius                                      
    Esaja Andersson                                      
    Adrian Siwek 1959  2307  2178  2266  2119  2485                                  
    Vincent Siwek 2331  2618  2593  2657  2892  3152                                  
    William Brändeborn 2515  2529  2581  2757  3092  2976                                  
                                           
    P9 60 M   Vind +3,9   2015-06-13                              
  1 Elias Dahlström -06 Täby IS 9,34                                  
  2 Adam Hesslevall -06 Södertälje IF 9,45                                  
  3 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 10,15                                  
  4 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 10,24                                  
  5 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 11,39                                  
                                           
    P9 400 M       2015-06-13                              
  1 Elias Dahlström -06 Täby IS 1.15,00                                  
  2 Adam Hesslevall -06 Södertälje IF 1.20,12                                  
  3 Sebastian Thysell -06 Ärla IF 1.30,29                                  
                                           
    P9 LÄNGD ZON       2015-06-13                              
  1 Adam Hesslevall -06 Södertälje IF 3,78                                  
  2 Elias Dahlström -06 Täby IS 3,73 +3,0 3,62 +0,5                              
  3 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 3,31                                  
  4 Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF 3,28 +2,7 3,25 +1,9                              
  5 Sebastian Thysell -06 Ärla IF 3,04 +3,1 3,01 -0,3                              
  6 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 2,64                                  
  - Isak Aren -07 Eskilstuna FI DNS                                  
  - Robin Sander -97 Flens FS DNS                                  
                                           
    Kasper Lögdahl  252 +1,2   225 +1,8    x          x         264 +2,0    x                                 
    Elias Dahlström  373 +3,0   362 +5,3   348 +4,1   349 +1,7   361 +0,9   362 +0,5                            
    Isak Aren                                      
    Neo Jansson  314 +1,2   311 +5,3   328 +4,0   316 +0,7   331 +1,9    x                             
    Max Holm  325 +3,7   328 +2,7   321 +4,0   321 +1,5   312 +0,9   325 +1,9                            
    Robin Sander                                      
    Sebastian Thysell  289 +1,8   304 +3,1   283 +2,3   301 -0,3    x         295 +4,6                            
    Adam Hesslevall  325 +1,3   368 +4,1   359 +2,9   366 +1,9   378 +0,4   341 +4,3                            
                                           
    P9 BOLLKAST       2015-06-13                              
  1 Elias Dahlström -06 Täby IS 35,11                                  
  2 Adam Hesslevall -06 Södertälje IF 34,16                                  
  3 Sebastian Thysell -06 Ärla IF 29,80                                  
  4 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 26,87                                  
  5 Elias Press -06 Eskilstuna FI 24,96                                  
  6 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 16,11                                  
  - Isak Aren -07 Eskilstuna FI DNS                                  
                                           
    KVINNOR 100 M Sprang tillsammans med M och F17 Vind +1,9   2015-06-14                              
  1 Moa Hjelmer -90 Spårvägens FK 11,89                                  
  2 Elin Östlund -91 KFUM Örebro Friidrott 11,94                                  
  3 Isabelle Eurenius -89 Spårvägens FK 12,01                                  
  4 Carolina Söderbom -99 Ärla IF 12,64                                  
  5 Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 12,64                                  
                                           
    KVINNOR 200 M Sprang tillsamamns med F17 Vind +0,3   2015-06-14                              
  1 Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 25,65                                  
  2 Carolina Söderbom -99 Ärla IF 26,00                                  
                                           
    KVINNOR 400 M HÄCK       2015-06-14                              
  1 Amanda Holmberg -98 Lidköpings IS 61,69                                  
                                           
    KVINNOR DISKUS 1,0       2015-06-14                              
  1 Emma Ljungberg -94 Nyköpings BIS 51,51                                  
  2 Hanna Mårtensson -96 Hässelby SK 34,47                                  
  3 Sandra Kemdal -97 Västerås FK 30,21                                  
                                           
    Hanna Mårtensson 3065  3285  3445  3447  3366  3327                                  
    Emma Ljungberg 4858  4899  4892  4743  4853  5151                                  
    Sandra Kemdal 3021  2551  2965   x    2922   x                                    
                                           
    KVINNOR SLÄGGA 4,0       2015-06-14                              
  1 Frida Bååth -97 Timrå AIF 57,27                                  
  2 Linn Forsell -97 Motala AIF 53,83                                  
  3 Hanna Mårtensson -96 Hässelby SK 52,96                                  
  4 Kristina Andersson -91 Råby-Rekarne FIF 51,57                                  
  5 Sandra Kemdal -97 Västerås FK 26,77                                  
                                           
    Hanna Mårtensson 5296   x     x    4733   x    5050                                  
    Kristina Andersson  x    5090  5157   x     x    5061                                  
    Frida Bååth 5544  5366   x    5370  5504  5727                                  
    Linn Forsell 4858  4948   x    5383   x    5153                                  
    Sandra Kemdal  x    2470   x    2203  2499  2677                                  
                                           
    KVINNOR SPJUT 600       2015-06-14                              
  1 Linn Peura -97 Råby-Rekarne FIF 44,48                                  
  2 Linn Riddarström -96 Motala AIF 42,21                                  
                                           
    Linn Peura 4171  4147  4448  4323  4305  4416                                  
    Linn Riddarström 4221   x    3987   x     x     x                                    
                                           
    F17 100 M Sprang tillsammans med M och K Vind +1,9   2015-06-14                              
  - Louise Svensson -99 Eskilstuna FI DQ   Tjuvstart                              
                                           
    F17 200 M Sprang tillsammans med K Vind +0,3   2015-06-14                              
  1 Filippa Carlson -99 Råby-Rekarne FIF 27,39                                  
                                           
    F17 800 M Sprang tillsammans med F15     2015-06-14                              
  1 Agnes Thor -98 Ärla IF 2.50,99                                  
                                           
    F17 100 M HÄCK   Vind +0,0   2015-06-14                              
  1 Amanda Holmberg -98 Lidköpings IS 14,64                                  
  2 Amanda Lindblom -98 Råby-Rekarne FIF 15,66                                  
                                           
    F17 KULA 3,0       2015-06-14                              
  1 Louise Svensson -99 Eskilstuna FI 12,73                                  
                                           
    Louise Svensson  x    1273   x    1225   x    1241                                  
                                           
    F17 SPJUT 500       2015-06-14                              
  1 Louise Svensson -99 Eskilstuna FI 38,50                                  
                                           
    Louise Svensson  x    3653  3850  3753  3671  3736                                  
                                           
    F15 80 M   Vind -0,0   2015-06-14                              
  1 Felicia Kölvall -00 Flens FS 10,82                                  
  2 Sara Persson -00 IFK Gnesta 11,91                                  
                                           
    F15 300 M Sprang tillsammans med P15     2015-06-14                              
  1 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 46,74                                  
                                           
    F15 800 M Sprang tillsammans med F17     2015-06-14                              
  1 Emelie Eriksson -00 Säters IF 2.47,50                                  
  2 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 2.52,23                                  
                                           
    F15 KULA 3,0       2015-06-14                              
  1 Sara Persson -00 IFK Gnesta 6,04                                  
  - Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK DNS                                  
                                           
    Jonna Claesson  -     -     -     -     -     -                                    
    Sara Persson  576   560   576   553   604   572                                  
                                           
    F15 SLÄGGA 3,0       2015-06-14                              
  1 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 38,02                                  
                                           
    Sarah Karlsson 3424   x    3502  3705  3453  3802                                  
                                           
    F15 SPJUT 500       2015-06-14                              
  1 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 25,01                                  
                                           
    Elsa Karlsson  x     x    2257   x    2501   x                                    
                                           
    F13 60 M   Vind +2,8   2015-06-13                              
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 8,75                                  
  2 Johanna Mickels -02 Ärla IF 8,94                                  
  3 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 9,10                                  
  4 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 9,51                                  
                                           
    F13 600 M Sprang tillsammans med F11     2015-06-13                              
  1 Johanna Mickels -02 Ärla IF 1.47,83                                  
  2 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 1.55,12                                  
  3 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 2.03,65                                  
  4 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 2.14,64                                  
                                           
    F13 LÄNGD ZON       2015-06-13                              
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 4,56                                  
  2 Johanna Mickels -02 Ärla IF 4,52                                  
  3 Freja Ravne -02 SLK Oxelösund 4,23                                  
  4 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 4,07                                  
  5 Ida Eriksson -02 SLK Oxelösund 3,82                                  
  6 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 3,80                                  
  7 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3,33                                  
  - Sajra Zolota -02 Södertälje IF DNS                                  
                                           
    Emelie Forsberg  372 +0,5   380 +1,5   380 +0,2   369 +1,6   358 +1,9   370 +0,6                            
    Johanna Mickels  424 +0,0   452 +1,0   452 +0,1   429 +1,3   446 +1,6   436 +1,9                            
    Freja Ravne  417 +1,6   413 +2,3   423 +0,1   394 +1,8   416 +2,0   394 +0,9                            
    Sajra Zolota                                                     
    Ylva Björnsjö  328 +1,7    x          x         324 +1,8   329 +0,8   333 +1,3                            
    Ida Eriksson  382 +0,4   375 +0,2    x         362 +0,7   382 +2,2   253 +2,6                            
    Felicia Karlsson  447 +0,2   448 +0,7   444 +1,0   456 +0,4   440 +1,6   438 +1,7                            
    Smilla Gejdeman  406 +0,9   407 +0,1   404 +0,5   372 +0,4   391 +0,6   369 +2,3                            
                                           
    F13 KULA 2,0       2015-06-13                              
  1 Freja Ravne -02 SLK Oxelösund 9,10                                  
  2 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 8,75                                  
  3 Linn Gabrielli-Gustafsson -03 Råby-Rekarne FIF 8,26                                  
  4 Ida Eriksson -02 SLK Oxelösund 8,25                                  
                                           
    Felicia Karlsson  875    x     x     x    824    x                                    
    Freja Ravne  897   802   780   910   782   824                                  
    Ida Eriksson  756   783   789   788   825   773                                  
    Linn Gabrielli-Gustafsson  693    x    785   792   807   826                                  
                                           
    F13 SLÄGGA 2,0       2015-06-13                              
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 22,38                                  
  2 Ida Eriksson -02 SLK Oxelösund 19,15                                  
  3 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 16,06                                  
                                           
    Sara Nyman 1606  1324  1427  1541  1508   x                                    
    Felicia Karlsson  x    1888   x    2058  2238  2217                                  
    Ida Eriksson 1877   x    1835   x    1915  1909                                  
                                           
    F13 SPJUT 400       2015-06-13                              
  1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 23,23                                  
  2 Freja Ravne -02 SLK Oxelösund 21,74                                  
  3 Linn Gabrielli-Gustafsson -03 Råby-Rekarne FIF 19,52                                  
  4 Ida Eriksson -02 SLK Oxelösund 16,51                                  
  5 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 16,32                                  
  - Sajra Zolota -02 Södertälje IF DNS                                  
                                           
    Ylva Björnsjö 1346  1596  1632  1492  1454  1489                                  
    Freja Ravne 2008  2129  1955  2174  1932  1895                                  
    Sajra Zolota                                      
    Ida Eriksson 1465  1210  1651  1390  1568  1572                                  
    Felicia Karlsson 2171  1964  2323   x     x     x                                    
    Linn Gabrielli-Gustafsson 1783  1894  1952  1606  1722  1949                                  
                                           
    F11 60 M   Vind +3,8   2015-06-13                              
  1 Emma Berglund -05 Linköpings GIF 9,32                                  
  2 Bea Johannesson -04 IFK Sunne Friidrott 9,40                                  
  3 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 9,41                                  
  4 Nora Granström -04 Gillberga-Lista IF 9,69                                  
  5 Emma Carlsson -05 Turebergs FK 9,80                                  
                                           
    F11 600 M Sprang tillsammans med F13     2015-06-13                              
  1 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 1.50,21                                  
  2 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 2.11,07                                  
  - Emma Berglund -05 Linköpings GIF DNS                                  
                                           
    F11 LÄNGD ZON       2015-06-13                              
  1 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 4,33 +3,3                                
  2 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 3,86                                  
  3 Emma Berglund -05 Linköpings GIF 3,82                                  
  4 Nora Granström -04 Gillberga-Lista IF 3,68                                  
  5 Bea Johannesson -04 IFK Sunne Friidrott 3,56 +3,5 3,39 +1,8                              
  6 Emma Carlsson -05 Turebergs FK 3,40                                  
  7 Maja Lundh -04 IFK Gnesta 2,90 +3,6 2,61 +0,5                              
  - Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF DNS                                  
                                           
    Maja Lundh  290 +3,6   252 +1,8   234 +1,8   257 +2,2   261 +0,5   253 +1,7                            
    Emma Carlsson  320 +1,5   325 +2,0    x         340 +1,9    x         315 +1,5                            
    Nora Granström  368 +2,0   354 +1,4   364 +2,6   348 +2,8   362 +1,6   358 +1,4                            
    Bea Johannesson   x          x         338 +2,2   344 +2,2   356 +3,5   339 +1,8                            
    Meja Larsson  386 +1,3   368 +1,9   386 +3,1     -        371 +3,8   385 +2,1                            
    Filippa Rydensjö  419 +2,9    x          -           -        427 +4,1   433 +3,3                            
    Irma Marklund                                      
    Emma Berglund  382 +1,3   361 +4,7   351 +3,0   358 +1,9   345 +1,9   358 +2,8                            
                                           
    F11 KULA 2,0       2015-06-13                              
  1 Bea Johannesson -04 IFK Sunne Friidrott 6,27                                  
  2 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 5,55                                  
  3 Maja Lundh -04 IFK Gnesta 5,05                                  
  4 Emma Berglund -05 Linköpings GIF 4,64                                  
                                           
    Bea Johannesson  608   604   584    x    627   572                                  
    Sara Nyman  555   535   527   547    x    483                                  
    Emma Berglund  431   375   395   422   464   410                                  
    Maja Lundh  497   503   460   480   505   490                                  
                                           
    F11 BOLLKAST       2015-06-13                              
  1 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 24,25                                  
  2 Bea Johannesson -04 IFK Sunne Friidrott 12,85                                  
  3 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 11,55                                  
  4 Maja Lundh -04 IFK Gnesta 11,43                                  
  - Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF DNS                                  
                                           
    Maja Lundh  724   985  1143   883  1028   970                                  
    Sara Nyman  780  1056   857  1125   x    1155                                  
    Irma Marklund                                      
    Meja Larsson 2242  2425  2275  2296  2205  2355                                  
    Bea Johannesson 1135  1185  1173  1285  1140  1186                                  
                                           
    F9 60 M HEAT 1 Vind +2,7   2015-06-13                              
  1 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 9,87 Final                                
  2 Elin Lönnqvist -06 Ärla IF 10,03 Final                                
  3 Emilia Heldemar -06 IK Stål 10,88 Final                                
  4 Mimi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 10,94 Final                                
  5 Ella Asplund -07 Södertälje IF 11,39                                  
                                           
    F9 60 M HEAT 2 Vind +2,7                                  
  1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne Friidrott 9,78 Final                                
  2 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 9,89 Final                                
  3 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 10,20 Final                                
  4 Agnes Ravne -06 SLK Oxelösund 10,78 Final                                
                                           
    F9 60 M FINAL Vind +2,2   2015-06-13                              
  1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne Friidrott 9,63                                  
  2 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 9,88                                  
  3 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 9,90                                  
  4 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 9,98                                  
  5 Elin Lönnqvist -06 Ärla IF 10,10                                  
  6 Agnes Ravne -06 SLK Oxelösund 10,42                                  
  7 Emilia Heldemar -06 IK Stål 10,91                                  
  8 Mimi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 11,01                                  
                                           
    F9 400 M       2015-06-13                              
  1 Elin Lönnqvist -06 Ärla IF 1.20,29                                  
  2 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 1.21,42                                  
  3 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 1.21,79                                  
  4 Emilia Heldemar -06 IK Stål 1.30,22                                  
  5 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 1.38,44                                  
  6 Mimi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 1.42,92                                  
  - Ella Asplund -07 Södertälje IF DNS                                  
                                           
    F9 LÄNGD ZON       2015-06-13                              
  1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne Friidrott 3,73                                  
  2 Alice Enetjärn -06 Nyköpings BIS 3,60 +2,9 3,27 +1,4                              
  3 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 3,55 +4,7                                
  4 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 3,30 +2,5 3,29 +1,5                              
  5 Agnes Ravne -06 SLK Oxelösund 3,26 +2,7 3,03 +0,7                              
  6 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 3,03                                  
  7 Emilia Heldemar -06 IK Stål 2,90                                  
  8 Ella Asplund -07 Södertälje IF 2,55 +5,1 2,30 +1,3                              
  9 Mimi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 2,47 +2,4 2,32 +1,0                              
                                           
    Agnes Ravne  303 +0,7   299 +4,3   290 +2,4   326 +2,7   291 +3,5   311 +3,1                            
    Emilia Heldemar  290 +1,9   276 +2,1   288 +3,9   274 +3,0   283 +3,6   287 +2,8                            
    Alice Enetjärn  327 +1,4   213 +4,4   360 +2,9   336 +2,4   347 +5,0   336 +3,6                            
    Hanna Gabrielli-Gustafsson -  275 +0,3   303 +0,8   301 +2,7   302 +2,5    x         298 +1,5                            
    Wilda Runeborg  310 +3,8   339 +2,5   355 +4,7   326 +3,9   300 +2,8   329 +2,6                            
    Ebba Johannesson  349 +2,1   322 +4,3   358 +4,2   362 +2,1   373 +1,6   358 +3,8                            
    Isa Sweström  307 +2,4   320 +1,0   330 +2,5   308 +2,9   318 +4,0   329 +1,5                            
    Mimi Pihl  215 +2,9   232 +1,0   241 +2,8   244 +2,5   247 +2,4    x                             
    Ella Asplund  230 +3,2   255 +5,1   240 +5,0   228 +3,5   251 +2,2   230 +1,3                            
                                           
    F9 BOLLKAST       2015-06-13                              
  1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne Friidrott 21,85                                  
  2 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 18,83                                  
  3 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 17,54                                  
  4 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 14,58                                  
  5 Emilia Heldemar -06 IK Stål 14,34                                  
  6 Ella Asplund -07 Södertälje IF 13,82                                  
  7 Mimi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 10,23                                  
                                           
    Hanna Gabrielli-Gustafsson - 1539  1575  1673  1754  1374  1883                                  
    Emilia Heldemar 1240  1406  1434  1071  1261  1014                                  
    Wilda Runeborg 1624  1509  1650  1754   -     -                                    
    Mimi Pihl  952   814  1023  1021   -     -                                    
    Ella Asplund 1382  1118  1175  1250   -     -                                    
    Ebba Johannesson 1998  2185  1836  1605  2032  1974                                  
    Isa Sweström 1427  1144  1458  1168   -     -